Блокират партиди Вигантол в аптечната мрежа

  • 50 323
  • 452
  •   1
Отговори
# 420
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
По повод Вигантола, аз се чудя как в Румъния има,като една позната търси в Германия,и каза че там е спрян изобщо,има само таблетки Вигантолетен.Или този в Румъния не е от същата фирма?
и аз ако пуснат ще си купя Вигантол

Последна редакция: чт, 03 мар 2011, 15:47 от niko11

# 421
  • Варна
  • Мнения: 18 002
По повод Вигантола, аз се чудя как в Румъния има,като една позната търси в Германия,и каза че там е спрян изобщо,има само таблетки Вигантолетен.Или този в Румъния не е от същата фирма?
и аз ако пуснат ще си купа Вигантол

И аз си взех от Румъния, не е Вигантол, нарича се  - Vitamina D3  и си е румънско производство на Биофарм Румъния.

# 422
  • Мнения: 9

Скоро ще има Вигантол и цената може би ще е по ниска .Имам позната фармацефт и тя ми дава информация.


Кога скоро? Така казват от миналата година. Надявам се да е наистина скоро. Alex_03 пиши като разбереш кога ще го пускат.

# 423
  • Мнения: 526
По повод Вигантола, аз се чудя как в Румъния има,като една позната търси в Германия,и каза че там е спрян изобщо,има само таблетки Вигантолетен.Или този в Румъния не е от същата фирма?
и аз ако пуснат ще си купа Вигантол

И аз си взех от Румъния, не е Вигантол, нарича се  - Vitamina D3  и си е румънско производство на Биофарм Румъния.

Според мен Вигантола от Румъния е от стари партиди, които обаче не са спрени заради това, че не са с капкомер и нямат въпросния проблем. Скоро и там вече няма да има предполагам. Иначе е на същата фирма. Има годност до 2015г.

По мое мнение варианта с дозатор не е много удачен (може би за това са започнали да правят с капкомер) защото капката не е еднаква винаги, понякога две капки се "уливат" по ръба и с сливат в една по-голяма.

# 424
  • Мнения: 144
" Според мен Вигантола от Румъния е от стари партиди, които обаче не са спрени заради това, че не са с капкомер и нямат въпросния проблем. Скоро и там вече няма да има предполагам. Иначе е на същата фирма. Има годност до 2015г"

Най-вероятно наистина е така , защото от аптеката , от която са ми вземали и на мен са им казали точно това - че скоро вече няма да има !

# 425
  • Мнения: 386
от тази седмица връщат д3 в аптечната мрежа
http://www.malinka.bg/bebeta-i-mami/saveti/vprosi-i-otghovori-za … hkata-kozmietika/

# 426
  • Мнения: 9

Е най-после  Grinning Благодаря ти nadezda isabel за инфото

# 427
  • София
  • Мнения: 650
Накой купил ли си е вече? И как се казва новия витамин Д3? Вигантол ?

# 428
  • Мнения: 386
качили са инфо в малинка.бг

Вносителите са Alphamed, името е D3 Drops, внос от Великобритания и в София вече го има в аптеките Ремедиум, заредени са вече големите фармацевтични вериги, от началото на другата седмица ще бъде във всички големи градове.


# 429
  • София
  • Мнения: 271
По принцип ни бяха предписали по две капки Вигантол (или една Деавит)...Правилно ли разбирам, че това се равнява горе долу на три капки от този витамин д3, който получих http://www.iherb.com/Carlson-Labs-Baby-Ddrops-400-IU-11-ml/13932?at=0
Гледам, че препоръчителната му доза е една капка newsm78

# 430
  • Мнения: 386
реално педиатърът определя препоръчителното количество спрямо втвърдявавенето на фонтанелата и други работи
стартира се обикновено с 1200 IU на дневен прием, но след това може да бъде намалено на две или една капки
когато капката съдържа по-малко IU по-лесно може да дозираш

# 431
  • Мнения: 63
Е то свърши зимата, кога ще го пускат този Вигантол...
На нас педи ни каза да не даваме повече вит. Д, но фонтанелата още не му се е затворила и се чудя да давам ли, да не давам ли...

# 432
  • Мнения: 3 054
не бих се чудила, щом д-р ми го казва за недаването! Достатъчно се говори за възможните минуси от предозиране.

# 433
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
купих си от този новия Витамин Д3 дропс,но на него пише някакви дозировки -10-15 капки на ден до 6 месец,вижда ми се много,но и в него съдържанието на витамина е малко в 1 мл.Питали ли сте доктор за него -как точно да се дава?аз нашия и да го питам,той ще ми каже -давай Деавит.

# 434
  • Мнения: 44
Здравейте! Предписаха ни капки BabyVit  на Health Aid (по 10 на ден) като вариант-заместител на вит. Д във Вигантола. Тези БйбиВит са мултивитаминозни капки - ако някой има отзиви за тях, моля да пише. Гледам, че вит. Д в тях е 10 микрограма на милилитър, но в тях има и вит. А, който е 300 микрограма на милилитър,  Да не е много дозата вит.А за бебе на 1 месец?
От друга страна, намерих вкъщи чисто нов Вигантол годен до 06/2012, партида 48811 01 -чудя се БейбиВит-а ли да давам, или от този Вигантол?
Предварително благодаря за вниманието.

Общи условия

Активация на акаунт