Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 104

  • 85 812
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
лебедките ми са в лицата като дърти руспии
hahaha
Разреза е като дъга, уникално красив!
Румянка, тя и без дръжки си е хубава кошницата, по повод питането ти аз не съм правила дори кошница, но пробвах веднъж да увия около тел тесто и го оставих така да си съхне, резултата беше плачевен, като тръгнах да го поставям се натроши всичко, после само тесто без тел си беше далеч по-здраво, не знам защо така се получи.
Албенче, тези пеперуди само с боя ли си ги мацнала, много красиви са станали!
airborn, много хубав и различен гараш.
Yoskrek, тортата е много сладка, цветето е страхотно просто!
Кексчетата са разкошни, кажи с какво и как ги прати сега, че да знаем, а и Краси пита пък никой не и отговори и тя се разсърди още в старата тема.  Laughing

Аз с малко довършителни работи, не е нещо нечувано и невиждано ама вече ме хвана мързела и за тази седмица стига толкова "кефчета", начесах си крастата с ягодките от понеделник ще мислим нови.





Дописвам, че Патрияни се появи и тя с някаква различна и изненадваща визия, да не дойде зимата при вас та няма морска?
Красавицата и Звяра е супер!
Звяра се е получил уникално зверски, искам по-голяма снимка ако може да му се порадвам, аз много обичам зверски муцуни, току виж си го разпознаеш след някой друг ден под формата на кексче.  Laughing

# 31
  • Мнения: 1 271
Абе, Патри, този робота що не го вдигна малко  newsm78 Нещо ми се върти из главата, че беше висок, в сми, че колелетата му дето се търкалят-трябваше да са отдолу, и тялото вече да издигнеш нагоре-съмняваме, че ще имаш поправителен на тази торта-ще ти пратя инструкции  Grinning за следващият път   Peace А втората на Звяра и на Красавицата-думи нямам....много ....приказно, все едно си в приказката-не мога да намеря точната дума  Hug

Yoskrek , Тинкърбел е много готина тортичка, много свежичка-браво-кексчетата също са много хубави!!!   bouquet
airborn , направо ти се чудя на това от къде го измисли гараш платките да ги правиш на вита торта  Peace Много добра идея, и много добре се е получило!Поздравления и за идеята и за изпълнението!   bouquet
Милейдииииии, много шаренко бе  Joy Направо се изумих от цветове-това блатовете ли са шаренкото-изглежда изумително в разраз  Crazy Невероятно е-супер  bouquet
Албенка,   bouquet  Hug  Heart Eyes
Валерия-кво да ти кажа  newsm78 пак ме остави безмълвна, ягодките са страхотни, прасенцата също , калинките, абе ти лошо кексче мяй нямаш  newsm78 Айде, избра ли печката вече, найстина нямам вече търпение да видя торта изработена от теб  Peace
Уф, отивам да бачкам, после пак ще намина  Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 265
Лелеее момичета страшни сте. smile3501
 Аз съм начинаеща и направо се възхищавам на творенията ви..... Днес си купих някои неща като за начало....взех си и фигурки за тесто, че нещо хич ме няма с декорацията.... и направих тортата с рулата..... стана разкошна...
Искам да ви питам от къде в София мога да си купя сладкарска боя?

# 33
  • под тепетата
  • Мнения: 9 321
galeeto , погледни в Тортената библиотека - има информация за магазините и складовете.
 Така и така съм тук, да споделя и аз възхищението си от мъфините на Valeria- приказни са! Имаш страхотна ръка и око! Чакам  7-те козлета  Laughing

# 34
  • Мнения: 153
за сладкарска боя - аз първия път си взех от магазинчето на ул.ТРИ УШИ - това е една задънена уличка точно на първата спирка на трамвай №5 ПРИ СЪДЕБНАТА ПАЛАТА - САМАТА УЛИцА СЕ ЗАДЪННВА ТОЧНО ПРИ СПИРКАТА в посока към македония.
На мен в началото ми беше трудно да я открия защото е на много особенно място. иначе магазинчето е от ляво - едно такова малко но вътре има доста неща- някои са доста завишени. цената на едно шишенце е 1,5 а на черната и бялата 2лв.

и на КАДЕМЛИЯ ходих, кв. Редута, ул. "Кадемлия" #6 - отива се с автобус 72 но там наистана е скъпо - едни метални формички които купих от ПИРОТСКА за 8лв там бяха 24лв   Shocked
взех си от там едни бурканчета като брокат на прах.

иначе виж тук са писани повечето - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=339926.0

# 35
  • Мнения: 153
днес съвсем случайно ми попадна това пред погледа    и си го взех да пробвам, някъде бях чела за него- но все пак да питам преди да съм го подхванала - това готова смес ли е - нужно ли му е да се прибавя пудра захар - НЯКОЙ РАБОТИЛ ЛИ Е С НЕГО

# 36
# 37
  • Мнения: 1 965
Извинете, ама от вчера съм на нова работа - раздавам го секретарка на ВиолеткатаБлу! Та, шефката рече:
МОЛЯ, КРАСИточкаМИРА ДА СЕ ОБАДИ БЪРЗО, СПЕШНО и ВЕДНАГА ПО ТЕЛЕФОНА НА МИСссссссс Фиолетка.
Край на цитата. Ще и драсна и едно ЛС, ама за всеки случай и тук.
Сега вече мога да се върна на 1ва стр. и да си прочета новата тема като хората.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 113
Пат, много силна атмосфера на Хубавка и Чудовището! Толкова детайли, цветовете (моите) Simple Smile.

# 39
  • Мнения: 558
хоп-троп   chef

# 40
  • Мнения: 11
Здравейте момичета. Честит празник на патерица на всички именници. Желая им от все сърце  всичко най-добро и най-хубаво да им бъде неизменен спътник.
Да ви покажа и тортата, която правих за моята майка /също именница/



Това, което изглежда като нишесте беше перлен спрей. На живо не изглеждаше никак лошо Grinning

Последна редакция: сб, 18 сеп 2010, 21:51 от elisa_m

# 41
  • Мнения: 1 271
Vague, стига тропа-влизай  Joy
Ванчееееее, докъде я докара, бе душицо  #Crazy Браво, ай сполай ти с новия шеф-повече работада   ти дава и по малко да се кара   bouquet
Елица, ЧИД на майка ти   bouquet Много е хубава тортата!Не знам какъв е тоя спрей, ама можеш да метнеш една снимка сам, та да го обсъдим!Друго-за водопада от цветя-можеше да сложиш най-големите рози най-отгоре и да спуснеш вече към по малките, щеше да е още по-стилно-личмно мнение-просто разсъждавам на глас   bouquet
Валерия, сега седемте козлета ли ще чакаме  Joy Супер-това ми е любимата приказка  Hug  Heart Eyes   bouquet

# 42
  • Мнения: 212
Здравейте! Аз пак набързо прелитам да покажа две-три тортички. Правих девил фууд за домашна употреба,да я опитаме. Една Династия за децата от входа, имаха някакво тържество  и още една(пак Династия) за пикник с приятели днес. Ето ги   

# 43
  • Мнения: 634
Шеметка ,фурия си за два часа толкова цветлета #Crazy
Айбор,гараша е с много интересен вид ,поздравявам те за декорацията .
yoskrek,тортата с Тинкър бел е перфектна ,а цветето е толкова красиво HugА самата Тинкърбел от фондан ли е ?
Патриянка ,чудя ти се и на теб как смогваш ,толкова и все красиви неща newsm78Сподели как закрепи очите на този индивид?
Валерия ,с боя цапнах пеперудите и така се получи ефекта,а твоите кексчета са ,абе думи не намирам Wink
Елица ,определено си доставила на мама удоволстви с толкова много рози Hug
Сиси7510,трите торти са прекрасни  HugЖълтите с маргаритките ми взеха погледа веднага.
Аз приключвам седмицата  с
този приятел вече съм го правила ,но пак го пускам Wink

# 44
  • София
  • Мнения: 242
Е, изчетох ви най-накрая. След рождения ден на дъщеря ми, ходихме на почивка за една седмица. След това се подготвяхме за новата детска градина и сега не мога да смогна да прочета темата. Страхотни торти. Просто няма да мога да коментирам всичките, затова ме извинете предварително. Да знаете, че съм изчела всичко, че сега имаме серия от рождени дни, като се започне с моя през октомври и се надявам да направя нещо хубаво.
Ванче, рога на изобилието е страхотна идея. А за изработката няма какво да кажа. Перфектна както винаги.
Ивейн, страхотна плетка. Свекърва ти сигурно е била много доволна.
Валерия, направо ме изумяваш. От къде намираш сили и идеи за тези красоти?! Направо не мога да спра да се възхищавам на таланта ти.
Hrisiv, и твоите мъфини са станали страхотни. А тортите са станали наистина много хубави.
Шемет, много красива торта. А с този надпис изглежда още по-нежна.
rumqnka, и без дръжката тотрата е станала много хубава.
Албена, много ми харесват и двете торти. Но най-много ме впечатлиха двете големи пеперуди. Много са красиви така накъдрени. Много ми харесва как рисуваш върху тортите. Плодовата торта изглежда много вкусна. А тройката с количките е супер.
*MILADY*, и футболиста и балерините са страхотни.
airborn, и твоята торта е много хубава. Не би ми хрумнало да правя вита торта Гараш.
Yoskrek, много красива торта си направила. И цвета много ми харесва. Феята е пластмасова нали? Май ми се струва, че покритието е доста тънко и прозира или това е ефект от боядисването? Вита торта ли е? Много ми харесва как си сложила феята в цветето. А и другите цветя са много красиви. А кексчетата са станали много сполучливи, а и здрави щом толкова път са били и са стигнали невредими.
patriyani, невероятни торти. Тази с красавицата и звяра много ми хареса. Звярът е уникален посто, много добре си го направила. Тортата е приказно-прекрасна.
elisa_m, много хубаво двуетажно сърце. Личи си, че е правена с мноо любов.
sisi7510, страхотни торти, но първата с пеперудите най-много ми харесва.
Аз да ви кажа и два куриоза с мойта „тиква“. Поне седмица преди рождения й ден си правех експерименти със захарно тесто и тя изяждаше всички фигурки или поне някои части от тях (така изяде и лицето на Дейзи, която щеше да е на тортата, та се наложи да я пратя при баба и дядо, докато направя фигурките). Та един ден докато седях на масата и си играех с пластелина й, си направих една змия. А малката фурия като я видя, веднага я налапа, не можах да реагирам и да й кажа, че това е пластелин. После бързо я изплю де...  hahaha
А за другата случка пояснявам, че сега я отучавам от нощния памперс и от време на време я питам през ноща дали й се пишка. Та питам я аз една вечер, и тя явно бълнувайки казва: „Първо ще му изям очичките“  Joy
Надявам се, че скоро освен с коментари ще се включа и с нещо друго. Хайде лека за сега, че стана много дълъг поста ми.

Общи условия

Активация на акаунт