Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 74-та тема

  • 141 394
  • 739
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 352
Pety, позволявам си да ти кажа и моят начин за белия сос, защото е много вкусен.
И аз като Тайна варя чушките в тенджера, похлупени с чиния, но във водата нарязвам един презрял домат и една чушка наситно. Когато са почти готови чушките в отделна тенджера правя т.нар. варена застройка - запичам 3.с.л. брашно да покафенее леко, добавям бучка масло и разбърквам. Добавям постепенно кофичка кисело мляко, разбито с един жълтък, като бъркам непрекъснато с бъркалка. Сместа започва да се сгъстява и започвам да наливам от водата, в която са врели чушките. Бъркам още малко и прехвърлям при чушките. И там оставям да поври около 5 минути и е готово. Махам от котлона и нарязвам пресен копър.
Ето снимка, да добиеш представа, но тук съм пекла чушките в тава:


А ето нашата вечеря -  бял ориз с пиле и таратор:


# 361
  • сред люляците
  • Мнения: 767
megansg, много хубави кифлички. Къде им е рецептата  Heart Eyes

Ние си имаме Принцеси с кайма и кашкавал за вечеря, вместо за закуска  hahaha



А миналия ден правих една питка, която забравих да пусна Simple Smile

Последна редакция: сб, 02 окт 2010, 20:55 от ilrai78

# 362
  • Мнения: X
Pety, за соса на чушките бях чела на друго място и една "тайна" съставка... сега се сетих, че бях я забравила и не съм правила скоро, освен така описаните продукти слагаш и топено сирене в соса и заливаш и печеш докато се посвари/опече брашното. Става страхотно.

# 363
  • Варна
  • Мнения: 202
Илрай и питката и сандвичите ти са супер
Ето рецептата
Аз ги правя  с 1/2 кубче от живата мая за цялата рецепта.С прясна са по пухкави.Разтворих я в малко от прясното мляко,всичко в машината без единия жълтък,меси ,втасва,с намазнени ръце го извадих,леко премесих да обере мазнината,точиш,режиш и завиваш/може и локум на парченца/втасва,мажеш с жълтък  с няколко капки пр.мляко,захар,стафиди и печеш.
Аз ги направих от 1/2 доза.Ако ги направиш по мънички кифлички като хапки са чудесни/но нямах време/.


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=489634.0

Последна редакция: нд, 03 окт 2010, 05:29 от megansg

# 364
  • Мнения: 112
Много вкусно е тук! smile3501
Нашата вечеря беше Скумрия със зеленчуци във фолио.

# 365
  • Мнения: 1 639
Добро утро! Ето вчерашното ни меню:

Баницата на Морена


Маринованите камби на Селма


Пълненото пиле на Мери

# 366
  • Мнения: X
Привет,момичета!
Три дни не идва ред да си разгледам любимата тема,и ето пак 10 стр. имам да наваксвам.
Пускам си снимките и отивам назад да видя какво ново и вкусно сте покозали. Hug


грах с яйца
  много вкусен лучник по идея на temenuga2 Peace

# 367
# 368
  • Мнения: 1 092
Анук аз само така да вметна, че съм ти фенка.. Много от твоите манджи ме впечатляват, а тези пастички изглеждат страхотно. Само, че откъде намери по това  време пресни малини? Пресни ми изглеждат...

# 369
  • Варна
  • Мнения: 522
pure elixir ,този лучник  ще ми дойде много добре за закуска. #Crazy
lu4a , рибка и аз обичам а така във фолио отдавна не съм правила. Hug
meri1966, с какво напълни пилето , изглежда много вкусно. Подсети ме и за камбите на Селма , че тази година не съм правила още никаква трушия ooooh!
ilrai78,  принцеските и питките ти изглеждат много вкусно и изобщо всичко което показваш. #Crazy
Аз вчера правих чийзкейка " Жираф" за десерт ето го:

и парченце

И докато се мотам, Anuck, постнала една вкусна пастичка Rolling Eyes
Ами аз как ще отслабна Sick

# 370
  • Мнения: 2 126
Палачинки за закуска(на снимката само солените,тези със шоколад не ги снимах)


Постни пълнени чушки

# 371
  • Мнения: 132
ивка27, Женя 83 благодаря ви. Направихте тази сутрин по - хубава от всякога! Simple Smile  Hug Този чийзкейк жираф много ме впечатли и аз ще го спретна. Иначе, тези пастички ги направих през септември, но едва сега ми остана време да ги постна.  Embarassed

# 372
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Илрай и питката и сандвичите ти са супер
Ето рецептата
Аз ги правя  с 1/2 кубче от живата мая за цялата рецепта.С прясна са по пухкави.Разтворих я в малко от прясното мляко,всичко в машината без единия жълтък,меси ,втасва,с намазнени ръце го извадих,леко премесих да обере мазнината,точиш,режиш и завиваш/може и локум на парченца/втасва,мажеш с жълтък  с няколко капки пр.мляко,захар,стафиди и печеш.
Аз ги направих от 1/2 доза.Ако ги направиш по мънички кифлички като хапки са чудесни/но нямах време/.


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=489634.0

Благодаря много!   bouquet

pure elixir , кажи, моля те рецептата за лучника. Умопомрачителен е!

Anuck , прекрасни пастички!

ивка27, много хубав ти се е получил жирафа! И аз искам да го пробвам, но моите не си падат много по тези десерти... Confused

Дес , открадвам си палачинка за кафето Heart Eyes

# 373
  • Мнения: 2 126
Дес , открадвам си палачинка за кафето Heart Eyes
С удоволствие,да ти е сладко Hug

# 374
  • На небето
  • Мнения: 5 530
♥ Doro ♥ с какво си пълни фунийките?

Общи условия

Активация на акаунт