Не отговаря на седмицата

  • 6 520
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравйте момичета,Искаме ми се да ви питам дали е нормално бебето да не отговаря на седмиците на които трябва да бъде.Трябва да съм 17 г.с.4дена,а на ехографа ми показва 16 седм и 5 дена.,разминава се с 1 седм и 2 дена  Cry Много се притеснявам, а и докторката нищо не ми каза  Cry Cry

# 1
  • Мнения: 940
повече от нормално е, не се притеснявай. ако отидеш на друг ехограф най-вероятно ще ти покаже други седмици. на мен ми даваше по 2 седмици разлика  Peace а колкото повече расте, толкова по-относителни ще стават седмиците, така че споко, няма нищо тревожно   bouquet

# 2
  • Мнения: 9 451
Изобщо не се тревожи.Ехографите дават отклонения.Много е важно как ще се измери бебето,от къде ще се започне и т.н.Сигурна съм,че ако сега отидеш на преглед,съвсем различно ще покаже.
С първата бременност по ехограф вървях 2 седмици назад.Родих 4 дни преди термин бебе 3,200 кг и 49см.
Сега с втората бременност съм с термин 18 октомври,а по ехограф,един път излиза 7-ми,друг път 15-ти,а последния път 1-ви октомври.
Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност!

# 3
  • Мнения: 10
Благодаря Ви много за отговорите. Сега ми е много по-леко. Simple Smile Hug

# 4
  • България
  • Мнения: 757
При мен даваше две седмици разлика!
Не се тревожи излишно Wink

# 5
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
При мен също имаше 2 седмици разлика. Важното е разликата да не се увеличава при следващите прегледи. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 12 554
esmerim ехографът показва спепента на развитие на плода въз основа на дължината на бедрената кост и диаметърът на главата. Обаче, ако бебето ти просто е дребно - машината показва, че е по-малко т.е с тегло, смятано за нормално за бебе в по-ранна седмица.
Но това е много условно, защото има хора с леки кости, има хора с масивни кости. Ехографът не може да измери меките тъкани.
Така че спокойно.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 389
При мен показваше единия път 2 седмици назад, после показваше напред.... Ехографите доста грешат, а и май лекаря ако мръдне дори милиметър, пак дава разлика. Не е за притеснение.

# 8
  • Мнения: 201
И аз имах притеснения по отношение на това разминаване,но после разбрах,че излишно съм се тревожила.Грешката е в ехографа,така че,не се безпокой!Спокойна бременност,леко раждане и здраво и хубаво бебече ти желая! Peace

Последна редакция: пн, 13 сеп 2010, 22:35 от creatura

# 9
  • София
  • Мнения: 355
Не се притеснявай и при мен беше така даже и аз като теб пуснах тема,но пък седмица преди да родя бях на ехограф казаха ми че бебо е 3400 50см. и точно толкова се роди!

# 10
  • София
  • Мнения: 3 789
Според мен се шашкаш излишно. Naughty Crossing Arms Щом доки не ти е казал нищо, не се притеснявай и се наслаждавай на бременността си.
При мен първоначално Алекс вървеше с 2-3 дни назад (но всичко е много относително, зависи как ще го измерят, то е малко като игра и мерене на сенки), а към края на бременността краката й бяха 3 седмици напред, главата - една. Роди се нормално живо и здраво бебче - 51 см, 3.500кг.
Така, че щом доки не е видял основание за притеснение- споко Hug

# 11
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 268
Не е нищо притеснително това разминаване.
Освен това разликата е 6 дни, а не 1с. и 2 д.
Бременей си спокойно, такива разлики непрекъснато се получават. То затова винаги си пише на снимките +5дни,+8дни и т.н в зависимост от настройките на ехографа.

# 12
  • Мнения: 2 324
При мен на наблюдаващия гинеколог му даваше 8-ми март. Когато ме приеха в болницата единия път ми казаха 15 март, а на втория преглед - 12 март. Роди се 3600, 51 см.

# 13
  • Мнения: 1 423
Както са ти дали съвет другите момичета нормално е, зависи от ехограф, измерване и дори от това кога ти е била  овулацията  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 426
И на мен ми даваше разлика от една седмица и аз така като теб се притеснявах.Но това няма значение Wink,важното е на финала едно здраво бебче и аз ти го желая от все сърце Hug.Не се притеснявай и се успокой,бебето има нужда от точно това Grinning.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт