Подсъзнанието може всичко 31 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 123 451
  • 746
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 630
Аз също ги гледам с други очи.Направи ми впечатление че старите серии  са много по добри и смислено се доближават много до това за което говорим и коментираме.Според мен "СИЛАТА"е ВСЕЛЕНСКАТА ЕНЕРГИЯ,която е навсякъде около нас и в нас.Авторите на сценария са разбирали  и знаели много от нещата които ние сега откриваме. Hug

Последна редакция: вт, 19 окт 2010, 15:35 от Sweta

# 181
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Нека Силата Бъде с вас! bowuu




  bouquet

# 182
  • Мнения: 3
Здравейте мили момичета, отдавна не съм се включвала, но чета и съпреживявам всичко, което се пише и дискутира. Скоро си мислех, колко е хубаво, че го има този форум и, че когато се почувствам кофти или тъжна има с какво да си помогна. 

Неостанах безучастна към "онзи случай"  за който съм съгласна да се говори по- малко, защото и лошата реклама е реклама . Не се сдържах и писах един хубав коментар на линкът, който сте дали . Едва ли ще го публикуват, но аз пак ще пиша Wink Равновесните сили си знаят работата, неколкократно съм забелязвала.

Към момента се запознавам отблизо с Хоопонопоно. Препоръчвате го често и съм очарована от него!

Изпращам ви много любов на всички  Hug




 

# 183
  • Мнения: 554
Хайде няма да ви мъча  Mr. Green Точното определение на Силата, което дадоха, е: "Силата са енергийните полета на всички живи същества". Имайте предвид, че всички са живи, даже и "неживите", които ние си мислим. Затова, когато във филма кажат, че усещат трус в Силата, това означава, че в общата енергия някъде нещо се е пропукало... Сходно е с "Аватар".

И още нещо. Когато Йода кара Люк да извади кораба, Люк казва, че е огромен и това е невъзможно. Йода му отговори, че корабът е голям само в неговата представа. И Йода е висок метър, но върши чудеса. Те черпят енергия от Силата, т.е. от всичко около тях. Затова и могат всичко. А Силата съдържа в себе си и вярата. Така е и с нас. Проблемите са огромни само в нашата представа и са толкова големи, колкото ние ги направим, като мислим постоянно за тях. С една дума - филмът е много ценен, ако се осмисля всяка една думичка.

Коте, Sweta, Desss и всичкиHeart Eyes

# 184
  • Мнения: 172
Не е истина как споделяте неща за Междузвездни войни, които аз си ги мисля от Епизод 1, когато започна по телевизията преди 5 седмици!  Hug  Hug  Hug Филма е невероятен и изключително смислен!

Обичам ви и ви благодаря!

# 185
  • Мнения: 630
Ели, Heart Eyes и да допълня с друга ценна мисъл на Йода  -страхът,безпокойствата идват от и водят до тъмната страна на Силата. Както се случи с Анакин Скайуокър.Не трябва да им се подаваме.      

Последна редакция: вт, 19 окт 2010, 16:30 от Sweta

# 186
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 245
Хайде няма да ви мъча  Mr. Green Точното определение на Силата, което дадоха, е: "Силата са енергийните полета на всички живи същества". Имайте предвид, че всички са живи, даже и "неживите", които ние си мислим. Затова, когато във филма кажат, че усещат трус в Силата, това означава, че в общата енергия някъде нещо се е пропукало... Сходно е с "Аватар".
И още нещо. Когато Йода кара Люк да извади кораба, Люк казва, че е огромен и това е невъзможно. Йода му отговори, че корабът е голям само в неговата представа. И Йода е висок метър, но върши чудеса. Те черпят енергия от Силата, т.е. от всичко около тях. Затова и могат всичко. А Силата съдържа в себе си и вярата. Така е и с нас. Проблемите са огромни само в нашата представа и са толкова големи, колкото ние ги направим, като мислим постоянно за тях. С една дума - филмът е много ценен, ако се осмисля всяка една думичка.

Казано накратко - сега, "подплатена" със знания от тук, възприемам филма по много различен начин.

# 187
  • София
  • Мнения: 6 803
Аз пък въобще не мога да се впечатля от този филм. Не си падам по никаква форма на фантастиките. За ужас на мъжа ми, който пък почти само това гледа. Изобщо нищо не е в състояние да ме накара да седя и да гледам който и да е епизод.  Confused Явно има някакъв смисъл, но като не ме "хваща".
Опс, излъгах, гледах "Аватар" и ми хареса. Значи може някой ден да им дойде времето и на тях. Embarassed

# 188
  • Мнения: 10 698
Klemy, не си сама  Wink
И мен не ме впечатляват филми като "Междузвездни войни", а и "Аватар" нещо много не ми допадна или пне не бих го гледала повторно  Simple Smile
Иначе фантастика обичам, но да е от рода на "Соларис" или "Сталкер" Grinning

# 189
  • Мнения: 620
из книжка на Чопра се споменава това филмче като лечебно. Тоест малък мъж / момченце де/ се разболява от злокачествено образувание на кръвта,  с разсейки. Малчо визуализирал точно този филм,  и се излекувал за чудо на лекарите. Не съм го гледала и нямам отношение.

 Heart Eyes Нека силата бъде с нас

# 190
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Беше ме "срам"  Embarassed да напиша, че не съм гледала нито ""Междузвездни войни", нито "Аватар"  Mr. Green

А Тарковски ми е любимият режисьор, така че, "Соларис" и "Сталкер" са в колекцията ми  Heart Eyes

За няколко дни в темата научих повече неща в духовен план , отколкото за няколко теми назад / Confused нещо се беше превърнала в умалено копие на Фейсбук - линкове и без коментари/ Heart Eyes

Heart Eyes Нека силата бъде с нас!

Обичам Ви, обичайте се и Вие Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 191
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Благодаря ти. Котето, ако не се лъжа, е на Делфина фон Ю.
Не е, за съжаление. Делфина само го намери в нета и го пусна да му се радват всички. Но пък такова коте бива пожелавано на всяко новолуние Wink

Като обсъждате любимите ми "Звездни войни", да добавя най-великата мисъл на Мастер Йода:
Luminous beings are we, not this crude matter. Създания на Светлината сме ние, не тази груба материя.

Влюбена съм в идеологията на този филм.

Да ви се похваля - току-що станах свидетел на двойна дъга. Невероятна красота.

Последна редакция: вт, 19 окт 2010, 20:05 от Делфина фон Ю.

# 192
  • у дома
  • Мнения: 708
Заговорихте за филми и не мога да се сдържа - Вавилон 5 http://babylon5.warnerbros.com - някой може би си спомня поредицата, даваха я преди години и при нас.

Гледах я като ученичка и след години отново, но реакцията ми беше чисто емоционална и повърхностна. Наскоро гледах пак първите 3 сезона - втрещих се, толкова ли съм се променила за няколко години, че възприемам епизодите и героите така различно? Този сериал е многопластов и е просто невероятно дълбок по своя замисъл. е, по изпълнението и особено завършека има какво още да се желаеУстанових че при първото гледане нищо не съм разбрала от него.
Накрая се проследяваше развитието на хората няколко хиляди години напред - познайте - хората еволюираха в.. светлинни същества и се прехвърляха в 'материално състояние във физически тела' за секунди просто.  Да ви звучи познато?

Препоръчвам го с 2 ръце - ще се учудите колко близко ще ви е до сърцето и душата. Много повече е от Междузвездните войни, който като че ли по-набляга на екшъна, не че и тук липсва де.  Wink

На моменти ми се е струвало, че Вавилон 5 и всичко сай-фай е спуснато отнейде, от някой който наблюдава как се развива човеството и ни внедрява идеи по начин разбираем и смилаем за нашето ниво на съзнание.

# 193
  • Мнения: 126
 Heart Eyes waveyЗдравейте, мили момичета!

Щастлива съм, че ви открих! Simple Smile Все още съв едва в началото на вашия опит! Ще се уча! Благодаря ви!

# 194
  • Мнения: 287
Klemy, не си сама  Wink
И мен не ме впечатляват филми като "Междузвездни войни", а и "Аватар" нещо много не ми допадна или пне не бих го гледала повторно  Simple Smile

И аз така. Simple Smile
Иначе напоследък гледам предимно комедии, всеки ден по комедия.Simple Smile Отразяват ми се страхотно.Изобщо смехът е най-доброто лекарство за тялото и за душата.

Общи условия

Активация на акаунт