ДА СПРЕМ ЦИГАРИТЕ ЗАЕДНО! - 2 част

  • 40 256
  • 756
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 6 164
Здрасти на всички! Grinning Хубава тема сте си спретнали!

Аз спрях цигарите лятото без проблем на село за 10 дни като отидох. Но с много фактори, с които сега не разполагам: (1) отпуска, няма работа, няма ядове, пълно спокойствие, (2) 30 минути тичане + час и половина тренировка всеки ден = 2 часа пълно капацитиране на дробовете, съответно нула желание за пушене и (3) никакви кръчми, кафета, заведения, където да съм заобиколена от пушачи --> никакво изкушение. И като събереш 1+2+3 се оказва най-печелившата комбинация. После месец и нещо избягвах заведения и сбирки с пушачи и после вече не ми пукаше кой колко пуши, не ме изкушаваше нищо.
До Коледните партита, когато се излигавих буквално и 1 цигара, що не 2, нищо ми няма, няма да се изкуша и айдееее........... 4 месеца на вятъра и пак съм в изходна позиция.
До другата лятна отпуска обаче не ми се чака пак, за да се възползвам от формулата 1+2+3, но пък и не виждам как иначе ще стане... Мислех за Никотинел, но няма смисъл, аз нямам физическа, колкото психическа зависимост, тъй като мога да не запаля цигара и 3 дни, ако не изляза от нас и не съм сред пушачи. Така, че се обезсмисля да се лепя със стикери, като проблемът се корени другаде. Радвам се, че има тази тема, дано успея и така...
Пльоснала съм си неотворена кутия цигари пред мен на бюрото, която току що издрасках с маркер с "Не отваряй" и разни намръщени физиономии Mr. Green и ако до края на работния ден не съм я отворила, ще е голяма първа крачка като за начало.
Стискайте ми палци... Hug

# 751
  • Мнения: 163
Misty, успех! Ще се справиш!  Peace

# 752
  • Мнения: 6 164
Мерси Simple Smile Пропуснах да спомена странните странични явления при мен от спирането - всеки път като ги заспирам става така: вместо да съм нервна или да беснея, като нормалните хора, аз се успокоявам, ставам една тъжна, ревлива, гушлива, лигава... цивря без причина и явно ми действа депресиращо...

При друг да има такива обратни реакции? Аз, че съм опака, опака съм, ама чак пък толкоз! Mr. Green

# 753
  • Мнения: 5
Мили дами, вие сте перфектни!

Рядко усещане за съпричастие във всеки постинг - точно това е необходимо на хора като Ласи, Мисти и всички други, които само четат но се страхуват да пишат и да споделят.

Ще се старая да помагам всеки път когато видя някой конкретен дефиниран проблем, който според моето познание е в основата на физическа и психическа зависимост.

Ето какво съм намислил да ви кажа сега:

Някой каза че няма зависимост нито физическа нито психическа, мога, каза, да не пакля цигари и по три дни ...
Но замислете се - кое кара човек да запали цигара след тези "три дни"? Просто интерес, или просто психическа пристрастеност и убеждение че цигарата в определена ситуация ти е полезна?

На никой не натрапвам мнението си, но ето какво знам аз, от моя опит и от работата ми с хора които искат да спрат цигарите:

Всеки човек, който пуши, в някакъв редовен ритъм, дори и една цигара на седмица, е психически зависим от никотина. Защото вярва и смята че цигарата му дава нещо без което точно в този момент не може.

Работете над мислите си и начина по който приемате цигарите и мислите за тях. УСПЕХ!!!

# 754
  • MUC
  • Мнения: 297
Да, на мен ми помогна именно убеждението, че цигарата не ми носи нищо освен облекчение на симптомите, които самото пушене създава. Т.е. на практика нямам нужда от нея, за да се чувствам добре.
Наскоро гледах някакво предаване, беше за друго всъщност, но стана въпрос, че при всички зависимости се активира център в мозъка, свързан с "награждаването" – в смисъл взимаш си дозата и мозъкът ти го възприема като награда. Не съм специалист, но ми се стори много вярно – все още имам ситуации, в които цигарата ми се струва като хубав завършек, награда след трудна задача, или пък "черешката върху тортата" и подобни. Усилие на волята и целенасочено самовнушение, че това всъщност не е вярно  Mr. Green ми помагат в тези моменти.
Misty, доколкото знам, депресивните състояния са част от абстинентните симптоми при различни видове наркотици. Та няма нищо чудно в това, което пишеш.

# 755
  • Мнения: 6 164
При мен пък действа самовнушението, че съм непушач - убеждавам се, че сякаш никога не съм пушила и нямам нужда. И като ми се допуши си мисля "Цигара ли?  Crazy Че аз не пуша и никога не съм?!"  Laughing Доста помага  Mr. Green

Misty, доколкото знам, депресивните състояния са част от абстинентните симптоми при различни видове наркотици. Та няма нищо чудно в това, което пишеш.

И таз добра, аз досега се опитвах да се убеждавам, че нямам абстиненция, щото не съм пристрастена...  Whistling Да, навярно си права, това ще да е.

А иначе nicofree ме хвърли в размисли. Цял следобяд го мисля какво наистина ме е карало да посегна след дълъг период на въздържание и още не мога да го измисля. newsm78 Продължавам да дерзая...

# 756
  • Мнения: 6 164
Нова тема (дано bubanka не се сърди). 

Общи условия

Активация на акаунт