Възможно ли е консервиране в пластмаса?

  • 3 301
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, мили мами,
живея и уча в чужбина, но съм влюбена в българските вкусотийки в консерва.  Heart EyesВинаги като се върна си вземам бурканчета с лютеница, домашно сладко от смокини и чушки на туршия. Проблемът е, че стъклените бурканчета много тежат, чупят се, тракат...От една позната чух, че можело консервите да се направят в пластмасови шишенца или бурканчета, което ме учуди малко. Разрових се в интернет, но нищо не намерих, та се чудех, дали някоя от вас не е чувала за подобен вид консервиране и може да ми даде някакви идеи. Ще се радвам много на отговорите ви.
Поздрави!

# 1
  • Мнения: 27 524
Явно може, защото от турците редовно си купуваме туршии или кисело зеле, които са в пластмасови буркани. Но за лютеница и как да стане вкъщи, ако има варене - не ми е ясно  Thinking

# 2
  • Мнения: 1
И аз съм чула че може, но как става незнам. Ако някой знае да пише.

# 3
  • Мнения: 25 867
С много консерванти. Ако мислите, че ще можете да стерилизирате пластмаса - не става.

# 4
  • Мнения: 5 001
Туршии стават в пластмаса(сурова туршия или кисело зеле-ДА!)...Ама другите видове консерви, тц!...Няма как да стане стерилизацията....

# 5
  • Мнения: 26
Много мой близки слагат люти и чорбаджийски чушки в пластмасови шишета от 1 и 1/2 литър.После режат отгоре и изваждат зеленчука.

# 6
  • Мнения: 729
Слага се аспирин,салицил или натриев бензоат за да се консервира.Но това важи за туршиите.За лютеница незнам как става.

# 7
  • Мнения: 720
Баща ми си прави маринован чесън и люти чушлета в пластмасови шишета и стават.

# 8
  • Мнения: 10 662
Може ли да споделите как ползвате тези пластмасови шишета. Аз веднъж си напълних със люти чушлета и сол и вода, обаче те се качиха на върха на шишето и това което е опирало в капачката се скапваше, а от него и останалите. После сложих в стъклен буркан, обаче го натиснах отгоре и нямаше проблеми. Останах с впечатлението, че трябва да ги натисна с нещо, а практически не знам как и с какво в това тясно гърло...

Общи условия

Активация на акаунт