Декупаж-38 есенна

  • 60 248
  • 729
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 3 040
Здравейте момичета.Редовно следя какви красоти сте направили и се вдъхновявам,но нямам време да творя ,защото обещах на детето една играчка и сега се занимавам с нея и имам няколко въпроса
1 черупките от яйцата след като се залепят оцветяват се и се минават с шкурка(така ли)
2 какво правите да не прозира бутилката(аз минах 2 пъти с боята и пак прозира)
3 грисът след залепяне боядисва ли се и дали се покрива с лак

# 676
  • Мнения: 7
Натуся поне аз не знам да се шкурят с шкурка черупките - начупват се на парченца и се залепят с ц200 ,оцветяват се и накрая се лакират поне 2 пъти
За да не прозира бутилката първо се боядисва цялата бяла,после се залепя мотива и тогава се прави цветния фон ,накрая - лак за финиш
относно гриса - не съм работила много с него -Да аз боядисах гриса и отгоре пръсках с лак за джанти - но аз имам само една капачка с грис ,така че да кажат другите момичета

Пинки благодаря за фотото на глината,днес с огромно удоволствие разгледах отново блога ти и се насладих на красивите неща които си изработила ,всичко е прекрасно и с много вкус и финес!
Виванова такива сладурски играчици си измайсторила ,и кутиите са много хубави
Бонисофия поредните украски са супер !
Здравкова чуднички са шишенцата ,особено ми допадна първото,много е нежно !

# 677
  • Мнения: 1
Натуся черупките могат и предварително да се оцветят но на мен ми е по- сложно така.Не се шкурят за да имат релеф-затова се казва яйчно кракле.С гриса мажеш обилно с С200 и ръсиш грисчето.После с пръстчета малко попритискаш и чакаш да изсъхне.Аз го лакирам  чакам да изсъхне лака и тогава оцветявам както ми харесва с гъбичка , четка  или спрей.След това пак лакирам няколко пъти 2-3 не повече .Соленото тесто го правя така:
2 ч ч брашно
1ч ч сол 1 ч ч вода и 1 ч л крем за ръце или тяло.Омесвам добре , разточвам изрязвам с формички за сладки  пека във фурната на 150 градуса до станат леко кремави и оцветявам в случая с мраморни бой и лакирам. Heart Eyes

Последна редакция: вт, 23 ное 2010, 18:52 от виванова

# 678
  • София
  • Мнения: 3 040
Благодаря ви за отговорите.Това с шкуренето го четох по руските сайтове(но не помня къде) целта боята да остане в цепнатинките.Видях че виванова ви писа рецепт за солено тесто,ако разбирате руски мога да ви дам линк на солено тесто без печене.

# 679
  • Мнения: 1
Натуся-това със шкуренето и аз съм го чела някъде ама ти не казваш какъв ефект търсиш.А за соленото тесто , ще съм ти много благодарна ако дадеш линка.Аз и тази рецепта съм я взела от тях. Hug
http://stranamasterov.ru/node/113866?tid=451 как да си направите от чашка новогодишна камбанка  Heart Eyes

Последна редакция: вт, 23 ное 2010, 19:02 от виванова

# 680
  • София
  • Мнения: 3 040
Страхотна идея,ще я пробвам.Честно казано и аз не знам какъв ефект търся Grinning,нещо което да се откроява.
ето го и линка  http://club.osinka.ru/topic-13150?&start=0&sid=4cd94a28559a88573e850000

# 681
  • Мнения: 1 280
Момичета, благодя ви  за хубавите пожелания !   Hug
Виванова, искам да те помоля, разкажи за мраморните бои, аз още не съм ги ползвала. Гледах тук имаха някакви комплекти с няколко цвята, но не съм взимала..как се ползват ? Ако е за чиния например, първо минаваш ли я с  Ц200 или някакъв медиум и после да я "топваш:?  А докато съхне не се ли стича и размазва?   newsm78

# 682
  • Мнения: 20
Пинки, мраморните бои не се стичат (поне които аз имам - на Марабу), докато се извади и изсъхва на момента. Simple Smile

# 683
  • Мнения: 1 280
Ето къде ще заминат следващите ми парички.... Joy

# 684
  • Мнения: 0
Момичета отново се нагледах на неземни красоти. Всички се усъвършенствате и ставате все по-добри. newsm51
Искам да ви питам за сатен гипса как го поставяте?Аз направих една икона и от страни сложих гипс ( напълних  едно найлонче и отрязах единия край-така го нанесох) но явно ми стана по-дебел самия слой и като изсъхна се напука.При вас как става без да се пука?  Утре ще го снимам и ще ви покажа как стана.
Айде лека нощ .До скоро.    sleepuu

# 685
  • Мнения: 1 280
Аз не го правя с найлонче, нанасям го с ръце,но то зависи какво искаш да правиш. Но за сега никога не ми се е напуквал...аз като го направя,каквото ще правя, и докато е мокър му удрям една четка с разредено Ц 200...и периодично минавам и го наглеждам,ако някъде ме съмнява, си мокря ръката и го "погалвам" с пръстче, и то се заглажда и овлажнява......не знам дали така се прави,това аз си го исмислих, после си засъхва като пич, и не съм имала ядове ,а колко дръжчета посадих пак с гипс...Но ако се напука ,не знам дали можеш да заличиш..освен ако отгоре и в пукнатината пак сложиш прясно приготвен? Да не би пък да си го направила по гъст ?  newsm78 Я и другите да си кажат,яе аз съм от сега прохождащите и да не изплескам някоя глупост...

# 686
  • Мнения: 0
Eто новите ми работи.
1.нещо като картичка но се закача
2.едно пано с жираф,направено е върху парче от паркет,салфетка (подарък от Геновева),черупки от яйце,бои темперни.
3.иконата за която ви писах по-горе,че има гипс и се напука но на снимката не се вижда.Искам да питам от горе с какво мога да го лакирам без да се развали нещо.
http://mly83.snimka.bg/hobby/dekupaj.520133.21541977         -от тук до края.

Чакам отзиви.  bouquet

# 687
  • Мнения: 1
MIM AR- за да нямаш такива проблеми купи си от магазините за строителни материали готова фина шпакловка.Тя е като паста и с нея се работи много лесно и най- важното не се напуква.Можеш и да си направиш структурна паста която също няма да ти се напука от 10 чаени лъж. нишесте аз го правя с пшеничено натурално, 10 ч .л паста за зъби (бяла) и 10 ч.л лепило С200 неразредено .Смесваш си всички продукти и си моделираш както ти харесва.Изсъхва за около 20 мин но това е относително.Остатъка си го съхраняваш в добре затворен съд.Ако ти се вижда голямо количеството направи си го за проба като намалиш продуктите наполовина.
Pinkito- за мраморните боички повече може да ти каже Дадуся тя е майстор  по тази техника.Аз също работя с боичките на Марабу.Ами в съд с вода голям в зависимост от това какъв предмет ще оцветяваш капваш 2-3 цвята и с клечка за зъби леко смесваш бойте .Потапяш внимателно предмета който ще оцветяваш и боята полепва по него.Работя с ръкавици.Боята се почиства с ацетон или разредител.Предмета предварително трябва да ти е оцветен в светъл тон.Ако правиш обратен декупаж на стъклена чиния първо правиш  оцветяването с мраморните бой , и след това нанасяш фона.Разгледай тези клипчета -то това си е виж пилотаж ама все пак принципа да видиш какъв е.

# 688
  • Мнения: 414
Виванова тази рецепта става ли за направата на керемиди за къщичка или да ползвам солено тесто newsm78

# 689
  • Мнения: 1
wiwian-пробвай, но мисля че няма да стане защото, тя е като паста а не като тесто.Пък и не съм правила керемидки и не знам. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт