Съмнения за извънматочна бременност

  • 4 488
  • 20
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 39
Здравейте в 6гс и 6ден след 2 уринарни положителни тестове отидох при моята гинеколожка да ме види на ехограф. Т.к имам 2 кухи яйца преди тази бременност реших да поизчакам повече преди да отида. Но ето че при 20 дни закъснение на цикъла не се видя нищо в матката, като при доста дълго изследване се видя много малък плоден сак който може би е подвеждащ и е твърде вероятно да е извън маточна бременност  Cry  Sad Направо бях втрещена, аз по скоро очаквах да ми кажат че отново е кухо яйце, а то още по лошо. Гинеколожката ми каза че още не е сигурно и да си направя beta HCG и ако резултатите се увеличават с 60 % значи всичко е наред. Веднага още снощи пуснах първото изследване и резултатът е 23790. Утре ще пусна и другото да видим как се увеличава хормона. Овулацията ми беше около 17ти ден от цикъла засечена с тестове. Въпросът ми е ако ми е бил пълен пикочния мехур дали е възможно затова да не се е видяло нищо, защото докато чаках пред кабинета много се притесних но не отидох до тоалетна. Нямам никакви болки и кървене поне за сега. Но се притеснявам че всеки момент мога да получа силни болки и да е късно ако е извънматочна и ще се побъркам докато ми излезе резултата от второ изследване на хормона. Болките кога се получават при извънматочната бременност. Благодаря предварително за отговорите.

# 1
  • Мнения: 3 294
С вагинален ехограф ли те гледаха или с коремен , при такова ЧХГ би трябвало да се види плоден сак ?

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 39
с вагинален ме гледаха  Sad

# 3
  • Мнения: 539
Болките кога се получават при извънматочната бременност.
Спокойно, мила!
Болките се получават чак при роптура на тръбата (ако оплодената яйцеклетка е там). Не се страхувай предварително.
Съветвам те веднага да звъннеш в някой от най-големите АГ-кабинети (ако си от София, на лични мога да ти изброя няколко) и да се примолиш за спешна ехография. Налага се да ти я направи някой изключително компетентен лекар. Закъснението в овулацията, спрямо стандарта, по който се изчислява (ок.14-ия ден) също може да е причина. Не се тормози излишно!
Иначе, това което знам за beta HCG доста се различава, от това , което ти е казала лекарката...
Абе, опитай се да не се тревожиш, доколкото е възможно, разбира се, и утре - директно при някой много компетентен ехографист!
Стискам палци!

# 4
  • Мнения: 3 300
Случи ми се случи същото преди две години, взеха ме в болница, имах вече дата за лапароскопия. Гледаха ми трима доктори и не можеха за разберат какво става. Накрая последният каза, че това мисед и си беше така. Имах точно твоето закъснение. Пускаха ми изследвания, за да следят дали пада.








# 5
  • Бургас
  • Мнения: 39
От Бургас съм и тук специалистите са горе долу на едно ниво  Cry Разбира се ще си направя още едно изследване с ехограф. А тръбите по какъв начин могат да видят? Днес ще си пусна още едно изследване на ЧХГ да видим как расте.

# 6
  • Мнения: 539
Днес ще си пусна още едно изследване на ЧХГ да видим как расте.

Може да почетеш във форумите и въобще в нет-а за нарастването на бета ЧХГ, защото мисля, че това което са ти казали, не е много близо до истината... или поне до тази, която аз съм чела из нет-а. И все пак - ако друго не се сещаш, иди в най-добрата болница в града или пък порови във форума - има много майки-бургазлийки, които споделят впечатления. В момента имаш нужда от най-най-добрия ехографист, за да се успокоиш.
Късмет, миличка! Пиши пак!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 914
В тази тема са писали много момичета с прекарана извънматочна бременност, пиши и там:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=414786.0
Честно, при такова ЧХГ не знам как не виждат нищо, дори в тръбата трябва да се види. Самата тръба не се вижда на ехограф.
След днешното изследване пиши как са стойностите. Изследването трябва да е през 48 часа, за да се следи правилно движението на хормона, имай го предвид.
И потърси поне още 2 лекари да те прегледат.

За болки при извънматочна мога много да ти пиша, но сега не си пълни главата с това.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 39
Здравейте след снощното ЧХГ стойностите са 28000 направено 48 часа след първото, положението е зле   Cry

# 9
  • Мнения: 3 453
Спешно потърси второ и трето мнение, както те е посъветвала Светли! Дано изпреварите събитията! Praynig Praynig

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 39
Аз се уговорих с моята лекарка за неделя сутринта на гладно, да отида в болницата и да ме изчистят. Твърде вероятно е и да е кухо яйце - третото ми поред  Cry Другата седмица ще си запазвам час за Конова в Плевен.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 914
Ако е извънматочна, "чистенето" няма да помогне. Защо те подлагат на тая процедура, без да са наясно за диагнозата?

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 39
Ако е извънматочна ще ми направят лапароскопия, за всеки случай ще се консултирам с още едни лекар. Лошото е е като нямам болки и кървене много не ми обръщат внимание  Sad

# 13
  • Мнения: 3 453
Потърси второ мнение!
Защото, Светли, така правят, когато не са наясно с нещата. Колкото да не е без хич! Confused

kivence,
обезателно търси друго мнение!! В частна клиника, ако трябва! Дано всичко приключи бързо и безболезнено! Praynig

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 39
_Hope_, аз за всичко си плащам, т.е ходя на частно, тук в Бургас няма никакъв избор за съжаление. Благодаря ви много за менията, дано всичко приключи без последствия.

Общи условия

Активация на акаунт