165 ЦДГ "Латинка" ?

  • 41 214
  • 386
  •   1
Отговори
# 30
  • sf
  • Мнения: 10 189
Фран ме е изпреварила с добрата вест  Mr. Green Снощи късно разбрах със сигурност, но нямаше как да пиша.
Първата седмица най-вероятно ще са сборна група и двата набора,докато всички деца си подготвят документите.
И аз нямам търпение за басейна.

# 31
  • Мнения: 678
И ние сме в тази градина в новото крило ,втора група.
Ще се видим с някой от вас на родителската среща в понеделник
Честито на всички и лесна и бърза адаптация Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 136
Може ли някой да сподели за изследванията. Колко точно контейнерчета трябва да се дадат?
Не се доразбрахме нещи с педиатъра вчера, а в аптеката ми дадоха  едно за урина, едно за екскременти и едно стъкълце, което няма нито лепенка, нито някакво обяснение какво се прави.
И още един въпрос. За колко дена стават изследванията?
Аз все още се чудя дали да я пусна след като направим необходимите изследвания. Да ходи няколко дена, да пътуваме и вече след като се върнем да си тръгне по график. Или да не я пускам, а направо в средата на декември...

# 33
  • Мнения: 7 161
Може ли някой да сподели за изследванията. Колко точно контейнерчета трябва да се дадат?
Две контейнерчета за екскременти + стъкло със скоч лепенка.
Стъклото с лепенката можеш да намериш в санитарните аптеки.
Ще ти трябва и още едно контейнерче за урина.
Нашата поликниика работят с лаборатория "Лора" и изследванията бяха готови за 4 дена- дадох ги във втрорник и в петък ги взех.
Кръв и урина са готови същия ден.

Моят съвет е да дадеш детето преди да заминете, особено ако сега правиш изследванията, защото имат срок, който ще изтече когато се върнете.
Но има и друг момент- да не се разболее точно за заминаването ви.
Имай предвид обаче, че групите вероятно в началото ще са сборни.

# 34
  • София
  • Мнения: 136
Точно момента с болестите ме притеснява най-много, а ако групите са сборни няма начин да го прескочим. Затова най-добре е като че ли да си я пусна след като се върнем. Просто няма смисъл да рискувам сега за 2-3 дена. Ще говоря и с директорката и дано да не се окаже проблем това.

# 35
  • sf
  • Мнения: 10 189
Няма ли завърнали се от Родителска среща,да кажат някоя клюка ?  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 678
Малко инфо
Всеки родител ще си купува учебните материали-на Булвест 2000- за втора група-20лв.
Също така и моливи,фулмастери и т.н.(преписах списъкът ако някой иска)
Помолиха ни да занесем по някоя играчка,директорката каза че щ направи всичко възможно също да подсигури играчки.Ние лично ще купим и занесем,за да няма ама това са си мой играчки не си играй с тях  Tired
Не допадна на всички идеята да съберем пари и да купим всичко накуп,учебници и книжарски материали с отстъпка и играчки.
Подготвят сайт или блог който скоро ще пуснат.
Много разбран ми се видя персонала,малко се притесняваше..Директорката много ми допадна стилна и всеотдайна жена.
Няма да има телевизор,за да не цитирам'Гледат госпожите сериали" Аз одобрявам.
Госпожите е се стремят да направят колектив от децата,като в същото време ще имат и индивидуален подход.
Казаха, че когато се налага ще се карат,но няма да наказват.Одобрявам и това да има уважение и респект към тях.
Видяхме басейна с много топла вода като сауна 26 градуса.Много чист изглеждаше и миришеше на чисто .Това беше важно за мен .
Има още танци и английски.
Казаха че има и строг контрол от сестрата за болни деца.
Извеждат децата по всяко време стига да не вали и духа.
Другите са стандартни неща-какво да носим месечно,какви дрешки,работно време,учебна програма,режим и т.н.
всеки родител е поканен да остане в групата по пантофи за да види работният процес.И това одобрявам,въпреки че незнам дали бих останала.
Ами това е други да допълват



# 37
  • София
  • Мнения: 136
Днес и аз минах за да питам как ще се процедира в моя случай. Това, което ми каза директорката е, че деца ще започнат да приемат след 2 седмици. Да отида утре на родителската среща за да разбера всичко, което ме интересува и... е желателно да не водя детето, а на мен това ми е малко проблемно, защото наистина няма на кой да я оставя, но ще се постарая. Някак си не останах очарована, но срещата ни беше съвсем кратка, надявам се да е в мен проблема.

# 38
  • sf
  • Мнения: 10 189
Мил@ , мерси!
Нашата е довечера, нямам търпение. МАлко се разочаровах,че чак след 2 седмици ще почнат,ама пак е нещо,след дългото чакане.

# 39
  • Мнения: 7 161
Това, което ми каза директорката е, че деца ще започнат да приемат след 2 седмици.
Това не е вярно. Naughty
И вчера и днес приемат деца.
Групата е сборна.

# 40
  • sf
  • Мнения: 10 189
Да,но не са били в новото крило,а са ги сложили по групите в старото крило.
Моя по принцип е готов, записан, но не ходи истински.

Странно ми е,че родителите са се съгласили всеки сам да си купува книжките и материалите. Ако се направи покупка на голям брой, се прави отстъпка. А и така всички деца ще имат еднакви неща. КАкто и да е, ще видя довечера.

# 41
  • Мнения: 7 161
Да,но не са били в новото крило,а са ги сложили по групите в старото крило.
Да, но не беше уточнила. От твоя пост някой може да остане с грешно впечатление, че деца не се приемат изобщо.
Както и да е.

Дали ще се събират пари и ще се се купуват общо помагала и играчки, или всеки ще се спасява сам- решението е на родителите.

На нашата родителска среща твърдо и категорично решихме, че ще се събират пари и всичко ще се купи от родителския актив.
Много по-удобно е, а защо не и по-евтино.
Също така помощните материали ще бъдат еднакви за всички деца, а не: Пък госпожо, Иванчо има по-хубав пластелин от моя и т.н.

Последна редакция: вт, 16 ное 2010, 09:04 от Фран Джонсън

# 42
  • Мнения: 678
На мен също ми казаха че деца ще се приемат когато са готови документите.
За мен ,ако ми е наистина наложително бих пуснала детето веднага,независимо в кое крило е .
Съгласете се че не всички сме готови с документите и за две групи -първа и втора , с по 5-10 няма смисъл да работят 8 човека.
Другото ,което рабрах, е че децата ще се местят всяка година в различна стая . Това е за да не прекартват 3-4 год. в една обстановка ,за разнообразие.и това ми допадна .Ако държите да сте само в новото крило ,се откажете от идеята,ще се преместят др.година в др.стая в старото крило.
Предложението заедно да съберем пари и да купим всичко беше от родителите,директорката каза че ще използваме отстъпка .За съжаление някой си замълчаха и незнам защо не се получи.За мен също е по добрият варянт да съберем и купим всичко еднакво и заедно. Но....... и въпреки темата рекет в детската градина ,не ми е минавало през мисълта да се чуствам така .

# 43
  • София
  • Мнения: 136
Факт е, че и самата директорка не доуточни вчера.
Аз не го написах с цел да подавам грешна информация.
След като има информация, че започват прием от 15-ти значи наистина е така,
но... пак не всичко е съвсем официално.
Както и да е. След два месеца чакане две седмици още в крайна сметка са нищо  Joy

# 44
  • sf
  • Мнения: 10 189
Както и да е. След два месеца чакане две седмици още в крайна сметка са нищо  Joy

Абсолютно  Mr. Green

Аз разбрах,че набор 2007 ще е две години в новото крило,а после отива в старото. Но на мен ми е все едно, записах го там заради учителката, тя беше и на как му преди години в друга градина, та си я следваме.

Общи условия

Активация на акаунт