Кое да избера - Шейново или Майчин дом

  • 8 367
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте, момичета!
Дали можете да ми помогнете да взема решение за скорошното ми раждане. Първото си дете родих секцио в Шейново с помощта на д-р Нецов. Сега обаче д-р Нецов е в клиниката на Мазнейкова, но  каза че може да дойде за моята операция и в Шейново. От друга страна много ми препоръчват д-р Хранов в Мачин дом, но от прочетеното условията са кошмарни + болничните инфекции. От друга страна доктор, който е дошъл за малко в Шейново може ли да рзчита на екипа си, ами като си замине след операцията? Много съм объркана и не мога да взема решение, а вече трябва...

# 1
  • София
  • Мнения: 139
Не съм раждала в Майчин дом, ходих там само за БХС и да посетя една близка, която беше там, но мога със сигурност да кажа, че даже да ми платят няма да стъпя в тази болница , за да раждам... По отвратителни битови условия не бях виждала...Жената, която ходих да посетя беше в стая с една циганка и всеки път, когато трябваше да иде до тоалетнатата си взимаше телефони, портфейли и т.н. със себе си...А тоалетните - за целия етаж и то в женска болница.

За Шейново не знам, но Света София положението е същото като в МД. Там са ме оперирали, отношението им към пациента е като към торба цимент...

 Shocked

# 2
  • София
  • Мнения: 44 140
Аз бих избрала Тина Киркова...там съм раждала, отношението беше прекрасно, ако можеш да се уредиш и с вип стая - супер....иначе не е красота...
в майчин дом никога не бих отишла доброволно, а в шейново не ми допада, че бебето е задължително отделно от майката.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 121
Здравей аз съм раждала и двете си деца в Шейново без да плащам на лекар или екип. Нямам никакви оплаквания. Всички се държаха много мило. Ако имам трето дете и него бих родила там, пак без да плащам  Peace
За найчин дом незнам, но мизерията там е уникална.
Дано съм ти била полезна.
Пожелавам ти леко раждане и да се радваш на здраво бебче  Praynig

# 4
  • Мнения: 7 114
Шейново определено. Даже и да не си с платен екип, отношението към теб няма да се различава. В МД не бих стъпила.

# 5
  • Мнения: 299
Аз родих в Майчин дом и съм доволна. За мен по важното е отношението и добрите специалисти . Наистина условията са мизерни , както във всяка друга държавна болница , но там получих адекватно отношение предвид обстоятелствата около раждането ми. Попаднах на добри специалисти и не мога да се оплача от нито един човек от персонала. Това е от личният ми опит , за Шейново-просто нямам наблюдения. Успех и леко раждане  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 5 766
Родих два пъти в Шейново, в МД не съм и влизала. Не знам обаче дали бих го препоръчала. Много неща не ми харесаха там.

# 7
  • Мнения: 2 241
Един път съм ходила на преглед в Майчин дом и исках да избягам.
Това е толкова потискащо и мръсно място...  Sick
Никога не бих стъпила отново там и не бих го препоръчала на никой  Stop

# 8
  • Мнения: 0
Без всякакво колебание - "Майчин дом"!!! Там всъщност са най - обиграни за всяка ситуация. Има някои "грубияни", но дори и те са печени. Където и да се забатачи нещо - изпращат го при тях. Дяволов, Тюфекчиева, Асен Николов, Цанкова - все са супер специалисти, на които можеш да разчиташ във всяка ситуация. Аз лично и двата пъти раждах при Цанкова и всичко мина перфектно, но и на колко други неща се нагледах докато лежах в патологията..... И от по-младите също има много добри, понеже школата им е добра. Желая успех и скорошна радост!! Laughing newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 1 344
Шейново определено. Даже и да не си с платен екип, отношението към теб няма да се различава. В МД не бих стъпила.

Абсолютно съгласна!

# 10
  • тук...при моите момчета
  • Мнения: 144
И двете ми раждания бяха в "Майчин дом".Първия път живеехме в София и реших там да раждам,бях чувала добри отзиви за лекарите/конс. ми води д-р Ганева от "Щерев"/.Втория път вече се бяхме преместили в П-ще,но пак там си държах да отида за раждане.Мизерия е-да,но професионализма е на ниво,а дори стотинка не съм платила.

desa,леко раждане  Hug
забравих да спомена,че и двете ми раждания са секцио

Последна редакция: пн, 26 юли 2010, 16:27 от normal

# 11
  • Мнения: 242
аз родих в Шейново, също без да плащам и съм страшно доволна от всичко и екипа беше много добър и акушерките бяха страшно усмихната и ни будеха с "хайде, майчета  бебетата идват".
приятелката ми беше в МД и й съдраха гърба от плащане, а после имаше страшни усложнения и въобще не й обърнаха внимание .
така че съм с две ръце за Шейново

# 12
  • Мнения: 97
по-добре в Шейново, аз раждах в МД.......... без думи

# 13
  • Мнения: 3 550
Нямам впечатления от МД. Раждах в Шейново със секцио без заплащане. Отношението беше чудесно. Единствената ми забележка е, че бебетата са отделно от майките.

# 14
  • Мнения: 40
Благодаря за отзивите и за пожеланията. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт