Професионални серии за коса - 11

  • 125 197
  • 750
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 941
Момичета, някоя от вас да е поръчвала от тук?: http://hair-shop.info/component/virtuemart/?page=shop.browse&category_id=1  и да даде отзиви?Коректни ли са? Наред ли са продуктите? Или ако някоя от вас знае къде точно се намира салона до Кемпински, където предлагат Керастаз, ако може да ме упъти, защото е по-добре ако мога на място да отида и да се консултирам с фризьор.... Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 3 675
Момичета, някоя от вас да е поръчвала от тук?: http://hair-shop.info/component/virtuemart/?page=shop.browse&category_id=1  и да даде отзиви?Коректни ли са? Наред ли са продуктите? Или ако някоя от вас знае къде точно се намира салона до Кемпински, където предлагат Керастаз, ако може да ме упъти, защото е по-добре ако мога на място да отида и да се консултирам с фризьор.... Rolling Eyes
Не съм поръчвала от този сайт и не знам дали са коректни, но ми се вижда доста скъпо за продукти поръчани от интернет. Погледнах Kerastase Nutritive Masquintense Epais - струва 76лв. В сайта от който аз си купих продуктите на Joico, същата маска на Kerastase струва 32.30 Евро, а във фризьорският салон струваше 38 Евро.
А от тук, същата маска може да се закупи и за 27,51 Евро  Simple Smile

Последна редакция: пт, 23 юли 2010, 15:58 от B & C

# 17
  • София
  • Мнения: 941
Значи най-добре ще е на място да си отида Rolling Eyes А някой знае ли го този салон до Кемпински къде точно се намира?  Praynig

# 18
  • Мнения: 1 813
Привет на всички, аз се цопвам от блондинската тема да си открадна някоя идея и за моята коса.
Надявам се да можете да ми препоръчате нещо - не е тънка - напротив - супер дебел ми е косъма, но покрай русото много се изсуши. От прочетеното по-горе да разбирам ли, че нямам нужда от протеин, а само подхранване?

Присъединявам се към това питане. Моята също е с дебел косъм, но силно изсушена от процедури. Сега я мия с циментената серия на Керастаз. Имам нужда от ударно хидратиране.

# 19
  • Мнения: 1 813
http://strawberrynet.com/haircare/phyto/huile-d--ales-intense-hy … ing/87173/#DETAIL   Thinking тези ампулки изглеждат добре?
http://us.strawberrynet.com/haircare/phyto/phyto-plage-hydrating-after-sun/87294/ и този спрей също.

Последна редакция: пт, 23 юли 2010, 18:23 от аХ`Не!

# 20
  • Мнения: 3 675
По-заможните дами, могат спокойно да си ги закупят, но аз понеже съм от по-бедните, мисля да се въздържа от подобна покупка. Ампулите съдържат рициново масло, етерични масла от градински чай, розмарин и плодът на хвойна. Та мисълта ми е, че вместо ампулките, могат да се купят маслата и преди да се измие косата да се намаже с тях.

# 21
  • Мнения: 616

Надявам се това да отговори на някой от въпросите ви.
 В нета има доста тестове за да се определни протеин или влага, основно дърпане на сух/мокър кичур. Може да пуснете един гугъл, аз честно казано не ги харесвам много. Според мен е доста очевидно и без тестове - изгорената от бои коса изглежда доста по-различно от косата, която просто се е пресушила от климатичните условия или силен шампоан примерно. Многократно съм подчертавала, протеиновите терапии не се правят от всеки, те са предназначени за увредена от третиране коса и за здравяване на косъма. Не правят нищо по отношение на мекота и блясък на косата.

Ако все пак имате съмнения каква точно е нуждата на косата ви, просто се доверете на инструкцията ми. Ако спазите последователността, която съм описала, преди да стигнете до протеин ще минете през курс за подхранване. Така че след този курс ще сте си отговорили на този въпрос и ще знаете дали да преминете към протеин. Ако просто сте имали проблем със сухотата, той ще е решен/намален. Ако все пак имате нужда и от заздравяване и уплътняване на косъма, тогава преминавате към продукт с протеин.  Имайте предвид, все пак тези две неща вървят ръка за ръка - не може само да слагате протеин, той задължително се ползва с хубав подхранващ продукт, т.е. купете си първо подхранващия продукт, и чак след това, ако има нужда, нещо с протеин. Подхранващия продукт и без това после ще ви трябва за терапията, ако минете на протеин.

Ако почнете протеин преди да рехидратирате добре, за известно време сухотата ще се задълбочи. Нищо фатално не е, оправя се с няколко подхранвания, временно е, и се избягва ако просто направите един курс дълбоко подхранване преди това (както съм посъветвала в дългия пост)

Ако има накъсване на косъма, тогава протеиновата терапия е неизбежна, за да се спаси колкото се може повече коса. Дори да я хидратирате в дълбочина, пак ще се накъсва.

Да обобщим: дори и да имате нужда от протеин, преди това и паралелно с полагането на протеин косата трябва да се овлажнява в дълбочина, и то с отделен продукт. Отново потретям - продуктите с протеин правят косъма здрав, но не и мек, жив и лъскав, напротив - правят го сух.
Преди да се решите на протеинова терапия, направете курс дълбоко подхранване с маски за да рехидратирате косата. Ако след това косата все пак не си е възстановила здравия вид, тогава преминете към протеин.
С времето и след няколко експеримента ще свикнете да разпознавате нуждите на косата си. Хубавото в случая е, че за разлика от експериментите с боя примерно, от тези няма дълготрайни последици Wink


Сега, относно сухата коса.
1. Шампоана не трябва да е прекалено агресивен. След изплакване корените трябва да са чисти, но не и да 'скърцат' чак. Може да се насочите към шампоани без СЛЕС.
2. Богата маска след измиване. Маски на пазара бол, има страшно много хубави, изберете си една просто. Аз лично след абсолютно всяко измиване ползвам маска, а не балсам, въпреки че препоръката е маска да се ползва 1 седмично или нещо такова.
3. Продукт без отмиване. След като се измили маската, на влажна коса нанасяйте някакъв балсам без отмиване. Целта на това е да се 'заключи' повече влага в косъма (представете си го като ползване на бебешко олио - ако го сложите на суха кожа ефекта е различен, ако го сложите на влажна кожа то задържа влагата близо до косата по-дълго време и тя е доста по-хидратирана). Балсама без отмиване според мен е задължителен, ако се борите със сухота.
4. Дълбоко подрханване. Веднъж седмично, след като сложите обилно маската, излизате от банята, слагате шапка за къпане, и си затопляте косата, или със сушоар, или със топли кърпи. Така стоите поне 30-40 мин. АКо не топлите, поне 1 час, но затоплянето помага за проникването на продукта неимоверно. Това  е кажи речи най-важната точка, другото и да го пропуснете, поне това направете!

Ако спазите горните 4 точки, проблема със сухотата трябва да е решен.  Хубаво е да намалите и термоатаките и използването на стилизанти с алкохол, но не е задължително. Домашни маски с масла също ще повлияят добре, но пак, не са задължителни.

Танзен, надявам се това да ти помогне.

На Кашето жена му по-важен е принципа, отколкото чак толкова конкретния продукт. Предложих този, защото е хубав и се отразява добре на различни видове коси, ако се ползва умерено, за разлика от някой други от продуктите без отмиване които харесвам, които пък могат да дойдат прекалено силни (за мен не са проблем , косата ми е по принцип суха). Естествено, няма как да знам дали ще ти реши проблема със сигурност. Пробвай първо поне дълбокото подхранване за 2-3 седмици и мини да кажеш как ти се е отразило.

B & C в доста от специализираните форуми за коса има много крайни дами Laughing Някой анатемосват протеина, някой - силиконите (които са на практика  основна съставка на повечето продукти з акоса) някой не ползват въобще шампоан, а се мият само с балсам (т.н. No Poo метод, много модерен сред къдравелките) Аз се опитвам да намирам баланса в тези мнения и да извличам само това, което е приложимо за мен...Как ти е косата в момента, доволна ли си от вида й?

аХ`Не! за проблема с рехидратирането, всичко това вече съм ти го написала. Ако избереш да ме послушаш, мини да кажеш какъв е резулата. Преди ми писа, че имаш ужасен проблем с накъсването, а сега - че косъма ти всъщност е дебел? Както и да е, накъсването няма да спре без протеин при всички случаи. Циментовата серия би трябвало да го намали (защото и тя е подобна терапия) Но няма да реши проблема със сухотата, за това -отделни продукти.

П.п. Знам, че поста ми за терапиите наистина е дълъг, но моля ви, прочетете го, на някой от тези въпроси вече е отговорено там.

# 22
  • Мнения: 6 621
Момичета, някоя от вас да е поръчвала от тук?: http://hair-shop.info/component/virtuemart/?page=shop.browse&category_id=1  и да даде отзиви?Коректни ли са? Наред ли са продуктите? Или ако някоя от вас знае къде точно се намира салона до Кемпински, където предлагат Керастаз, ако може да ме упъти, защото е по-добре ако мога на място да отида и да се консултирам с фризьор.... Rolling Eyes
Не съм поръчвала от този сайт и не знам дали са коректни, но ми се вижда доста скъпо за продукти поръчани от интернет. Погледнах Kerastase Nutritive Masquintense Epais - струва 76лв. В сайта от който аз си купих продуктите на Joico, същата маска на Kerastase струва 32.30 Евро, а във фризьорският салон струваше 38 Евро.
А от тук, същата маска може да се закупи и за 27,51 Евро  Simple Smile
А от тук за 21 лири с безплатна доставка .
Аз ще си взема овлажняващия на Schwarzkopf   от Фрагансдиректа.

# 23
  • Мнения: 1 813
MissNellie, да къса се, но не е пършава тънка коса, а дебел твърд косъм. Вече в ужас се виждам.  Crazy Смятам да взема една силна маска и да направя това,което пишеш.

# 24
  • Мнения: 1 416
Ще следя с интерес темата и този път. Благодаря много на Люлякова и на MissNellie за много полезната информация, която пише   bouquet  bouquet  

MissNellie , имам няколко въпроса във връзка с по-горния ти пост, на които много ще се радвам да отговориш Simple Smile Hug

Би ли препоръчала:

1. Шампоани без СЛЕС и други по-меки шампоани, от които ти си доволна.
2. Богата маска за след измиване. Косата ми е с мазни корени и сухи краища и ако взема шампоан и маска от една и съща серия често пъти не са удачни за моя случай, защото или шампоана ще ми дойде твърде тежък /ако е от серия за суха коса заедно с маската/ или маската няма да ми е достатъчно подхранваща /ако не е за суха коса и по-гъста като консистенция/.
3. Балсам без отмиване? Кристалите за коса могат ли да заместят балсама без отмиване?

Само ще те помоля, ако е възможно продуктите да могат да се намерят в Бг, да не са непременно с поръчка че нямам карта и да са на някаква средна цена - разбира се не колкото супермакретната козметика, но не и колкото Kerastase примерно, защото ми идват скъпи.
Също имам още два въпроса. Когато се сложи маската, после се увие с найлон и отгоре кърпа и косата се загрява, трябва ли да се внимава маската да не отива по корените на косата като се нанася маската? Реално не виждам как ще стане маската да не отива и по корените ако се увива цялата коса и се прави затоплянето Rolling Eyes  И пак за нагряването на косата - като се сложат масла на косата / маслена маска/, тогава дали е удачно пак да се нагрява със сешоар? Дали маслата няма да изгубят някои от качествата си при нагряването със сешоар или няма такова нещо?

# 25
  • Мнения: 34
Момичета, някоя от вас да е поръчвала от тук?: http://hair-shop.info/component/virtuemart/?page=shop.browse&category_id=1  и да даде отзиви?Коректни ли са? Наред ли са продуктите? Или ако някоя от вас знае къде точно се намира салона до Кемпински, където предлагат Керастаз, ако може да ме упъти, защото е по-добре ако мога на място да отида и да се консултирам с фризьор....

Аз си поръчах маска и шампоан на Керастаз,във вторник ,и в сряда ми я изпратиха по еконт.Доставката беше 5лв.Останах приятно изненадана ,защото имах доста подаръци,Огледалце на Керастаз,лента на лореал,Молив за устни на лореал,мостра на маска на керастаз и лореал.Вчера ги използавах ,същите са кото,тези който съм си купувала от фриз.салони.

# 26
  • Мнения: 22 444
Здравейте момичета, аз искам да помоля за съвет. )

Косата ми винаги се е омазнявала доста бързо в корените (на вторият ден след измиването изглежда поносимо, а на третият трагично), докато надолу и към краищата е нормална, към суха.
На всичкото отгоре е и боядисана (известно време руса - 3-4месеца). През този период я мия с шампоан за боядисана коса, но проблема с омазняването на скалпа си остава.
Бих искала да ми препоръчате шампоан, с който да изкарвам 2-3дни с чиста коса в основата. Не ми е проблема да я мия всеки ден, но не мисля че е особено добре за цялата коса подобно третиране.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 047
Момичета,

Някой знае ли дали  TIGI имат шампоани против пърхут и дали са ефикасни? Трябва днес или утре да взема нещо и в салоните около нас има TIGI и L'Oreal Professionnel  (последните съм ги пробвала, средна работа)
 Praynig
  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 941
Еее, аз вчера намерих салона и си купих шампоан и някакъв крем за коса..Всъщност точно като мостричките, които пробвах и останах доволна.Мисля, че точно това са моите продукти, другите биха били много агресивни за моята коса..Ама поисках мостри и казаха, че нямат Close Би трябвало за толкова скъпи продукти, навсякъде да предлагат мостри, за да се пробват, а не да си купиш и да се окажат неподходящи за твоята коса.Все пак не са малко пари...Следващия път ще поръчам и аз от сайта, на теб освен мостри и подаръци са ти изпратили..А цените на продуктите са си същите като в салона Wink Сега трябва да си закупя и някакъв балсам без отмиване или нещо за връхчетата само, но не ми се дават повече пари засега.Иначе ми предложиха хиляда неща, даже се обърках ooooh! Ама то си е в техен интерес, то е ясно..

# 29
  • Over the rainbow
  • Мнения: 127
Аз си взех тези два продукта. Досега не съм използвала Kerastase и се надявам косата ми да не привикне много бързо към него. Някой да ги е ползвал? Доволни ли сте?

Общи условия

Активация на акаунт