Миризма от канала в банята?

  • 20 972
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Живея на 2-ри етаж.От канала в банята мирише ужасно.Не непрекъснато,но много често.Правих ремонт на помещението преди да се нанеса в това жилище.Сменила съм много апартаменти,но такова чудо не ми се е случвало.Поддържам банята чиста,редовно сипвам в канала специални препарати за дезинфекция...няма спасение.Както всичко е наред,изведнъж като вълна се разнася ужасна смрад,която плъзва навсякъде.Има дни в които не се случва.Каква би могла да е причината?Дали има нещо специално,което е трябвало да се направи при ремонта на банята,нещо при сифона,което е трябвало да се монтира...и майсторът не го е направил? ooooh!На моменти направо не се издържа.Имали ли сте подобен случай?Помагайте!
 Да уточня-баня и тоалетна са заедно.

# 1
  • Countryside
  • Мнения: 11 632
И аз имам подобен проблем, но при нас мирише от тръбите. Сградата е нова, ако има значение. Засега сме решили проблема като сме облепили с хартиено тиксо вратичката на отвора за тръбите, ама банята е чисто нова и ме дразни.  Crossing Arms

# 2
  • Мнения: 28
И при нас мирише от канализацията в банята но само когато е ветровито-обясниха ни че шахтите тогава нещо връщали и било свързано с вентилацията

# 3
  • Мнения: 1 174
Какъв ти е сифона ?
Имам предвид "капачката" дали има отвори ?
Вземи си такъв такъв сифон, накарай майстора да го сложи и проблема ще изчезне /докато е затворен сифона/. Като се къпеш - отваряш за малко, като свършиш - затваряш и край.

# 4
  • Мнения: 4 390
нещо при сифона,което е трябвало да се монтира...и майсторът не го е направил?
Клапа. Peace
Сифоните трябва да са ес-образни, за да задържат вода, в противен случай миришат.
Ако имате отдушник в банята без тапа или вентилатор без клапа - поправете Simple Smile, миризмата може да идва от съседите.

У нас се е случвало да замирише, когато е ниско атмосферното налягане.

 

# 5
  • Мнения: 52
Дивиана,това ми звучи познато-един познат като се оплаквах от проблема,също попита "имаш ли вода в сифона".Тогава не обърнах внимание,но ето сега като се замисля-има логика.И определено в тръбата надолу няма никаква вода(просто тръба,която отгоре има кръгло решетковидно капаче).Значи ли това,че сега трябва да се кърти,за да се сложи такъв ес-образен сифон?Едва ли без къртене може да се смени сифон...

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 632
А може ли да се смени само капачката на сифона? Понеже нашият сифон е монтиран вече, ама капачката прилича на тези старите и ме дразни, а и искам да прилича на капaчката за ваната  Thinking

# 7
  • София
  • Мнения: 3 852
Да, спасението е S-образен сифон, но при мен например се оказа, че там, където ми е душа, е предвидено да има вана и не може да се сложи такъв, каналът бил по-тесен или нещо от сорта. Та ми сложиха рогов сифон и се започна една смрад, ужас!
Накрая, се оказа, че сифонът си имал една пластмасова чашка, която се слага вътре и която майсторите забравили да сложат и покрай суматохата сме изхвърлили. Купих си от железарията нова чашка и проблемът се разреши от раз. Няма вече миризми!
Та, виж дали при вас не е проблемът в чашката...

# 8
  • Мнения: 5 936
Не е задължително сифонът да е S .Дори тръбата под него ако е огъната във тази форма-върши работа.сипвай вода когато се сетиш.Водата образува една "тапа" която не дава на миризмите да се връщат обратно.

# 9
  • Мнения: 107
Сифоните трябва да са ес-образни, за да задържат вода, в противен случай миришат.

Не е задължително сифонът да е S .Дори тръбата под него ако е огъната във тази форма-върши работа.сипвай вода когато се сетиш.Водата образува една "тапа" която не дава на миризмите да се връщат обратно.

Абсолютно съм съгласна с горните две мнения.
Сифонът трябва да има водна "тапа", за да не пропуска миризма на канал. Трябва и да се спипва вода от време на време ако не се мокри канала ежедневно.

Хм, и височината на тази водна "тапа" трябва да е минимум 8 см, за да не мирише. Масово продаваните китайски сифони са с по-плитки колектори за вода и определено изпускат миризмица дори и да се наливат с вода.

# 10
  • Мнения: 1 059
И при нас миришеше кофти, особено сутрин. Сградата е нова, на последния етаж сме, сифонът ни е рогов, с чашка. И други съседи се оплакват, нямам обяснение защо мирише, явно и нашият сифон е китайски. Сменила съм всички марки препарати и ароматизатори. Сега последно взех някакъв амби пур, с два пълнителя (2 фази), с три степени на интензивност. Държа го включен на максимална степен. Мирише на лавандула и сутрин миризмите почти изчезнаха, вече не ми прилошава като влезна първа в банята Simple Smile От време на време пак вони, но забелязвам, че е предимно при дъждовно и ветровито време.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 065
На мен това от скоро ми е болна тема. има дни, когато в банята /баня+тоалетна/ мирише  Sick най-вече на напикано и непочистено с дни...появява се от време на време, но още не мога да схвана логиката кога - и в горещ ден и в дъждовен може да засмърди, може и да не засмърди...
това със сифона - ок, има логика /и не знам сега какъв е нашия/, ама до преди месец-два нямаше такава миризма, появи се изведнъж, даже дълго време обвинявах сина, че опикава наоколо тоалетната  ooooh!
Възможно ли е нещо тръбите да са се прецакали...или сифона нещо да се е развалил ли...ама е ужас!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 742
В новите кооперации сифоните са с пласмасовите цилиндри и за нищо не стават.Трябва да извадите цилиндъра и да почистите сифона от остатъци от теракол и като сложите цилиндъра той да ляга плътно.Също така трябва да има вода в сифона.А за въпроса за капачката тази ,която сте показали е тънка и за нищо не става.Има такива капачки по 10лв и са по дебели и само метални.Само не си купувайте с пласмаса отдолу под метала.Защото няма как да се захванат с теракол към пода.

Общи условия

Активация на акаунт