Ангина

  • 4 252
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46 531
Педиатърката ни има съмнение за гнойна ангина на детето, моля, който е минал през това да напише как е протекла при вас и какъв тип беше.

По-конкретно ме интересува:
- имаше ли Т (колко)
- ако е била висока, колко дни поддържаше Т над 38 градуса
- имаше ли болки в мускулите
- повръщане, разстройство?
- какви изследвания правихте

# 1
  • София
  • Мнения: 1 541
Педиатърката ни има съмнение за гнойна ангина на детето, моля, който е минал през това да напише как е протекла при вас и какъв тип беше.

По-конкретно ме интересува:
- имаше ли Т (колко)
- ако е била висока, колко дни поддържаше Т над 38 градуса
- имаше ли болки в мускулите
- повръщане, разстройство?
- какви изследвания правихте

-да
-около 3 дни ( не постоянно - естествено - свалях я с хексалгин с друго не можех)
-да
-повръщане само когато я насилвах да се храни ( от гърлото е ) ако даваш препечена филийка е добре ... да " одере " гноита по гърлото - от опит го казвам  Wink... разстройство - не съм забелязала
- кръв и урина - СУЕ - то  бе повишено
това е - бързо оздравяване
п.п. м/у другото има грип 1-2-3 дневен с подобни симптоми в къщи всички минахме

# 2
  • Мнения: 379
Педиатърката ни има съмнение за гнойна ангина на детето, моля, който е минал през това да напише как е протекла при вас и какъв тип беше.

По-конкретно ме интересува:
- имаше ли Т (колко)
- ако е била висока, колко дни поддържаше Т над 38 градуса
- имаше ли болки в мускулите
- повръщане, разстройство?
- какви изследвания правихте
аз и мъжът ми карахме ангина през последните 7 дни , а сега и детето е със силно зачервено гърло,но не споменаха думата ангина...
- температура ние имахме по 3 дни всеки преди антибиотика, а след антибиотика я свалихме веднага. сваля се само с хексалгин или течен аналгин - за детето хексалгин.
-имахме ужасни болки в мускулите при вдигане на Т, детето не говори хубаво така че не знам
- аз повръщах, а детето има разстройство
- на детето правиха ПКК и урина.утайката му е 40 при норма около 18
лекува се само с антибиотик.нищо друго не помага.дано се оправите бързо. Peace

# 3
  • Мнения: 46 531
Благодаря ви!

Накратко при дъщеря ми имаше Т само първите 24 часа, след като повърна 2 пъти и получи разстройство, Т спря да се качва (не е пила никакви лекарства през това време) и вече 18 часа е с нормална Т, само веднъж беше 37.0, но беше доста затоплена с одеала, повече не е и повръщала, нито има следа от разстройството. Няма болки в мускулите, гърдите са чисти, не кашля, само сутрин се прочиства от стеклите се сополи.

Изписаха й АБ Зинат 14 часа след първото вдигане на Т + зачервено гърло, без налепи. Отказаха ни направление за изследвания. Не дадох АБ на своя глава, пуснахме сами гърлен секрет, сега чакаме резултата. Дано не правя грешка, но просто ми се струва прибързано при тези симптоми ...

# 4
  • Мнения: 5 577
Иван имаше същите симптоми като на София, точно преди 3 седмици, след морето.
Върна се направо полуумрял - с температура, повръщане, разтройство.
И при него гърдите бяха чисти и не е кашлял /съвсем леко, понякога/.

Температурата обаче не падаше и също давах Хексалгин, и нищо друго.
Няколко дни не яде изобщо и спа много, и се оправи.  Thinking
Като цяло не беше отпаднал, но само лежеше.

Препечена филийка, солети и айрян са достатъчни като ядене според мен, мляко не.

Тоз Зинат и мен ме учуди.  newsm78 Това доколкото знам, аз също не съм го давала, е много силен АБ

Айде да се оправя София, че идва началото на учеб. година  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 1 570
Дъщеря ми изкара 3 поредни ангини миналата зима. Зачервено гърло, малко налепи, хрема, сополи, 3 дни температура, като вечер стигаше до 39-40. Свалях я единствено с Панадол.

Първите 2 пъти я лекувах с антибиотици, не си спомням имената. Изписани бяха не от личната, тъй като я нямаше.
3тият път отидохме при нея. Изписа ни някакви немски хомеопатични Ангинхил, с които се излекува.

# 6
  • София
  • Мнения: 9 862
А педиатърката като има съмнения за гнойна ангина какво каза-има гной по сливиците ли?
Да поясня,че вкъщи никой не е карал гнойна ангина,та не съм много наясно,но при положение,че детето не вдига температура...за каква гнойна ангина тогава говорим?
Иначе таблетките Ангинхийл са наистина много добри Peace.

# 7
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 545
Ангина без висока Т минимум два дни-тц
Извини ме  Не се сърди, човече,  но май е друго-аз съм правила гнойна ,а малкото херп-ми ужасно е, аз 4дни с над 38.5Т ,а детето с над 39Т-никакъв ама никакъв апетит и си като умрял....
изследвания никакви не сме правили, при мен щото сама се оправях, а при детето защото бяха сигурни, че не е бактериална и не се налага АБ...

# 8
  • Мнения: 46 531
А педиатърката като има съмнения за гнойна ангина какво каза-има гной по сливиците ли? ...

Каза, че няма, но всеки момент ще избие. Това беше в понеделник, още няма нищо бяло и ми се виждат розовеещи. Болка в гърлото почти няма днес, жизнена е и си има апетит. Вече в продължение на 39 часа не е вдигала Т, 36.4-36.5 си е.

... а при детето защото бяха сигурни, че не е бактериална и не се налага АБ...

По вида на гърлото ли? Можеш ли да опишеш как изглеждаше, ако се сещаш ...

Притесняват ме едни ситни черевени точици над "човечето", като малки кръвоизливчета са. Консултирах се с друг лекар, лошото е, че са симптом освен на вирус, и на стрептокок, но пък няма болки в мускулите и ставите ... изследванията ще кажат, така не може да се прецени.

# 9
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 545
Д по вида на гърлото-ами червено и по цялото небце разни като налепи по самите сливици нямаше нищо.....но това беше -Много тежка херпангина...
Да знаеш,че ако е бактериална ангина Т не пада така лесно.По -сокро ми прилича на херп,но хваната в началото...Но пък знам ли без Т  newsm78

# 10
  • Мнения: 2 005
Моят съвет е да започнеш с Ангин хил , не бързай с АБ...На синът ми успешно сме лекували ангина с този хомеопатичен медикамент . Много е хубав  Peace

# 11
  • Мнения: 46 531
мадам тиква, при нея засега няма никакви налепи, розовеят сливиците, над тях е леко по-червено и ония точки, които ме притесняват  Tired

Моят съвет е да започнеш с Ангин хил , не бързай с АБ...На синът ми успешно сме лекували ангина с този хомеопатичен медикамент . Много е хубав  Peace

Четох за него, но то не е ясно още дали е ангина Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 11 717
Според мен от понеделник до днес налепите трябваше да избият.Освен това,ако зачервеното гърло се дължи на вирус,АБ няма да помогне /не съм противник на АБ/.
Преди години бях водила сина ми на УНГ след като беше изкарал на морето гнойна ангина и АБ не действаше и не действаше.Чак на 4-5 ден започна да се подобрява,когато вече се говореше за включване на втори АБ.
Тогава докторът ми каза,че не всеки налеп е ангина и при това заболяване се изчаква 4 дни,ако Т не падне,чак тогава се пристъпва към АБ /не че аз го правя де/.
Но много пъти и двете ми деца със зачервено гърло и налепи са се оправяли без АБ,но все пак си зависи от детето.А и вие сте направили секрет,там най-добре ще се види.
Бързо оздравяване и не се панирай! Peace

# 13
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 545
най-добре е да видиш секрета - на едни приятели щерката.....много пострада с бъбреците от стафилококи май беше-Нелекувани

# 14
  • Мнения: 1 217
Вчера за първи път детето ми каза,че го боли гърлото.След обед се появиха сополите.
Вечерта вече беше кисел,заради това,че не можеше да диша от секретите.
Веднага дадох осцилококцинум,намаз гърлото с грануфурин,взех хапчета за смучене.
Ноща спахме много лошо,заради сополите.
Днес да чукна на дърво е ял като хората,спал е и са ходили на вънка с баба си.
Сега яде 2-ра филия с масло и шарена сол.Жизнен и весел е.
Цялята история започна с баща му,след това и аз.И сега детето.
Дано да мине всичко бързо.
/забравих да кажа,че вчера е изпил поне 3 чаши топло мляко с мед и масло-едно много старо изпитано средство за гърло и настинка/

Общи условия

Активация на акаунт