Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 12-та тема

  • 145 219
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 112
ЗИЧЕ, ето рецептата от Mari_eta.

Питка със сирене

550 гр брашно
1 ч.ч. айрян
1 яйце
3-4 с.л. олио
1 ч.л. сол
1 с.л. захар
1 пакетче суха мая

150 гр натрошено сирене
маргарин за намазване

Замесва се меко тесто. След като втаса се разделя на 8 еднакви части. Всяка част се оформя на правоъгалник с дебелина около 0,5 см, намазва се с маргарин и се ръси със сирене. Навива се на руло, което се разрязва на две по дължина. Парчетата се обръщат с разреза нагоре и внимателно се усукват. Поставят се в намазнена тава в кръг около едно централно парче.
Питката втасва втори път. Пече се в предварително загрята фурна 45 мин. Гореща се маже обилно с разстопен маргарин.
 
A аз искам да питам нещо вас, майсторките на тестото - днес си купих брашно тип 350- за първи път купувам тип 350. В магазина казаха, че било по-бяло. Каква е разликата всъщност? newsm78

# 721
  • Мнения: X
Луча,Аденис-много примамливи питки показвате,Зиче-чупвам си от хлебчето едно хрупкаво къшейче! Hug

Луча,аз съм вземала брашно тип 450,разликата с 500 беше,че е много по-финно смляно.Предполагам,че твоето е още по-финно.Но пък като го спивах в контейнера на машината се разхвърчава във въздуха като пепел .Затова повече не взех такова.

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 614
lu4a Благодаря за рецептата аз я имам не знаех че е тази Embarassed Embarassed Само оформенето не съм чела май до сега newsm78 newsm78
А за брашното не знам аз винаги ползвам от мелница направо чувалчета си взимам и много не съм на ясно с типовете.

еликсир  направо си го направи става много бързо  Wink Wink

# 723
  • под тепетата
  • Мнения: 9 353
Зиче, моето в момента се пече  Laughing Изглежда фантастично! Само не съм сигурна дали трябваше да разплескам малко топката, твоят иглежда по-топчест. После като при питките ли процедираш - наръсваш ли с вода и завиваш ли с кърпа за малко ?

# 724
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Луча, тип 350 е за фини сладкиши - кексове и козунаци.
Обаче си мисля, че и за питки ще стане, защо пък не Thinking...

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Зиче, моето в момента се пече  Laughing Изглежда фантастично! Само не съм сигурна дали трябваше да разплескам малко топката, твоят иглежда по-топчест. После като при питките ли процедираш - наръсваш ли с вода и завиваш ли с кърпа за малко ?


Не мила нищо не правиш просто я изкарваш на решетка да истине не на плот че се задушава...
За разплескване не съм я разплесквала само я сложих като топка Peace Добре си постъпила Peace
Да я покажеш да видим Wink

# 726
  • под тепетата
  • Мнения: 9 353
Изкарах я на решетка, но я бях напръскала и завила вече.Изпече се много бързо, на вид е супер - дегустацията довечера,като се прибере половинката. Виж ,това със снимката определено ще ми е най-трудната част, но ще се постарая! 
 Благодаря за страхотната рецепта   bouquet

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Да наистина че се пече бързо ....
За завиването не  трябваше  newsm78   щях да пиша ако се завиваше....и без туй коричката е душичка  ... Peace

# 728
  • Мнения: 11 607
Обикновена питка за тази вечер - http://i120.photobucket.com/albums/o195/rdjvl/P1130727.jpg и http://i120.photobucket.com/albums/o195/rdjvl/P1130725.jpg

Хубави събота и неделя, момичета, пухкави питки ви желая!  bouquet

# 729
  • под тепетата
  • Мнения: 9 353
Изпълнявам си обещанието, макар и с лоша снимка:
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2543/150461538219986373101296 … QWfC0neOmNj6k.JPG

На вкус е разкошна, изводът на скъпия е : за какво ти е хлебопекарна, като правиш толкова хубав хляб? Mr. Green
 Утре пак ще се прави !поправителен  Wink
 Маме, кое и е обикновеното  Shocked Поздравления   bouquet

Последна редакция: пт, 28 яну 2011, 22:25 от bilqna_69

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 614
МАМЕ питката ти пак е трепач както винаги деее Hug Hug

bilqna_69  БРАВО много добре си се справила  много хубаво е бухнала .
Вкуса е неповторим нали? Hug Hug
За поправителен и дума не може да става тази е за отличен  Peace Peace

# 731
  • Мнения: X
Зиче,ще го направя обезателно,записала съм рецептата.Особено след чудесното изпълнение на Биляна!В къщи обичаме селски хляб.И аз няма да го завивам,да му остане хрупкава коричката. Peace
Маме,ти уж все обикновени питки показваш,пък те едни пухкави,златисти,чудесни! Peace

# 732
  • под тепетата
  • Мнения: 9 353
И аз това имам напредвид като поправителен - няма да разплесквам и завивам  Mr. Green

# 733
  • Мнения: 20
Ето я моята питка.Да се включа и аз в тази темичка.Питка "Роза"със сиренце  Wink





# 734
  • Мнения: 2 090
Първата ми питка. Не се получи точно каквото трябваше. Парченцата се разпукаха и се разделиха едно от друго, защо се получи така? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт