Плетка с песен в златна есен!

  • 116 583
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 59
като искам да попитам тези,плели ирландски мотиви, какво ползвате за подложка отдолу при съединяването /т.е. върху какво поставяте плетивото и наблождате карфиците/


можеш да опиташ върху стериопор

# 46
  • Мнения: 114
като искам да попитам тези,плели ирландски мотиви, какво ползвате за подложка отдолу при съединяването /т.е. върху какво поставяте плетивото и наблождате карфиците/


можеш да опиташ върху стериопор

Гледах наскоро клипче в ютюбето, дунапрен, опакован с хасе /чаршаф!/.

Добре дошла,  The Code. Никой не се е родил научен, важното е да имаш огромното желание и да не се впечатляваш от ... разплитане. Ако си от София, ще се радвам да посетиш плетаческите ни срещи, докато има слънце.   bouquet

За протокола - изплетох гръбче на Мис Каприз и 1/2 предница от жилетата от Рюзгяр. Диагноза, нали?! newsm78

Малко красота от Лана гроса - http://zhenzhurnaly.com/page/lana-grosa-ragazza-2 и Филати - http://zhenzhurnaly.com/page/filati-spezial-1-2010 Има впечатляващи дебеланкови прежди с прости плетки и комбинации ...

Последна редакция: ср, 08 сеп 2010, 09:56 от big pufana

# 47
  • София
  • Мнения: 59
като искам да попитам тези,плели ирландски мотиви, какво ползвате за подложка отдолу при съединяването /т.е. върху какво поставяте плетивото и наблождате карфиците/


можеш да опиташ върху стериопор
ето го моя опит  Joy
 

# 48
  • Варна
  • Мнения: 3
2 готини шалчета:



# 49
  • Мнения: 4
За набождането на ирландските мотиви, пробвайте върху дъската за гладене или върху дивана, обаче ще трябва да плетете бърже. Wink Едно памучно одеяло и някакъв по-плътен/твърд плат отгоре е ок. И съответно платът да е нужната кройка и да може да се повдига и гъне, за по лесно плетене.

Inok, стиропор е доста екстравагантно... и би било неудобно за мен.

Snejana_G
, чудно магаренце! Hug Hug

Фифу, браво на мама! Hug

IPG и аз започвам мъжки пуловер,че ме изядоха за тази зима дано стане.

И аз плета мъжки пуловер от миналата зима, имам половин предница. Дано да сколасам до следващата Wink

Ако си от София, ще се радвам да посетиш плетаческите ни срещи, докато има слънце.   bouquet

Ще плетем ли днес? Аз съм ЗА!

Среща при кучето - дракон към 18,00 - 18,30 ч.

до скоро плетене... Party


eat. sleep. knit...

# 50
  • Мнения: 1 172
Eто ме и мен, благополучно завърнала се от кратък отпуск на село!

Изплетох си едно нещо като болеро и половин чанта Grinning Болерото ще покажа към неделя. Имах още много планове, но както може да предположите, в хубавото време не ми се плетеше ни вкъщи,ни навън.

Не съм чела предишната тема, но виждам,че тази започва страхотно с уникалната жилетка от Фиф и магаренцето на Снежи!!!!!!!!!! Впечатлена съм силно!

# 51
  • София
  • Мнения: 59

Inok, стиропор е доста екстравагантно... и би било неудобно за мен.


Додо, хубавото е че можеш да го въртиш както си искаш, а не да бягаш ти самата около масите  Laughing а и самата кройка също се закача към него

# 52
  • Мнения: 1 523
Записвам се в темата с .
поздравления за магаренцето , Снежи, всяка играчка ти е радост за очите!
Поздравления и за чудесната жилетка на майката на Фиф!
Тюли, хубави са ти цветчетата, да видим какво ще стане от тях!?!
Пуфче, майсторица стана на куката,браво!


 пп Стиснете по един палец за мен, много имам нужда!

# 53
  • в баира
  • Мнения: 861
Фиф жилетката е супер! Разкажи малко повече за яката, че ми стана интересно как се постига този ефект.

Плете се отделно парче, почващо с около 5-6 бримки. Наддава се от двете страни на всеки лицев ред докато се стигне врата. За покриване на врата се плете право, а после започва да се свива пак от двете страни. Готовото парче се сгъва на две и се пришива към жилетката.


Магаренцето ти е страхотно!

# 54
  • Мнения: 114
Дидк@, много сладка Ализето. Разкошна прежда е, нали?! Ще я видим ли облЯкана? Flutter

Благодаря за майсторицата, ама не съм, още се уча, но ... от най-добрите във форума! Heart Eyes

Надушвам Каунь пак:


# 55
  • Мнения: 372
big pufana,благодаря за милото посрещане! За жалост не съм от София.
От днес започвам да чета темите от самото начало,а и да търся допълнителна литература. Прекрасни неща показвате. Много бих се радвала и аз да мога някой ден да правя такива красоти.
  Flutter
Малко е рано за коледни подаръци,но ми хрумна подаръците ми тази година да са по диск с хубава коледна музика(от онази,която те кара да се отпуснеш с чаша дъхав коледен чай в ръце) и по чифт изплетени ръкавички или шалче - да топлят близките ми хора.  Heart Eyes

# 56
  • гр.Плевен
  • Мнения: 40
Много хубава темичка и пак много красоти сте показали.   bouquet

Фиф, много ми хареса жилетката, как е прикачена яката?

Снежи, страхотно магаренце!   bouquet

Аз започвам да се засрамвам  Embarassed, на детето рокличката още стои несглобена и недовършена...

# 57
  • Мнения: 4
Додо, хубавото е че можеш да го въртиш както си искаш, а не да бягаш ти самата около масите  Laughing а и самата кройка също се закача към него

Проблемът на стиропора е, че не може да се сгъва Wink
Обичам да си подпъхвам лявата ръка под плетката (държа куката с дясната).


Малко е рано за коледни подаръци...
... и по чифт изплетени ръкавички или шалче - да топлят близките ми хора.
 Heart Eyes

 newsm10

pufana, убу го надушваш каунито, ама давай да поръчваме, че мойто скоро ще свърши. Wink

            Joy           


eat. sleep. knit...

Последна редакция: ср, 08 сеп 2010, 12:31 от dodofit

# 58
  • Мнения: 9 904
тюли, ти нямаше ли манекен? Сигурно това е най-доброто за прикачването на ирландските. Аз моите ги съединявах върху моя фанелка, сложена на масата.

не виждам почти нищо от снимките, които пускате и се чувствам много зле. Не мога да коментирам, не мога да се възползвам от идеи. Направо ми се обезсмисля четенето.

# 59
  • Мнения: 1 111
и по чифт изплетени ръкавички или шалче - да топлят близките ми хора.[/color]  Heart Eyes

и аз така,с ръкавичките...и затова залагам на тези, дето Додо е обяснила,ще ги пробвам

Биг Пуфана, забравих да те поздравя за оформлението на есенната тема,много ми допадна Peace
А относно ирландското плетене-гледах клипчета в ю туб-а и там си имат някакви си пригодени дървени поставки

http://www.youtube.com/watch?v=0wMpQN4DlK0&feature=related

 аз също мисля да накарам мъжо да ми изрече малко парче шперплат, което да облепя едностранно с дунапрен /тъкмо имам наличен/ и така да пробвам.....стирепор е също добра идея,но нямам наличен. А мисля,че Свещичка беше споменавала,че плете върху възглавница

Общи условия

Активация на акаунт