Много ОКТОМВРИйчета имаме вече, а срещата с другите не е далече!

  • 23 240
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 12 269
Майчета, споделете, колко са добри ел.помпите? Никак не ми е розово с гърдите... кърмя... цедя се ... но пак си имам едни болезнени бучици.  Tired
 Бучиците усещат ли се и след кърмене? Някакви други оплаквания, отпадналост, температура? Ако бебчо суче най-добре помага честото кърмене от тази гърда, като в началото може да направиш топъл компрес преди кърмене или изцеждане, леко масажиране на гърдите почваш над бучката по посока на зърното, а между кърменията студен компрес или зелев компрес. След всяко кърмене ли изцеждаш и на колко е бебчо? Важно е да се разкарат запушванията и бучките ако има, но след това не е разумно да се цеди постоянно защото се предизвиква излишно производство на кърма и запушванията и проблемите са по-чести.
   Ето няколко статии които ще са ти от полза -Запушени канали, мастити, абцес
   Изцеждане на кърмата - кога е необходимо това?
   Хубавите електрически помпи са около 300 лв, мини електрик са около 150 лв, но ръчните вършат по-добра работа от тях. РЕално при едно добре сучещо бебе няма никаква нужда от помпа особено електрическа. Ако все пак искаш да си купиш помпа, но не ти трябва да храниш месеци с изцедена няма нужда да инвестираш в електрическа, ръчната на авент в този случай е много добър избор.

Последна редакция: сб, 02 окт 2010, 14:59 от Aila

# 736
  • Мнения: 1 599
Ифома, направо ме разби! Нямам думи, ама си страшно смела. Евала!
Арим, дръж се. Вземи си и лимони и мед! Сега времето е ддоста коварно -топло студено...
Бебз, а това индометацин обезболяващо ли е? може ли да с епие докато кърмиш
Хайде, Бобче, не остана! Simple Smile
Нани, аз съм от 14 на консултации
Димяни , честит празник и леко и безаварийно както се казва Simple Smile
Еми, аз не знам дали ел. помпи са по-добри от другите. Аз имах малки бучици предния път и много добре ги оправях под душа с масажи. и винаги си слагах компреси топли преди да кърмя

# 737
  • Мнения: 599
Момичета, благодаря Ви много за съветите за цеденето след секцио, ще видим при мен как ще тръгнат нещата  Hug

# 738
  • Мнения: 486
Аз не поощрявам Ифома!Това е мн безотговорно ,направо хлапашка постъпка.А близките ти как те пуснаха да се "отбиеш"до Гърция?Важното е,че сте добре,за което благодари на Господ!

Мила,поздравления.Всичко е минало като по учебник,браво и на мъжа ти!Вашите кога ги чакаш?

Бобче,стискаме ти палци!Вече можеш да отиваш!Както и на По!Ваш ред е!

Димяни,да ти е жива и здрава мама и мн да ти помага!!Честита ти кола,безаварийно да си я караш!
Бебз,добре дошла отново!За какво са тези свещички,да си вземем и ние предварително!Аз оне съм си с пълна упойка ,такива усещания не искам!


# 739
  • Мнения: 434
Ифома, ти си сървайвър  #Crazy  #Crazy  #Crazy Евала за смелостта, която имаш!!! определено Тереза е бебе с много късмет!!!
Марис, аз доколкото разбрах, това лекарство представлява обезболяващи свещички и се слагат в дупето  Peace
Еми, аз ползвах ръчната на Авент и съм много доволна!! Обаче аз цедях до дупка, защото и малка бучка да миостанеше, веднага вдигах температура. Да не говорим, че стигнах и до абцес... Та в крайна сметка предпочетох хиперлактацията пред още едно дрениране  Tired А да, и пиех лецитин почти една година  Peace

# 740
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥Димяни ♥, честит празник и безаварийно с новата придобивка!  Peace
Ifoma, това, което си направила си е цял подвиг...Браво!  newsm10
reiaa, стискам палци!  Praynig

# 741
  • Русе
  • Мнения: 904
А в болницата не дават ли обезболяващо ,моя доктор каза да не се притеснявам имало достатачно обезболяващи newsm78

# 742
  • Мнения: 790
Марис, никак не си починах от форума. Гадна краста е това  Mr. Green И два дни не удържах.

Обаче след разказа на Ифома, съм много по-спокойна и вече не се притеснявам от преждевремнно раждане. От вчера съм официално и аз в 9ти месец, за сега се чувствам добре и сега знам, че моят един час път до Варна е нищо с пътя, който Ифома е пропътувала и пак не е родила в рейса, така, че съм споко и се  наслаждавам само на останалите ми дни 2 в 1.

Прочетох и другите разкази, макар че, бях решила да не чета. Радвам се, че всички са с добър край  Hug

Добре дошли на новите мами, както и на нови бебчета, ако съм пропуснала някое.

Еми, аз имам малко по-различен опит от Бебз, затова споделям. Два пъти имам секцио и двата пъти не съм усещала нищо повече от едно "месене на тесто" върху мене. Никаква болка по време на операцията. След операцията и двата пъти ми биха по две обезболяващи инжекции през определено време и докато мина ефекта от втората, беше отшумяла и болката. Единствено остава едно неприятно усещане при кашляне, смях и т.н. Не е болка, а неприятно усещане, че нещо може да се случи със шевовете или раната. Махането на шевовете също не беше болезнено и двата пъти. Ако не се чувстваш комфортно, може би е добре да отидеш да те прегледат. Може би и второ мнение, не лекаря, направил секциото.

И отново Еми, относно кърменето след секцио. Ако имаш каквито и да е въпроси относно кърменето, можеш да ги задаваш тук, като напишеш е големи червени букви, че отнасяш въпроса си към консултант по кърмене. Имам тук момичета, които ни следят и ни чакат с трепет да отговорят на въпросите ни и да ни помогнат максимално лесно, безболезнено и успешно да кърмим бебчетата си. Бучки може да са както запушени каналчета, така и уголемени лимфи, зависи от местоположението им, големината им, ефектите от тях и т.н. Обясни по-подробно на някой консултант (дори и на лични) за да ти помогнат.
Ако имаш достатъчно кърма, помпа не би ти била нужна. Помпа е най-добре да се ползва, само тогава, когато е нужна, най-вече в следните случаи: 1. За стимулиране на кърмата да слезе, ако бебето не е при теб да го направи само. 2. За да облекчиш гърдата ако е много напрегната преди кърмене на бебето 3. за увеличаване на лактацията ако нямаш достатъчно кърма, но по-добрия вариант си остава, да слагаш детето по-често на гърдата и то само да увеличи лактацията според нуждите си. 4. Ако бебето не иска да суче и решиш да цедиш и да даваш, тогава може вече да мислиш за електрическа, иначе според мен е безсмислено. Имай предвид, че последното е много труден и изтощителен процес, придружен с куп неприятности по гърдите. За 1, 2 и 3 ти е достатъчна нормална помпа, както и дори цедене на ръка.
Пак казвам, ако разкажеш по-подробно за проблемите си, ще може да ти се даде далеч по-адекватен отговор.

Ето, като не се бях включвала сума време, та се улях. айде до скоро.

# 743
  • Мнения: 2 286
Здравейте и от мен! За малко и набързо Simple Smile

Тони, честита кола, мила! Със здраве да си я ползваш и тя да е здрава!!! ЧРД и на майка ти! Всичко най-хубаво  bouquet
Арим, миличка, дръж се! Много коварно вирусчето. Иначе, не знам какво повече превантивно да ти кажа, дано това, което си предприела ти помогне! (може би многооо лимони - цедиш сока и с малко вода разреждаш и пиеш, на мен не ми помогна)
Инфома, от къде, бе мамче, я намери тази смелост? Приключенски дух имаш ти Hug

Ние днес вече си взехме количката и помпата за кърмене. Много съм щастлива. Даже си "тествах" помпичката и излязоха няколко капки Blush, кеф ми е много! Но няма да ги закачам повече зърната, да не стане някоя беля. Свекъра днес има рожден ден, та милото сега е там, а нали съм вирусна си седя вкъщи, че да не заразя племенника. Но се надявам след малко да се прибере, че още задачки ни чакат, още харчене на пари...
На мамите, дето се гласят да раждат - леко, бързо раждане и прекрасно бебче!
 Hug Hug Hug

# 744
  • Мнения: 486
Хайли ,честита количка!Със здраве да си я ползвате!

Мамите от Варна знаете ли дали има Стоке колички във Варна?Откривам ,че в магаизни 9плюс се предлагат само в София и Пловдив!
Моля за мнение!Нещо не мога да си избера количка,от коя ще съм по-доволна-стокке lilawa http://www.stokke.com/en-bg/stroller/xplory-features/colour-range.aspx  или bebe comfort loola up розова- http://www.bebecomfort.com/collection/UK/prom_poussette_loola_up_coloris.htm  ?Дайте си мнението!На стоке никъде не откривам размери,а ме интерисува ширината на задните гуми,заради асансьора!

# 745
  • Асеновград
  • Мнения: 5
Благодаря за отговорите, мили момичета!
След махането на конците, раната в ляво леко прокърви. Веднага направих консултация с акушерка - тя каза, че е ОК, ще зарасне. Според нея (и мъжът ми потвърди) има леко разминаване на шева около 2мм (отворена рана) и затова се получило кървене и болката, която не спира - но вече е търпима. Казаха да я пазя суха, без марля и да не и' слагам никакви медикаменти  Thinking
За кърменето: много благодаря за съветите. С каката се кърмихме до 10тия месец успешно, като в началото пак имах същите проблеми. Сега се цедя и слагам беба на гърда винаги (на 3-4часа, защото не я будя). Тя е на 8дни и добре суче, но гърдите ми имат за още едно бебе  Whistling Слагам топи компреси и правя масажи-кърмя, после се цедя (с помпа-спринцовка). Топчетата ми са под мишниците и надолу - гърдите винаги са ми били големи, н но сега са огромни  Blush чак трудно кърмя беба. А за студените между кърмене-не знаех! За щастие нямам температура и много се надявам с ваша помощ да не се стига до там!
Благодаря още веднъж!

# 746
  • Мнения: 26
Димяни,честита ти нова придобивка!Със здраве да си я полваш-и безаварийно!ЧРД и на майка ти-да е жива и здраваи да е винаги до теб да помага!

# 747
  • Мнения: 1 269
димяни, да е жива и здрава майка ти още много, много години! честита кола, леко и безаварийно. как ще слагаш столчетата? и трите отзад предполагам?

хайли, честита количка.

пашик, аз не сьм фен на стоке. много й е тесен коша, конструкцията е от пласмаса и т.н. мисля, че няма асансьор, в който да не влезе.

# 748
  • Мнения: 13
Леле Инфома  ooooh! Разби ме!!! Голямо обикаляне си спретнала, аз както каза Бобченка, сигурно щях да си родя в Солун  Crazy

Тони - Да ти е здрава мама и много да се разбирате и обичате  Hug Честито бу-бу - похвали се като хората де - какво е (марка, модел)? Сигурно някой мини ван, да можеш да събираш всички сладурковци вътре  Grinning

Рея - стискам палчета за бързо раждане   bouquet

По, Бобче
- ама вие си ме кефите как си дочакахте термините, пък и не бързате  Laughing Бобче - утре ли идва мама?

Добре дошли на новите мамчета - и аз си мисля, че това с преносването си е малко "игра на нерви", особено ако ти е за първи път..Пишете да се разсейвате, разхождайте се и си почивайте, че после ще сме на педал (поне няколко месеца)

Пашик- на външен вид Стокито повече ми допада, но не е ли малко тесничка??? Лолата също ми харесва, но ми се струват малки колелата ( за сметка на това ми изглежда доста по-комфортна за самото бебче)  Thinking НО и двете марки са се доказали, така че според мен най-важно е твоето мнение  Hug

Мирче - пази се да не се разболееш на финала  Praynig
Хейли - браво за количката - каква взехте??? И каква помпа? Приятно "дотрошване на парички"  Mr. Green

Смехоранка ми се губиии  Rolling Eyes

# 749
  • Варна
  • Мнения: 245
Ифома нямам думи  Shocked радвам се че си успяла на време, голям риск е било.
Рея стискаме палци  Hug
Заповядайте в новата тема, заглавието избрах аз  Mr. Green изпуснахме да пуснем анкета Wink
Тони да е жива и здрава майка ти и честита нова придобивка, със здраве да я караш   Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=529809.0

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт