Лято, слънце и море, плетивото без да спре

  • 54 917
  • 720
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 0
Много ви благодаря!!!
Амели - как ме разсмя. И аз си харесвам роклята, но не знаех, че съм изплела чак такова чудо  Joy Joy Joy

# 586
  • Мнения: 232
Привет,момичета!Викам да драсна преди да е свършила темата  Mr. Green!
Чета ви най-редовно,но не плета изобщо!Тук е такава убийствена жега,че направо  #Crazy
Не мога обаче да не поздравя за вълшебствата,които правят SISI_VAS,zoo и Фифундрела   bouquet
Момичета искренно ви се възхищавам на таланта,страхотни сте!Любимки сте ми,така да знаете,а също и kambizalka,коята къде се загуби всъщност  newsm78
 Кой знае колко и какви красоти е изплела!!!

# 587
  • Мнения: 1
Zoo, много е весела роклята, създава голямо настроение, лятна, плажна, естествено добре ти стои
 Hug Hug Hug

# 588
  • Мнения: 3 810
А плетения пачуорк на немската плетачка искам да пробвам някой ден за картини, подобни на тези от албума й в някакъв хотел. Тези лели как ли ги проектират такива едни красиви картини с пейзажи и квадрати? Всички ли са и художнички освен плетачки, се чудя аз? newsm78

Сестра ми е текстилен дизайнер по обрзование и повярвай...една голяма част от обучението им беше да тъкат. Всичко се проектира предварително в цвят, одобрява се, сами си боядисваха преждите даже и така. Най- вероятно е и те да работят по този начин...да имат пълна представа предварително от това, което ще се получи.

и Амели, за да докажа че бавно се плете...да покажа...

Фифи, жълтия потник е невероятен! Зоо, роклята е...и тя!
Разписах се и във форума на плетящата, но не съм майстор и ще ми одобряват мненията преди да се публикуват Simple Smile
Летяща...забравих да пиша лично, но...пиши една страничка за контакти и условия за поръчка! Или...първо ще изпипаш нещата от правна гледна точка Wink

Последна редакция: вт, 10 авг 2010, 20:57 от КилОметрИчнА кИриЛизАциЯ

# 589
  • Мнения: 4 428
Здравейте, момичета  Grinning

Набутвам се тука, за да ви попитам дали някъде могат да ми оплетат нещо по поръчка  Grinning Напоследък плетивото е доста моделно и си харесвам доста неща из магазините и списанията. Но цените са височки /като на всичко "модерно"/ Пък и цветовете в някои случаи не ми допадат. Та се чудя дали няма някъде, където да си поръчам това-онова. Както има шивашки ателиета и шият дрехи по поръчка, би трябваол да има и "плетачници"  Laughing
И, ако знаете горе-долу, какви са тарифите за работата.

Мерси предварително  Hug

# 590
  • Мнения: 4
Zoo, много е весела роклята, създава голямо настроение, лятна, плажна, естествено добре ти стои
 Hug Hug Hug

 newsm10
Zoo
, страшна фантазия имаш!! Шапка ти свалям!  bouquet Hug Hug


veselina_s_p
, едва ли ще ти излезе много по-евтино, ако си поръчваш плетива.
Чувала съм за "плетачница" в един от безистените на Славейков, също и на Георг Вашингтон, между Симеон и Екзарх Йосиф.
Тук също може да намериш майсторици Wink
Най-добрия вариант е да се научиш да си плетеш сама.
Любопитно ми е какви модели си си харесала, покажи плз! Simple Smile



Владимир Терехин работи с Оскар де ла Рента  Simple Smile

  bouquet Хайде да плетем и ние дружно!


еаt. slеер. knit...

# 591
  • Мнения: 114
Додо, бичкам те. Ти си знаеш защо.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Винаги ме зареждаш невероятно с енергия. Благодаря за уроците и иноксовата кука-подарък в ефир!!!  bouquet

# 592
  • Мнения: 4 428
veselina_s_p[/b], едва ли ще ти излезе много по-евтино, ако си поръчваш плетива.
Чувала съм за "плетачница" в един от безистените на Славейков, също и на Георг Вашингтон, между Симеон и Екзарх Йосиф.
Тук също може да намериш майсторици Wink
Най-добрия вариант е да се научиш да си плетеш сама.
Любопитно ми е какви модели си си харесала, покажи плз! Simple Smile

Ами за момента искам да си направя нещо такова:
http://www.pattyselections.com/products/Flounce-Collar-Sweater-C … -Ivory-Cream.html
Също и някакъв елегантен комплект от шал и шапка за зимата. Но има още много неща, които ми харесват  Grinning

А за плетене аз нямам нерви да се уча. На мен шиенето ми е по-голяма страст и едвам и за него намирам време. Плетенето не ме влече. Но пък ми харесва резултата  Laughing

# 593
  • Мнения: 9 904
че показаното е без пари.

# 594
  • Мнения: 1 172

Набутвам се тука, за да ви попитам дали някъде могат да ми оплетат нещо по поръчка  Grinning

Аз всъщност не знам такива ателиета освен собственото си Mr. Green ,но трябва да кажа,че не допускам по никакъв начин плетиво по поръчка, особено ако е ръчна изработка, да ти излезе по-евтино отколкото конфекцията.

# 595
  • София
  • Мнения: 1 078
veselina_s_p , цената на жилетката е повече от нормална. не съм сиурна, че за работа някой ще ти вземе така, че да ти излезне по-евтино от 30-тина долара.  Wink Макар че кой знае...

А плетения пачуорк на немската плетачка искам да пробвам някой ден за картини, подобни на тези от албума й в някакъв хотел. Тези лели как ли ги проектират такива едни красиви картини с пейзажи и квадрати? Всички ли са и художнички освен плетачки, се чудя аз? newsm78

Сестра ми е текстилен дизайнер по обрзование и повярвай...една голяма част от обучението им беше да тъкат. Всичко се проектира предварително в цвят, одобрява се, сами си боядисваха преждите даже и така. Най- вероятно е и те да работят по този начин...да имат пълна представа предварително от това, което ще се получи.

Ох... аз само в главата имам, за предварителното проектиране никак не ме бива.  Confused

И накрая... zoo и Амели, страхотни неща показахте.  Grinning Но и с вашите фигури можете да си позволите.

Аз съм малко странен случай. Харесвам да плета, харесвам плетивото, но не всичко харесвам като модели, визия и стил. Много малко, изключително малко плетени (на ръка) дрехи бих облякла. Смятам, че трябва да има перфектна фигура за да облечеш плетени рокли или туники. Някак не върви на туловището на матрьошка (за каквато се смятам) да сложиш и плетенко отгоре та да можеш да затвърдиш положението.  Mr. Green

# 596
  • Мнения: 293
Amelly, zoo, БРАВО! smile3501 smile3501

...
Аз съм малко странен случай. Харесвам да плета, харесвам плетивото, но не всичко харесвам като модели, визия и стил. Много малко, изключително малко плетени (на ръка) дрехи бих облякла. Смятам, че трябва да има перфектна фигура за да облечеш плетени рокли или туники. Някак не върви на туловището на матрьошка (за каквато се смятам) да сложиш и плетенко отгоре та да можеш да затвърдиш положението.  Mr. Green
newsm10
Абсолютно на същото мнение съм...

# 597
  • Мнения: 1 072

Разписах се и във форума на плетящата, но не съм майстор и ще ми одобряват мненията преди да се публикуват Simple Smile


http://forum.letia6tata-krava.com/viewtopic.php?f=8&t=27&p=98#p98

Знам, че ти най-добре ще ме разбереш. Но го написах за всеки случай.

# 598
  • Мнения: 1 172
Смятам, че трябва да има перфектна фигура за да облечеш плетени рокли или туники. Някак не върви на туловището на матрьошка (за каквато се смятам) да сложиш и плетенко отгоре та да можеш да затвърдиш положението.  Mr. Green

Да, и аз съм абсолютно на това мнение и затова самата аз нямам все още плетена рокля, а много ми се иска. В последните години бях дебела, от няколко месеца диетувам и доста отслабнах, имам нужда от още 5 кг надолу и вече се оглеждам за по-вталени и секси модели, нищо че иде есен Laughing

# 599
  • Мнения: 114
То затова за нас СОЛИДНИТЕ дами си има специални приложения, например това - http://vyazanie2010.blogspot.com/2010/08/vyazanie-modno-i-prosto-6-2010-sp.html

Човек трябва да се побира в собствената си кожа, иначе ... няма смисъл и слава Богу, че не всички сме унифицирани като тип Кейт Мос.

Нося и плета всичко, което ми харесва, благодарение на вече изградения ми вкус и стил, въпреки огромните си за милата ни татковина размери. Аз съм висока 176 см. и тежа 150 кг. Нямам роднини китайци, а напротив велики българи, с което се гордея. Да се връзвам на толкова закостенели предразсъдъци, които да приемат човека само по това колко кг. тежи и кое Версаче парцелува ...?! Смешен плач!!! Ценя високо уменията си и зная как да ги покажа. Оценявам човека не по това как изглежда, а дали има мозък и душа!

Извинете ме за голямото словоизлияние, но в предишните постове ми замириса на геноцид.  ignore2 Дано да е бил неволен!

Последна редакция: ср, 11 авг 2010, 10:24 от big pufana

Общи условия

Активация на акаунт