Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 74-та тема

  • 141 396
  • 739
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 906
Здравейте мацки Hug Като гледам какви неща сте сътворили...оставам без думи Heart Eyes Crazy Искам да попитам Vivian* за начина по който приготвя пилешките дробчета,както и Гуинет   за нейната рецепта. lina kaz   кремът с тиква е превъзходен,при първа възможност ще го направя Flutter
У нас агнешка дроб сърма и прочутия кекс "Зебра",стана чудесен,но намалих количеството на мазнината,че ми се стори твърде много,благодарности на авторката му  bouquet
 
Хубава вечер и вълнуващ уикенд Hug

# 331
  • Мнения: 148
Здравейте момичета Hug
Венета,защо се губиш така NaughtyЛипсваха ми твойте вкусотийки. Laughing
Добре дошли, на новодошлите.
Не мога да изредя всички от страниците които съм пропуснала затова ме извинете.Нооо успях да ви прочета и разгледам всичко което сте сготвили.Страхотни вкусотийки сте приготвили както винаги и въпреки ,че вечерях пак огладнях.Страхотни предложения от всички и доста си копнах за по-нататък.
От мен някои нещица спретнати на бързо за вечеря от изминалите дни.





Приятен уикенд на всички Hug а аз пак на работа newsm78

# 332
  • от точка К до точка С и обратно
  • Мнения: 150
beniii, рецептата е на Габи ето оттук http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2858.msg132885.html#msg132885. Аз добавих към чушките и 2-3 глави лук. Сложих и повечко вино. Много вкусно!

# 333
  • Вече на село
  • Мнения: 569

Може ли рецептата за кокоските, моля Praynig

# 334
  • Мнения: 112
За вечеря направих Пица от тиквички на лабрекс - мноооого вкусна. Намазах с майонеза вместо с кашкавал,защото в последния момент разбрах,че нямаме вкъщи кашкавал.


# 335
  • Мнения: 610
Здравейте кулинарни вълшебници .  Hug
Отново сте напълнили новата тема с вкусотийки и красоти .   chef  Heart Eyes
Страхотни сте !   bouquet

Венета- добре завърнала се , липсваше тук .   bouquet

от мен - кекс с арония и карамел


и чийзкейк с череши и шоколадови бонбони , които приготвих за рожденият ден на половинката .   Simple Smile



# 336
  • Мнения: 22
Момичета, едва сега намирам време да вляза в темичката и какво да видя - старата отдавна свършила, а новата преполовена вече. Неуморни сте. Hug Малко късно, но да се отчета с готвеното тези дни, а после ще разгледам нещата, които сте приготвили, докато аз мързелувах  Wink
От вчера - Яйчена салата импровизация (с каквото имаше в хладилника), Боб в гювеч на фурна и за десерт Сладкиш със сини сливи .

Тази вечер бяхме на шопска салата и патладжан с майонеза - снимки утре.

# 337
  • Мнения: 398
Нямате стигане магьосници такива.
Гледам този кекс зебра много популярен. Трябва да го спретна някой ден.
bliznacite2004 много изкусителен кекс, а бонбоните са невероятно изпипани   bouquet
И аз се нареждам на опашката за кокоските.

Не мога да ви изброя всички, но темата прелива от вкусотии.
От мен тази вечер едни пелмени ("конфекция")  cordon bleu с палачинки  
мезенца    това е снощната вечеря  
и парченце от плодовата пита на Йоли  

# 338
  • Мнения: 164
Добро утро  Simple Smile
arina, Елица-сестрица, кокските са много лесни. По форумска рецепта на Сладка Хапка с малка разлика. Аз ги направих така:
3 белтъка се разбиват с 3/4 ч.ч. захар, към тях се прибавя 1 ч.ч. кокосови стърготини и 1 пак. пудинг ванилия на Йоткер. Пекат се в загрята на 170 градуса фурна върху хартия за печене, около 20 минути.
Ето и оригиналната рецепта http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98102
Близнаците, рожденикът ти трябва да е бил много доволен   bouquet
Елица, може ли малко подробности за cordon bleu с палачинки? И на големи патерици да ти честитя рождения ден   bouquet Blush

# 339
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Smiley*, Aredhel, Megansg, Гуинет, Bliznacite2004, благодаря ви много, много сте мили!  Hug  
Ditsan, благодаря и на теб.  Hug  А как да не изчезвам, като и аз искам малко, да си почина, въпреки, че този път не беше истинска почивка, но нека не изпадам в подробности.

Вчера правих за майстора  Brownies със сирене крема

 

и Kaffeekuchen/Kекс с кафе

 

Направих също и сладко от тиква (рачел), но нямах вар. По съвет на Labrex, поставих тиквата в разтвор от сода. Както каза тя, получава се много вкусна хрупкава коричка, която не се постига, ако тиквата не е престояла във вар или сода. Labrex  Hug   bouquet

 


  
 
    

Последна редакция: сб, 02 окт 2010, 17:00 от Venetta

# 340
  • Мнения: 0
Здравейте мили кулинарки  Hug  Heart Eyes ,
 От доста време следя темичката ( тайничко  Blush ) и винаги съм приятно изненадана, как дори едно най-обикновено ястие изглежда адски апетитно при вас. Сядам пред компа и  Shocked , а полсе и  Praynig - молитви, това което виждам, да се материализира пред мен
( засега без успех  Thinking )  Mr. Green Днес реших за напред не само да черпя идеи и преглъщам пред монитора, но и да поствам някои от моите "произведения"   Wink Та така:
 Мариновани сушени доматки

 Крем супа от червена леща с кокосово мляко

 Пица с тиквички ( Labrex   bouquet )

 Канелени бисквитки/курабийки

Последна редакция: сб, 02 окт 2010, 12:49 от RuVe

# 341
  • Мнения: 149
Venetta, моля те сподели пропорциите сода/вода и колко време се кисне тиквата в разтвора. Скоро отивам на село, а майка ми е отгледала едни тикви-гиганти, та ще направя и рачел, но и без друго не ми допада идеята с вар да се обработва.
Днес у нас шарен бобец и зелева салатка.
Също и ръжени питки със зеленчуци.

Последна редакция: сб, 02 окт 2010, 13:45 от temenuga2

# 342
  • Варна
  • Мнения: 522
Тук както винаги е много вкусно  bouquet
 Venetta, този браунис най после ще направя и аз, ако днес ми остане време ooooh!
А за конфитюра от тиква може ли да разкажеш по подробно. Praynig
Сега си пускам обяда и ще ви разгледам после. Ама първо ще си дремна малко
Пилешка яхния

и едно сладко от ягоди.

и котката се беше приготвила за снимка Hug
След обяд ще направя и сладкиш, но след като огледам и вашите предложения.

# 343
  • Мнения: 398
Привет.
Венета страхотен рачел.А как само върви с палачинки.Мале мале  ooooh!

RuVe страхотни предложения

viv-miv много са лесни.Забъркваш си смес за палачинки.По желание слагаш и подправки вътре.Аз сложих малко къри, чубрица, риган.Слагам в тигана един черпак и отгоре малки парченца масло.Като се изпече от едната страна обръщам и слагам кашкавал или гауда(тънко парче,че да се разтопи) и шунка (или салам някакъв).Като е готова и отдолу прегъвам двата края един към друг и вадя в чиния.Прегъвам и още веднъж по същия начин.И това е.Дано си ме разбрала за прегъването Embarassed

# 344
  • Мнения: 2 803
Да се запиша и аз в темата.....с фунийки със солена плънка, кекс, дробчета по селски.

Последна редакция: сб, 02 окт 2010, 15:36 от ♥ Doro ♥

Общи условия

Активация на акаунт