Готварска печка, Хладилник, Пералня, Сушилня...

  • 4 071
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте!

За първи път посещавам форума. Причината е че искам да взема нови уреди на баба ми, а като млад човек, който рядко върши домакинска работа, се смятам за доста некомпетентен в тази област. Надявам се тук да намеря хора с реален опит които да помогнат за разрешаването на този проблем. По същество:

1. Готварска печка - От готварските печки като визия най-много ми допадат тези с керамичния плот. Баба ми обаче в момента ползва печка "Раховец" и малък газов котлон и по принцип е доста пестелив човек. Притеснява ме че ако и взема нещо твърде лъскаво няма да иска да го ползва, а пак ще си готви на терасата с газовия котлон. От друга страна ако и взема изцяло газова печка смяната на бутилката може да се окаже проблем и за няколко дни да не може да готви. Тук трябва да питам и как точно работят печките с бутилки. Предполагам, че бутилката не се слага вътре, тъй както ги гледам в интернет не ми изглежда да има място за бутилка и предполагам че е нужно да се остави място отстрани. При нас има прекарана газ, но не са изкарани тръби нагоре в къщата, това може да се прави на по-късен етап. Засега съм се спрял на вариантите комбинирана и изцяло електрическа. Намерих и с керамика и газ:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09027288
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09032649
Ако реша въпроса с бутилката това е може би добър вариант?

2. Хладилник - Пространството в кухнята е доста ограничено и няма как да сложа от тези с двойните врати, но ми се иска все пак да е INOX с ледогенератор и филтър за питейна вода.
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09038317
Сега на този примерно не мога да разбера само цветът ли му е сребърен или е от неръждаема стомана? Освен това пише че има диспенсър за студена вода, но това, което е отпред не е като на тези, които съм виждал. Пише че има ледогенератор, но той вътре ли е? Нормалния диспенсър който съм виждал е като на този:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09000579
но за него не пише да има ледогенератор??

3. Пералня/Сушилня - Не видях да продават комбинирани перални и сушилни. Предполагам че ги има, но нямам представа какви са цените. Аз не разбирам изобщо от подобни неща, но майка ми ми каза, че 4.5 кг пране и 800 оборота е достатъчно за пералнята. Ще се радвам ако ми покажете някакви комбинирани. Само перални гледах около 400 лв идват, сушилните и те бяха някъде там.

Извинете ме ако звуча твърде ламерски Simple Smile
Благодаря на отзовалите се!

# 1
  • Мнения: 1 252
Много фешън баба , дали ще борави с газта и керамиката?

Записвам се да чуя за пералните
И аз гледах за комбинирани перални - не ги препоръчват , не знам поради какви причини
Но си мисля за Елетролукс , задължително клас А+
Сушилня търся , но нямам място

Последна редакция: нд, 26 сеп 2010, 09:28 от Аз съм ваш'та леля

# 2
  • Мнения: 25 716
Колко годишна е бабата? Имай предвид, че ако е по-стара и с по-затвърдени навици, иноксът и керамиката едва ли ще оцелеят в този си вид. По-старото поколение са свикнали да търкат яко с домакинска тел и абразиви.
Ако мислиш, че няма такава опасност, действай, както си решил.  Laughing

ПП По-добре и купи готварска печка на ток, а да продължи да си ползва газ на терасата. Старите хора често забравят и стават произшествия...

# 3
  • София
  • Мнения: 8 000
Наистина бабата е много фешън. Simple Smile
Зависи на колко години е и дали ще може да се оправи с газта. Аз не бих рискувала с баба и газ, но нашата е доста възрастна.
Купувах пералня за нея преди време, гледах да е максимално опростена и класическа, 800 оборота, някаква на Кьортинг взех.
Сушилня около 400 лв. ще ти бъде трудно, освен ако не е втора употреба или с транспортни дефекти. Ако имате място, по-добре да са два отделни уреда.
За хладилника защо държиш да е с ледогенератор? Повечето възрастни хора избягват да пият силно изстудени напитки, поне по мои впечатления.

# 4
  • Мнения: 25 716
За уискито на внука, като и дойде на гости.  Laughing

# 5
  • Мнения: 12 674
А какво мисли бабата?

# 6
  • Мнения: 0
На 71 е баба ми, да е жива и здрава. Въобще не е фешън. Ако я оставя тя ще си купи най-евтините неща и не защото няма пари, ами просто си е такъв човек. Наскоро ми се оплака че печката и хладилника са сдали багажа и искаше да си купува някакви от най-обикновените. Аз и казах да намери някой и да преместят тези от нашия апартамент на първо време пък като си дойдем след някой месец ще и взема нещо като хората. Неприятно ми е, че постоянно гледа да пести и не харчи нищо за себе си.
С газта мисля че ще се справи, защото и в момента си ползва котлончето с малката бутилчица. А иноксът мисля че е по-непретенциозен и като цвят и като здравина на покритието от бялата пластмаса. Ако вземем керамика ще проуча и ще и обясня каква е схемата там.
За сушилнята правилно сте се сетили че мястото е проблем. По-удобно ще е да е един уред. Може да минем и без сушилня, но ако има добри комбинирани мисля е хубаво да вземем направо и двете.
Ледогенератора и това с водата са по-скоро моя прищявка Embarassed

Нищо не ми казахте за въпроса с бутилките и диспенсерите на хладилниците?

# 7
  • Мнения: 1 252
Какво по- точно те интересува за бутилката?
Аз съм на газ , бях на абонамент - разменят с бутилки тепразни за пълни , но е неудобно , че трябва да има човек в къщи
Купихме си наша и с колата я зереждаме.
Бутилкта не е толкова важна , колкото клапана отгоре!

# 8
  • Мнения: 0
Какво по- точно те интересува за бутилката?
Аз съм на газ , бях на абонамент - разменят с бутилки тепразни за пълни , но е неудобно , че трябва да има човек в къщи
Купихме си наша и с колата я зереждаме.
Бутилкта не е толкова важна , колкото клапана отгоре!
Така де, но бутилката стои отделно от печката, нали? Това имам предвид. А клапана той е от печката или се купува отделно?

# 9
  • Мнения: 1 252
Моето е вграден в плота котлон, а бутилката е в шкафа под котлона , да отделно се купуват, клапана също е отделно , не е към уреда.
Нашите са купувани от газстанция , но мисля че вече ги има и в магазините, които продават такива уреди.
Трябва да намериш място за бутилката , по инструкции не хубаво да е в близост до печката, поне на най- малко на метър от нея

# 10
  • Мнения: 2 806
Включвам се в частта с пералнята и сушилнята:

1.Добре е да са два отделни уреда - при съвместени има риск от по-чести повреди /обяснение на консултанта в Техномаркет/.../не претендирам да съм права/

2.За мястото, ако са два уреда, няма проблем сушилнята да се сложи върху пералнята - лично моите са така. Между тях е сложен дебел лист изолационен стиропор, за да не се изплъзва. Вече 3-та година работят без проблем дори и едновременно.
П.С. За сушилнята има значение дали е с кондензатор или е директно включена в канала - при първата водата се събира в един контейнер в самата сушилня и захранването е само към ел. мрежа. За втория вариант трябва да се мисли за включване към отходен канал.

# 11
  • Мнения: 1 252
Би ли казала марка на сушилнята и отзиви,
за да видя в някой сайт размери, характеристики...

# 12
  • Мнения: 2 806
Сушилнята е Електролукс - EDC 5330, а пералнята е пак Електролукс EWF 1030. За мен това са по-скоро среден клас уреди, но по спомен разхода им беше клас А+.

# 13
  • Мнения: 4 668
Имам опит с комбинирана пералня + сушилня на Аристон . Преди пет години струваше 1300 лв. сега гледам , че доста са паднали цените ...
Честно казано , ако бабата живее сама и едва ли има толкова пране , не виждам за какво и е сушилня  Rolling Eyes Но ти си знаеш най - добре .
Колкото до дефекти и повреди - не мога да се съглася . Поне на нашата и взехме душата и всичко е ОК .
А мненията на консултантите в магазина не могат да са от значение за мен. Повечето са разни момченца и момиченца вчера назначени , които говорят заучени приказки , без въобще да имат представа за нещата .

# 14
  • Мнения: 17 546
Сушилнята е Електролукс - EDC 5330, а пералнята е пак Електролукс EWF 1030. За мен това са по-скоро среден клас уреди, но по спомен разхода им беше клас А+.
А темата е за реклама на бяла техника Електролукс от Техномаркет? Залежават ли? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт