Носим вече сладки новини - ОКТОМВРИйско бебе се роди!

  • 24 089
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 26
Привет!
Първо искам да честитя бебчето на WINE- да ти е живо и здраво и едно много щастливо детство му желая!
Ние снощи ходихме на гости,оттам на заведение и и легнахме в малките часове,та сега ми е едно сънливо.Сутринта се събудих рано,закусих с плодове и после понаправихме със свеки някой и друг компот.Сега блажено дремя на фотьойла,но май нямам търпение да си полегна. newsm78
Позитив, удържаш още фронта-е малко ти остана !
Хайде това е засега от мен! Hug

# 31
  • Мнения: 486
pashic, всичко ще е наред, мила  Hug А има ли файда от тези колани?

Искам да ви питам дали знаете къде в София мога да намеря topper за матрак. ето такова нещо http://twinmattresstopper.org/wp-content/uploads/Img-4.jpg слага се върху матрака, за да е по-мекичко.
 
За колана мисля ,че има полза!Но дори да няма като излизах и си го сложех се чуствах мн добре ,прибрана и стаегната!По принцип съм слаба и нося тесни дрехи и корема се описва ,а с колан е мн добре!

Това за матрака аз го виждам за първи път!

# 32
  • София
  • Мнения: 483
Добро утро  Hug
пак безсънна нощ, ама вече свикнах  hahaha
Позитив, добре че е било фалшива тревога, стискай колкото може повече  Hug
Това за матрака и аз не съм го виждала, не знам какво е и от каква материя.
Хейли, видях те снощи на балкончето, и ти будуваше като мен.
Харесва ми високия колан, не бях се замисляла - но ще си взема и аз  Mr. Green
Една приятелка ми даде Гермастан да си мажа зърната и от днес го започвам. Но прочетох, че се измивал преди кърмене, затова мисля като се роди бебка да мажа с Авент. Имате ли мнение за този Гермастан?
И друга питанка - какво приготвяте в багажа за болницата? Какво ще вземете със себе си и какво ще ви донесат по-късно?

# 33
  • Мнения: 1 269
арим, този списьк ми го даде доктора и по него стягам багажа. обаче за всяка болница искат различни неща, най- добре питай  Peace

пашик, и на мен по- високият колан ми харесва! а кой номер порьча? номерьт, който носиш за дрехи или?

# 34
  • Мнения: 41
Добро утро и честита нова тема на всички!!! smile3525

Васерман, спин, кръвна група и австралийски антиген са задължителни и с валидност 6 месеца!!!Обърнете внимание!Аз ще изискам другата седмица от АГто да ми даде направление, за да си ги пусна... Rolling Eyes
Вече трябва да подготвяме и документите за болницата, че май всеки момент ще имаме ново бебче.За мамите, които тепърва влизат в 45 дневния, нека не ви дават Направлението за раждане, защото е с валидност 1 месец.Така ако до месец не родим, незнам, може би трябва друго направление да ни дадат-което си е разправия smile3515 smile3515

Лек ден на всички! Simple Smile
ДИМЯНИ Hug

# 35
  • Мнения: 790
Аримче, много зависи от дадената болница. Всяка болница изисква различни неща. Едни искат само лични принадлежностти, а други искат и майка си и баща си и за теб и за бебето. По-добре се ориентирай да разучиш за твойта болница специално какво ще ти трябва.  Peace

Аз ще си взема лични принадлежностти, 2 нощници, гащи еднодневки, превръзки и мъжа ми ще ми донесе при нужда в последствие силиконовите зърна и помпата, на които не искам да се осланям от самото начало. Това за МД-Варна.

Това за матрака го знам от щатите, но тук не съм мяркала май.  Thinking

Колана изглежда много хубав, дано е и функционален. Пак казвам на мамите със секцио, в началото да не се носи много често за да не спарва на раната, да заздравее по-бързо.

# 36
  • София
  • Мнения: 5 743
Бобинка  Hug

Ифома,дано имате късмет и скоро всички да сте заедно! Praynig Hug

Еве,не знам за сините памперс и жълтите пакети какви цеи са в метро не съм поглеждала защото взимам само белите и съм супер доволна толкова са меки и изчистени малко по скъпи но пък страхотни! Peace

Така ме ядосаха от един магазин ..... купих на малките едни комплектчета на Азис Бебе но понеже исках по 2 ва един в розово и по един в зеленко ми обещаха да ми доставят защото имаше само едно розово и долното на едното зеленко и отделно 4 чифта буйки платих си ги и оставих капаро за другите кат още оня ден трябваше да мина да си ги взема.... да ама не шофьора не им бил идвал  Twisted Evil вчера пак същото и се изнервих и вечерта им се обадих да ми връщат парите и,че аз ще им върна това което съм платила и днес трябваше да ми се обади момичето работещо в магазина което трябва да говори с шефката и   Sunglassesта уговорката ни беше до 11,00 да се чуем ,а тя не звъни та аз се обадих преди малко и ги направих луди но по важното е,че ще им ги върна все пак и ,че ще си взема парите!  #Cussing out
Не знам за какво обещават при положение ,че им казаха : Ако няма в склада ви няма да купя и тези искам еднакви!Тя вика: не има госпожо ще ги получите ама кога? На Връбница в петък  #2gunfire така и така ми е нервно та и такива не мога да търпя!

# 37
  • Мнения: 3 500
Добро утро и да ни е честита новата темичка!

Момичета, притеснявате ли се за раждането, минават ли ви разни мисли, или само аз съм психопатката в тая група?  ooooh!

Тези, които ще раждат нормално - съвета ми е да вземат най-необходимото в една малка чанта - кърпи, сапун, джапанки, нощници, гащи, превръзки, вода и шоколад, както и документите. Останалите неща в по-голяма чанта ги пригответе и татито да ги донесе по-късно - памперси и кърпички за бебето, ръкавички, препоръчвам и залъгалка, подплънки за кърма, помпа /евентуално/, чашка, виличка, лъжичка, тоалетни принадлежности, жилетка и т.н. В един последен плик пригответе дрешките за изписване на бебето, както и дрехите, които да ви донесе мъжа ви за вас при изписването. Много е неудобно, когато влезеш да раждаш да си помъкнал огромен сак с всичко, а и акушерките се сърдят, щото след раждането те ги мъкнат по етажите.
♥Димяни♥, стискам палци за Валчето. Дано наддаде и скоро да си е у дома.
Ние си взехме столче за кола от кумовете. На Чико е с позиционер за колата, направо е страхотно и е чисто ново.
За омекотител - аз няма да използвам. Моника кашляше от него.
Лек ден засега!

Последна редакция: сб, 11 сеп 2010, 11:52 от *Noel*

# 38
  • Мнения: 109
Запис  Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 17 340
Момичета, притеснявате ли се за раждането, минават ли ви разни мисли, или само аз съм психопатката в тая група?  ooooh!

Тц, не си само ти, откачам от притеснения. Вчера докато с лекарката се разбирахме за раждането почти ревнах, едвам се сдържах, като си представих всичко. На всичкото отгоре преди си бях избрала частна клиника, където мъжа ми да е с мен, но като размислих осъзнах, че по-добре с моята си лекарка, на която вярвам и която ми познава цялата анамнеза, пък ако ще да е в Шейново и не бива да се лигавя, заради бебето. Ама сега това "геройско" решение направо ме изпълва с ужас, добре, че лекарката ми е наясно какво съм ла*но  Mr. Green и ще си има едно наум.
Абе, само като заговоря за приемане, багаж, упойка ... и ми се разтреперва гласа, бляк  Sick

# 40
  • Мнения: 3 500
Бърди, и аз съм така. И често си представям раждането в какви ли не варианти, а после се дразня на себе си какво толкова го мисля.  ooooh!
Ужас.

# 41
  • София
  • Мнения: 483
Забравих да споделя, че вчера видях памперси на Pampers Newborn - голям пакет 72 бр. за 18 лв. в магазин DM в подлеза на метростанция Софийски университет  Simple Smile
Сега меме яд, че не грабнах един пакет.

# 42
  • Мнения: 65
хайде да се запиша и аз в новата темичка Hug
Странна работа са тези изследвания(спин, Васерман и хепатит), на мен ми ги пуснаха още в началото на бременността и ако наистина важат само 6 месеца, то преди десетина дни са изтекли значи. Ама и тези лекари- какво се правят че не знаят, сега дали тази която ме наблюдава на ЖК ще ми даде пак направление, длъжна ли е, или? newsm78 Че тя по принцип много си ги пази направленията #2gunfire
А знаете ли дали има значение - аз като ще раждам в частна болница, там дали пак важи това за шесте месеца?
За прането- аз съм взела тео бебе като начало и мисля без омекотител да пера.
Димяни, имаш и едни стиснати палци от мен- за Вал да хапва повечко и да си се прибира вече вкъщи и тя Praynig Hug

# 43
  • Мнения: 415
Да си повторя въпроса че ми е важно

Трябва да си сменя наблюдаващата, другата седмица ще ми издадат 45-дневния, но сега съм в друг болничен.
Някой знае ли какви документи трябва да си взема от нея? или може само направление за болницата или какво се казва?
Като си взема тези документи и ако тръгне изведнъж може ли да отида в коя да е болница без уговорка, примерно в МД че ми е по-близо?
И някой знае ли/ходи ли на ЖК около Майчин Дом или в центъра някъде, препоръчайте ми плз?


Хейли  Hug

# 44
  • Мнения: 3 500
Мунка, не ти разбирам добре въпроса, затова и не ти отговорих предния път, а може би и другите момичета.
Лекарят, който ти следи бременността ти издава болничният, който е 45 дни преди термина. От него трябва да вземеш и направление /за раждане/ и обменна карта, в която са записани правените ти изследвания и т.н. всичко важно, което се отнася до теб.
Ако раждането започне и отидеш в болница никой няма да те върне дори и да нямаш направление, но по-добре да имаш. Там където си ходила досега на ЖК не могат ли да ти издадат болничния и др. документи и защо трябва да сменяш наблюдаващата точно сега?!

Общи условия

Активация на акаунт