Фарингит, ангина и висока температура

  • 5 605
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 356
Здравейте

Тук съм давала няколко пъти на мамита съвети как да се справите с вирусна ангина без АБ, сега имам нужда от вашата помощ. Стефан е на почти 2 г. от един ден сме пак със силно зачервено гърло и отекли сливици. Почнахме Ангин Хил, Изопринозин и Витамин C. Вечерта ще включа компреса с извара и ще започна мазане с Фарингостим.
Температурата както и друг път е доста висока между 38.5-39.5, но този път не се повлиява от нурофен и панадол и аз спрях да давам. Правя компреси и хладки вани. Защо температурата не се влияе и от  Ангин Хила и другите имуностимуланти.
Дайте ми съвет какво да продължавам. Лекарката е предписала горепосоченото лечение, като каза че можем да включим Тантум верде, но аз не съм фен. Даде и рецепта за хексалгин. Какво да правя?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Моят опит: не свалям темп. под 39.5гр., правя много чай от лайка, подслаждам с мед и го давам хладен през целия ден, вечерта правя компреса с извара. Давам да ръфат резенчета лимони / моите обичат/....
Ако се сетя още нещо, ще дописвам... Wink

ПП: Много внимавай с хексалгина /моите направиха алерг. реакция към него/....

# 2
  • Мнения: 356
Засега хексалгин няма да купувам, вече спрях да свалям температура с аналгитик, защото няма смисъл. Ще видя как ще мине тази нощ и дано постепенно Ангин Хила и Фаринстима започнат да дават отражение. И аз ще направя компрес с извара, макар че си мисля че се прилагам при ангина с налипи, но при нас също досега е давал добри резултати.
Температурата над 39.5 с чаршафи и компреси ли сваляте?

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
С душ с нормална темп. за мен т.е. около 37 Wink гр., който за дете с 39,5 темп. е направо хладен...И обтривания с влажна кърпа с хладка вода, не ледена, на китките на ръцете, краката: прасците и стъпалата...
Знам, че темп. не трябва да се сваля рязко.

# 4
  • Мнения: 356
А колко време смятате, че мога да го държа с тази температура, защото ако до 2-3 дни не я свали, организмът ще е тотално изтощен и не виждам как ще се справи.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Уфф, не знам...Моите не са поддържали повече от два -три дни висока темп. Повечето пъти при гнойна ангина даже я поддържат само 1 нощ и на сутринта е спаднала сама...
Но не знам...вие сте по -малки...Май за пръв път каката беше около 3г. като се осмелих да не свалям такава темп.

Ясно е, че не трябва да се оставя повече от два -три дни...И трябва да го следи педиатър...

Как минава ангина без АБ

Последна редакция: пн, 23 авг 2010, 22:44 от *Бенджи*

# 6
  • Мнения: 356
Сега сложих компрес извара и ще продължавам така - ще видим утре как ще се чувства, само да мине нощта че тогава качва над 39.

# 7
  • Португалия
  • Мнения: 4 020
аз ,за да съм по-спокойна-обтривам крачета,ръчички и челото с оцет+вода Peace
пак не сваля рязко,но и не дава да се покачва рязко температурата
дано мине леко нощта  Praynig,а утре ще сте по-добре   Hug

# 8
  • Мнения: 356
През нощта пак бяхме с 39.5 и след 2 часа го събудих направихме компреси и той се поободри и разигра. После заспа и сутринта до към 10.00 мисля че е поддържал не повече от 37.5, но сега към 11.00 пак качи 39.5. Иначе сме с изварен компрес непрекъснато от снощи, ще сваря и чай от сминдух. Дано с Божията помощ тази температура спре да ни тормози.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 40 807
Пробвай да мажеш ходилата или с разбит жълтък,или с мед и после обуваш чорапи и така спи!Др.вариант е да намокриш чорапите с оцет и пак ги обуваш...За чай знам за малинови листа.
Успех!

# 10
  • Мнения: 356
Благодаря на всички за съветите и милите думи, голяма подкрепа сте ми. Ако до утре не свали тази висока темепратура ще ходя за някакви изследвания, вече се чудя дали лекувам правилни източник или трябва да имам повече търпение.

# 11
  • Мнения: 356
Мами положението става сериозно - не сваляме температура и от Хексалгин. Вече стигнахме 39.8 и ме е страх да го извадя от душа да не вдигне. В Пирогов ли да ходя?

# 12
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Ние бяхме с такава ангина преди седмица. Цяла нощ и на следващия вдига такава темпертура. Ходихме при Педи и ни изписа АБ. И аз не исках, но се наложи.Ако можеш заведи детето на лекар. Желая бързо оздравяане! Praynig

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 40 807
Иди на лекар,не чакай!И после сподели как сте! Peace

# 14
  • Мнения: 356
Здравейте отновно,

Съжалявам че чак сега намирам време да пиша, но ме завъртяха 100 неща. Искам да благодаря на Бога ще детето ми се събуди на следващия ден без никаква темепратура и не вдигна повече. Покашля няколко дена и край това беше. Беше истинско чудо - нямаше лекарство което да му помогне с темепратурата, но въпреки това детето премина през нея и се пребори.
Благодаря на всички загрижинени мами.

Общи условия

Активация на акаунт