Любители на котки - тема 43

  • 48 652
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 64
Нашият Блеки е роден на 21 юни. Взехме го на 27 август от Плевен. Много дълго време го търсихме... трудно ни беше да си намерим котенце с такива изисквания каквито имахме Laughing Искахме да е черно, с дълъг косъм и мъжко Laughing Шматки и половина Laughing Жената от която го взехме беше изключително мила и внимателна. А котенцето е уникално! Хем много игриво, хем много нежничко. Като отиде на ново място и голямо щъкане падa и провиране по най-затънтените местенца на апартамента. Като почне да тича и на завоите по паркета се хлъзга и пада на една страна Laughing Докато спинкаме и около 5-6 часа сутрин ни събужда с гризкане и драскане, да съобщи, че се е събудил и е готов за игра Laughing Много хубаво иначе е възпитано... първият път му показах къде е тоалетната и след 10 мин отива и се изпишква там. Никъде не е правил бели. Изаква си се без никакви проблеми и е много послушно. Като му свърши енергийката се сгушва до нас и се гали  Laughing
На скоро беше малко претърпяло злополуки, но в момента се възстановява и е отново игрив като преди - дори повече  Laughing Ето малко снимчици


# 691
  • Варна
  • Мнения: 25 258
Голямо сладурче е Heart Eyes

# 692
  • Мнения: 359
Благодаря на всички,много сте мили  Hug
Как да се справя с това,че цял живот съм имала котета,обожавам ги,но сякаш след последния случай не искам да преживявам отново това и може би няма да си взема вече коте.. дали това е моментно мислене или наистина съм се уморила?как мислите?  Weary

Кати, в никакъв случай не се оставяй без коте! Laughing Особено предвид, че цял жвот си имала! На мен ми умряха дотук 3 /повечето от старост/ и всеки път се чудех как ще мога да заобичам друго коте. Ами заобичваш си го и то много! А колко душички само на последните 3 странии си търсят дом! Така че взимай и то бързо!   bouquet

# 693
  • Мнения: 1 352
На нас ни препоръчаха кастрация към 7-мия месец от възрастта на котето.
wenzdy, цункай го по носленцето този сладък Блеки  Heart Eyes.

# 694
  • София
  • Мнения: 849
Да не би да не е била почистена? Или да сте го пренебрегнали по някакъв начин и да се опитва да привлече внимание? Това ми хрумва на първо четене Thinking

+ уринирането на неподходящи места/извън котешката тоалетна/, може да бъде сигнал за урологични заболявания.

предвид количеството и миризмата - няма поводи за притеснение.. пишка си често, обилно (даже доста напоително  Mr. Green) и със слаба миризма (засега  Praynig)

а и той яде почти не яде суха храна - най-често се храним с консерви/паучове или месо (неподправено, безсолно)  Peace вода също пие..

мен ако питате е от чист катилизъм  #Cussing out, и затова се опитвам да отвръщам на удара с "миризливи" мерки  Sick

# 695
  • Мнения: 2 510
На нас ни препоръчаха кастрация към 7-мия месец от възрастта на котето.

Значи, при Рижко след Нова година.
Кotkovo, напълно те разбирам и честно казано, ако си била много привързана, не зная. Мисля, че ако решиш, то по-скоро ще бъде по-добре.

# 696
  • София
  • Мнения: 849
На нас ни препоръчаха кастрация към 7-мия месец от възрастта на котето.
wenzdy, цункай го по носленцето този сладък Блеки  Heart Eyes.

на мен пък ми казаха за мадамата 6-7 месеца (т.е. януари-февруари), а за господина ако може да изчакам до година (т.е. до май) - по-добре било с оглед чувствителните им пикалници (по-рядко развивали цистити и други такива екстри).. но ако ще ми пикае където свари май ще му тракнем чукалата предсрочно  Naughty

Значи, при Рижко след Нова година.

Снеже, нашите мъже са "набори"  Blush да ходим освен заедно да се "обезмъжаваме"  hahaha hahaha hahaha

# 697
  • Мнения: 0
Хайде на хубавите котенца, моля не се блъскайте, ще се постараем да има за всички  Laughing и сега сериозно, търся дом на един малък принц и 3-те му прекрасни сестрички принцески, принцът е риж с беличко, както и една от сестричките, а другите две писанки са целите рижи, на около 2 месеца са (ще пиша допълнително, защото не знам с точност), с хигиенни навици, в най-скоро време ще пусна снимки, в София са, стопаните им няма как да се грижат за всички, затова им търсят добри хора, които мн да ги обичат, ако има заинтересовани да помагат  Rolling Eyes

# 698
  • Мнения: 1 352
И аз най-много се притеснявах да не почне да ми препикава по апартамента, но той си излизаше навън и там маркираше. Като гледам успял е да си създаде поколение, преди да го кастрираме. На нашата улица има 3 котета (в различни къщи) като него  Simple Smile. Всичките като ги гледам са горе-долу на една и съща възраст.

# 699
  • Мнения: 416
Моя Зоро го кастрирах като беше на годинка и нещо. Нямах избор,защото с кака Джес се бяха сдушили и ..... Кастрирах го в Обединената Вет.Клиника - Варна.Останах доволна от лекаря,едно младо момче- симпатяга.  Grinning Съгласиха се да го оставя там през деня докато приключа работа и си го прибера, а и да го наблюдават.  Мислех си ,че след като му резнем мъжествеността ще се кротне,но уви стана по див. Джеси не посмях да и запиша час,че при женските е по сложна операцията, по скъпа и нямаше кой да я наблюдава докато се възстанови. Сега време свободно колкото искам,но вече не сме във Варна и ....

# 700
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Аааа.. Диди....мене ми се наби на очето таз линтичка онази вечер, ама нещо бързах ...Ха да си жива и здрава , душко , да е всичко наред и за онуй дет си го писахме у фейса...да земеш да го удушиш...ама ха...мъже, ша ни развалят празника. Действам , аз ида с тавите, Теди с фотото , а останалите с веселието...имидиътли!!!!(нам що ми звучи по...сириъсли) Joy

# 701
  • На небето
  • Мнения: 5 530
*Didi_Hris* и аз току що забелязах новото при теб. Честито, пожелавам ти чудесна бременност. А по повод кастрацията на женско коте, не бих я кастрирала, освен ако не е дворна котка.

# 702
  • Мнения: 4 785
То ще стане време да кастрирам Дара, а така ме е страх  Cry Зак е на 7 месеца, ама още не е маркирл и аз отлагам  Whistling, но за него някак си не се притеснявам, но за Буба Мара  Rolling Eyes Praynig

# 703
  • Мнения: 2 510


Значи, при Рижко след Нова година.

Снеже, нашите мъже са "набори"  Blush да ходим освен заедно да се "обезмъжаваме"  hahaha hahaha hahaha
Вие сте от София. Човекът от когото взех Рижко ми препоръча близко до нас клиника и каза, че е много доволен от специалистите.
Аз водех кучето ми на друго място, но първо ще ходя да питам тук.

# 704
  • Мнения: 1 352
То ще стане време да кастрирам Дара, а така ме е страх  Cry Зак е на 7 месеца, ама още не е маркирл и аз отлагам  Whistling, но за него някак си не се притеснявам, но за Буба Мара  Rolling Eyes Praynig

И аз така чаках, даже мислех да не го кастрирам, щом си ходи навън и не може да ми роди котета. Докато не изчезна за 2 дена и се поболях. Какво ли не ми мина през главата, а ветеринарят ме предупреди, че като се разгонят не се прибират с дни и ме посъветва да го кастрирам още като го заведох за първите ваксини. Тогава си мислех, че нарочно така ми говори, само за да ми вземе парите, но се оказа прав.
Веднага щом Мишко си дойде го заведох за кастрация и не съжалявам хич. И сега си ходи навън, но си е все около нас и като излезна на терасата и го викна, веднага идва. Има звънче на гушата и го чувам от далече как тича  Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт