От кога риба и телешко???

  • 9 765
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 45
Моят син е захранен вече с рибно пюре, харесва му толкова много, че дори от пюретата на "Ганчев" сьомга със зеленчуци яде по 2 неведнъж, а това не се случва с нито едно от другите. Той е на 10 месеца.
Допреди няколко години се препоръчваше рибата да бъде въведена преди месото, още към 6-7 месец. Сега отричат това заради тежките метали, които се натрупват в моретата.
Телешко съм дала на 8 месеца и половина. Но не му харесва особено.

# 16
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 760
На 7м детето е малко за риба. Аз захраних с месо на 7м и първо давах заешко и пилешко. Не помня кога точно дадох риба за 1-ви път но беше може би на 11м.

# 17
  • Мнения: 9 451
Риба дадох на година и три месеца,а телешко все още не съм и не мисля да бързам.

# 18
  • Мнения: 9 814
Телешко на 10 м., две седмици след него и риба.
Аз пък не виждам защо е нужно дасе чака с въвеждането им след годинката, ако детето не показало алергии към храни до този момент.

# 19
  • Мнения: 27 524
Аз пък не виждам защо е нужно дасе чака с въвеждането им след годинката, ако детето не показало алергии към храни до този момент.

Не е нужно, разбира се  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 97
моят съвет е: по-добре да изчакаш още малко за телешото, а рибата след 1 год. защо да бързаш  Simple Smile ще опита детето от всичко

# 21
  • Мнения: 107
През бремеността ядох всеки ден риба. На големия дадох на 9м (морски език, писия), но съм сгрешила. След 1,5г наблегнах за "доброто" на детето на "елитна бяла" риба (поне 2 /седмица). А сега се оказа, че през цялото време е бил алергичен към риба и краве мляко (включително АМ). Някак си ми беше набито в главата, че алергиите се проявяват само с обриви и астматични пристъпи. Мислех си, че като е неуродерматик (дерматит), ще му се прояви с обриви и сърбежи, да ама не. Сега е за година на диета без риба, яйца и краве мляко, докато имунитета му се стабилизира (не боледува), след това ще сензибилизираме.

Рила11, с какви признаци се прояви алергията към рибата и яйцата при вас? Да знам какво да следя... 

# 22
  • Мнения: 1 796
Телешко дадох към 9 месец,а риба на 9 месеца и половина.

# 23
  • Мнения: 3 294
Телешко дадох на 9 месеца , риба към 1 г. и 1 м.  Peace

# 24
  • Мнения: 383
Телешко дадох след 8 месец, а риба след година и малко. Peace

# 25
  • Мнения: 1 567
Здравейте, бебето ми е на 7 месеца и педиатърката ми каза да му давам риба и телешко месо. Това правилно ли е, някой дава ли ги на тази възраст!?

Т.е навършени & и е в осмия, така ли?
Изчакай още малко, да стане на 10 и дай телешко. Шол, без тлъстини. Сварено много, много добре.
Риба месец и половина след захранването с месо. Препоръчват се хрущялните риби.

# 26
  • Мнения: 1 796
Направо ме убивате с това захранване до 2 години.Какво лошо има да се даде телешко или риба преди годината,незнам.

# 27
  • Мнения: 27 524
 Laughing

Не е нужно да се чака 10-ти месец за телешко, разбира се.  Simple Smile

# 28
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Направо ме убивате с това захранване до 2 години.Какво лошо има да се даде телешко или риба преди годината,незнам.
Който иска може да захранва и до 3 години, какво лошо? Всеки си гледа детето така както прецени за най-добре  Peace

# 29
  • Мнения: 27 524
Който иска може да захранва и до 3 години, какво лошо?

Лошо е. Лишава се организма от важни и ценни неща.

Общи условия

Активация на акаунт