Отговори
  • Мнения: 361
мами, имам един въпрос, който ме обърква. бременна съм в 6-ти месец, предстои ми да подпиша трудов договор за работа на пълен работен ден, но същевременно с това съм и управител на ЕТ. знам, че най-късно след 2 месеца трябва да изляза в отпуск по майчинство, но никак не ми е ясно на кой работодател трябва да представя болничния- там, където ще съм на договор или моите счетоводители трябва да го представят от страна на фирмата ми. и от двете места ще ме осигуряват: от фирмата и по договора като разликата в заплащането и осигуровките не е голяма, но: според коя заплата ще ми се изчислява после майчинството? честно казано, досега не се бях замисляла по тези въпроси, но дали няма да объркам нещо като ще се осигурявам от две места? не че досега не са ме осигурявали и от други места, но само като хонорари или граждански договори, което е по-различно. също така дали имам право да прехвърля ЕТ-то на съпруга ми и той да стане управител? или е много сложно? дали ще трябва да изкарвам по 2 болнични листа, които да се предтсвят: веднъж от фирмата ми и веднъж от другия работодател? много объркано стана, но тук във форума има хора с много опит и познания и ще съм благодарна, ако ми дадат съвет.

# 1
  • Мнения: 2 200
Ще ти се издават по 2 болнични листа. Ще се представят и от двете места. За месеците, в които си осигурена на двете места ще се сумират доходите.

Общи условия

Активация на акаунт