Посиняване на средния пръст.

  • 17 608
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте! Аз работя в Англия, във ферма за зеленчуци. Преди 2 седмици докато работех усетих болка(като ужилване от оса) в средния пръст на лявата ръка.Пръста се поду и след 2 часа посиня в областта на средната фаланга.Подутината спадна на същия ден, но синьото изчезна след 2-3 дена.Тогава си помислих, че наистина ме е ужилила оса(въпреки че работя с ръкавици). Днес се появи пак. Появи се същата болка, подуването е по-малко от предния път, но сега посиня веднага, пак в областта на средната фаланга. На пипане се усеща болка и е твърдо.
Аз си мисля, че е от работа, но защо точно средния пръст и защо посинява? Имала съм болки в ръцете и китките, но нищо повече.
Благодаря;;Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 38 590
Зарязвай веднага фермата, взимай си самолета и отивай на лекар, вместо да търсиш съвети тук.

# 2
  • Мнения: 0
Благодаря за съвета:)С нетърпение чакам да се прибера, но ще е след месец.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 474
  Пукат ти се венички! И на мен ми се е случвало, но на показалеца и кутрето.

# 4
  • Мнения: 122
  Пукат ти се венички! И на мен ми се е случвало, но на показалеца и кутрето.
Да, най-вероятно е това. Случва се при по-силен натиск да се спука кръвоносен съд. Опитай се да пазиш този пръст известно време, за да може да заздравее.
Ако можеш да вземаш калций+вит.С ще е от полза Peace

# 5
  • Мнения: 0
Благодаря ви много:)
Имах нужда някой да ми каже нещо за това:) Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 15 474
    И боли, все едно стъкълце ти е забито в пръста, нали?

# 7
  • Мнения: 0
Да точно така боли, като забито стъкълце.

# 8
  • Мнения: 2
Здравейте ... по темата не е коментирано от доста време, но хич не съм в час със форумите и ще пиша тук. Simple Smile преди около 4-5 дни докато бях на гости сутринта веднага след като станах от сън ми се появи зачервяване на средния пръст малко под нокътя ... в началото ме болеше и сърбеше леко и усещах точно такава болка все едно от изгорено или има забито трънче. Следващите 2 дни продължи да е зачервено и подуто но не усещах така болката както преди. Снощи обаче започна да посинява и днес сутринта  цялото това което беше в червен цвят вече е лилаво и при допир боли по същия този парещ начин. Мазах го с разни кремчета, както и с мед понеже чух че меда помагал но нищо не се случи ?  Качвам снимка не е много качествено но ...  http://prikachi.com/images.php?images/154/7465154T.jpg

# 9
  • София
  • Мнения: 15 474
 Да нямаш забита тресчица?Като не се извади, мястото забира.Изглежда като ударено или изгорено, като го гледам.

# 10
  • Мнения: 2
ами точно там е проблема че нямам спомен нито да съм се удряла, нито да съм се изгаряла по някакъв начин или нещо да се е забивала там ... опитвам се от няколко дни да си спомням нещо подобно да се е случвало, но няма ... интересното е че посиня чак днеска след 3 дни, а и му слагах пчелна клей която по принцип изтегля но и с нея нищо не се случи понеже не е набрало, няма дупчица или връхче ...  питам дали на някой се е случвало нещо подобно ...

Последна редакция: сб, 12 юли 2014, 23:02 от miskoska

# 11
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 247
На мен ми се струва, че синьото е подуто капилярче. Имам съвсем същото на палеца на левия крак. Понякога доста ме боли. Оставям го самО да се оправя Crazy, което не е редно, но аз доктори не обичам...

# 12
  • София
  • Мнения: 15 474
Мажи го с Репарил гел.

Показания:
Контузии, навяхвания, натъртвания, хематоми (кръвонасядания), възпаления на сухожилията, заболявания на гръбначния стълб (болки в прешлените, врата, радикулит, ишиас), повърхностни възпаления при разширени вени, след венозни инжекции респ. инфузии.

На мен ми го изписаха, когато се подхлъзнах и ритнах стената и пръстите на крака ми бяха станали синьо-черни от кръвоизлива.

# 13
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 247
Сварен в несолена вода ориз, се налага топъл върху контузеното място, превързва се с найлон за известно време. Аз така се спасих от болки и отоци, когато навехнах глезен.

# 14
  • София
  • Мнения: 15 474
Сварен в несолена вода ориз, се налага топъл върху контузеното място, превързва се с найлон за известно време. Аз така се спасих от болки и отоци, когато навехнах глезен.
Мерси за идеята, дъщерята на морето си изкълчи крака, после падна с патериците, та си изкълчи и китката.Ще и го направя на китката,че сега и с патериците не може да се движи.

Общи условия

Активация на акаунт