cefzil 125mg/ml

  • 10 144
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 299
Здравейте, как се приготвя с вода точно този антибиотик, тъй като на мойто шише има две линии/окръжности до къде се сипва водата и за дете 10кг/1.3г. 4.5мл на 12ч. не е ли много и как го отмервате/ една пълна мер. лъжичка е 5мл, горе долу цялата я напълних. Много ви благодаря предварително, доста се обърках, много съм притеснена.

# 1
  • Мнения: 547
Здравей!Съвсем скоро давах цефзил на дете под 12кг. Първо му изписаха 250мг/5мл и тогава дозата беше 3,5мл. За да довършим 10 дневния курс на лечение му изписаха 125мг/5мл с доза 7 мл. така че доза 4.5 при концентрация 125мг/5мл хич не ми се вижда много за дете 10кг, но сравнявам с дозировката на моето. Все пак зависи и от диагнозата и лекарят по-добре може да прецени. Аз отмервах първо 2,5мл-до първата чертичка на голямата лъжичка и после малко по-малко от малката лъжичка. но вашата доза е 4.5 значи малко по-малко от голямата лъжичка би трябвало да е добре. И аз в началото се чудех до къде да пълня с вода, но после видях, че на етикета има две срещуположни зелени стрелки и пише "до тук" - по това ще се ориентираш. горе-долу до средата на шишето. Бързо оздравяване ви желая!

# 2
  • Мнения: 2 821
Прочети листовката за обяснение как се разрежда. Можеш да отмерваш милилитрите със спринцовка от Панадол/Нурофен.

# 3
  • Мнения: 299
Благодаря, пълня цялата лъжичка и давам, то и без това остава все, а зелените стрелки ги видях и аз Simple Smile)))) дано скоро се оправим!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт