Коледно настроение!

  • 173 416
  • 792
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 669
Здравейте момичета,
искам само да кажа, днес бях в Аико София и си купих кутии за сладки с коледни мотиви - 3 бр, пъхат се една в друга и струват 12 лв.
Ако някой има нужда, може да провери в този магазин Wink
Хубава вечер Hug

# 286
  • Бургас
  • Мнения: 167
Еха, темата вече я има при това с много страници. Обожавам предколедните вълнения.
С пожелания за вкусни и красиви мигове на всички и аз се записвам да следя.  Hug

# 287
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Още няколко Videos с рецепти за сладки, за коледните ядки, за това как се приготвя коледната пуйка, как се транжират правилно месо (гърба) от сърна и как се приготвят още други Коледни лакомства. "Най-добрите рецепти между небето и земята" наименованието не е моя измислица, а е просто превод, така е озаглавена страницата. Simple Smile

Последна редакция: нд, 24 окт 2010, 05:50 от Venetta

# 288
  • София
  • Мнения: 1 067
Момичета помагайте...много не съм наясно със сладките, а днес имам гости и реших да опитам от тези с капучиното.

Взех от готовия Марципан от Метро, но какво да го правя...Чак ме е страх да го отворя.

Трябва ли да му добавам нещо преди да го разточвам?

И масленото тесто, ако ми е много лепкаво, какво да му добавя?

# 289
  • София
  • Мнения: 2 671
SZA,   bouquet

Фъстъчка, отваряй го смело. Наръсваш гладка и чиста повърхност с пудра захар и точиш с точилката. На мен масленото тесто за звездите не ми стана лепкаво, просто спазвай точно дадените количества. И все пак - омесваш добре и ако има проблем с малко натурално нишесте/брашно доомесваш. И да снимаш резултата!

# 290
  • София
  • Мнения: 1 067
Румя, мерси!  Hug

# 291
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Момичета,гледам,че в рецептата на наталина за меденките пише,че се слага захарен сироп,и се чудя какво точно,колко вода колко захар,само разтваря ли се така или трабва да заври,може ли някой да ми обясни. Hug

# 292
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Момичета,гледам,че в рецептата на наталина за меденките пише,че се слага захарен сироп,и се чудя какво точно,колко вода колко захар,само разтваря ли се така или трабва да заври,може ли някой да ми обясни. Hug

Арвена, в моята рецепта няма захарен сироп - друга рецепта ще да е.  Peace

# 293
  • Мнения: 1 983
Момичета,
намерих си от миналата година марципан, още е в срок. Blush АЗ съм го купила и съм го забравила. ooooh!
Дайте идея какво да го направя. Не мисля да правя звездите тази година, та събирам други идеи за използването му.
А другият уикенд, ако не ми мине котка път, мисля да направя една къщичка, да видим какво ще излезе. Praynig

# 294
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте, момичета  bouquet

Аз си мислех да запоена темата за Коледа в началото на октомври, но ме досрамя  Embarassed Embarassed Embarassed
Миналата година ме обзе Коледното настроение по същото време. Мъжа ми много ми се смя  hahaha hahaha hahaha

Ето част от миналогодишните ми творения http://petyyaa.snimka.bg/cooking/koleda-2009-i-nova-godina-2010.451355
Тази година няма правя толкова много и различни сладки, но ще опитам различни от миналогодишните.

Ще следя темата с интерес.

Хубава вечер.  santa2

Последна редакция: пн, 25 окт 2010, 10:09 от Петяя

# 295
  • Варна
  • Мнения: 52
Здравейте, момичета   bouquet. Надявам се да приемате новаци в темата.
От няколко години се каня, но тази година вече се реших. И днес опекох английският коледен кекс по рецептата на Джема. На вид не стана много изряден, но на мирис и на вкус /мъжете го оцениха по опадалите трохички/ стана божествен. Нямам обаче метална кутия и не знам как ще го съхраня до Коледа, но ще измисля.
Мисля да направя отново ванилените кравайчета и линцеровите сладки на Наталина и меденки. Правих предните години още доста видове сладки, но само тези като че ли се оцениха по достойнство.
Ха, сега се сещам и едно пънче на Леля Ог много ме заплени  ooooh!.
Ох, къде е още Коледа, а аз сече я искааааааааам  Joy

# 296
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Момичета,гледам,че в рецептата на наталина за меденките пише,че се слага захарен сироп,и се чудя какво точно,колко вода колко захар,само разтваря ли се така или трабва да заври,може ли някой да ми обясни. Hug

Арвена, в моята рецепта няма захарен сироп - друга рецепта ще да е.  Peace
Да права си,май беше друга рецептата,но аз ще пробвам твоята,поне си пише колко захар трябва,а да попитам от това тесто за меденки ще стане ли да направя къщичка,благодаря   bouquet

# 297
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Да права си,май беше друга рецептата,но аз ще пробвам твоята,поне си пише колко захар трябва,а да попитам от това тесто за меденки ще стане ли да направя къщичка,благодаря   bouquet

Да, преди време някоя дама беше писала, че това количество тесто и е достъчно за къщичка, подложката под нея и някакви украси наоколо. Иначе тестото е добро, защото при печене не се надува много или деформира. Simple Smile

# 298
  • Мнения: 952
Търсех нещичко в архива от публикациите си. Попаднах на постове от стари коледни теми. Помислих си да погледна в Готварския дали няма нова, защото напоследък не съм го наобикаляла и честно казано се зарадвах и шокирах едновременно.
Чудесно е, че темата вече е на лице. Ноооо, имам да наваксвам цели 20 страници с материал  Rolling Eyes Кога успяхте момичета.
На всички пожелавам усмихнат и пълен с добро настроение предколеден сезон. Убедена съм, че на финала ще има безброй страхотни сладки, къщички, шейни, торти и най-вече ще сме щастливи от възможността да зарадваме близки и приятели.

Не съм обмисляла какво ще приготвям все още. Имам хартиени формички за мъфини с коледни мотиви и си търся подходяща рецепта.

# 299
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
natalyna  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт