ЗОНАТА и ние - 3 тема

  • 83 305
  • 726
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5
Честно казано незнам дали се справям с менюто което споделих ама днес за обяд се изпържих чушки  и ги смесих с извара и сирене а доматчето отделно но мисля че се получи. Може и други варианти за се измислат на миш-маш.
И на мен голяма болка са ми плодовете - 1слива 1ВБ направо ужас .Така обичам плодове ама засега стискам зъби.
А иначе толкова много белтъчини не съм хапвала досега защото по принцип наблягах на плодове зеленчуци и мляко е и тестенки Embarassed Embarassed Embarassed, но сега ще спазвам.

# 31
  • Мнения: 94
Да споделя за менюто. Сутрин обикновено правим закуска от 2 блока /по-рядко от 1 блок/ - 1 филия с шунка и кашкавал и зехтин или маслини. Това бе до изчерпване на кашкавала. Сега закуската ни е 1 краставица със зехтин, 56г пуешко. По принцип ми се иска да се придържам към разделното хранене същевременно.
Обяд - 3 блока. Вчера и днес сме на сьомга с обилна салата от домати и краставици. Днес не добавих зехтин заради рибата.
Следобедна закуска 1 или 2 блока /зависи от сутрешната закуска/ - пак сандвич /като сутринта/
Вечеря - З блока. Обилна салата тип "Овчарска" - 1 краставица, 2 домата, 1/4 ч.ч. извара, 28 г кашкавал, 28г пуешко, 1 ч.л. зехтин, черен пипер, зехтин и 115 г бяло винце, разредено с вода и лед.
Аз взимам идеи от рецептите в Ние и зоната. Има много хубави идеи, подходящи особено за лятото за печива с домати, чушки, тиквички, извара и др. все нискокалорични неща. Получава се много вкусно, основно готвя за обяд.
Идея от книгата/вчера го готвих/ 3 блока за 2 порции
6 домата - 3 В
Извара - 5 П
Зехтин - 2 ч.л.
Лук, сол, черен пипер
1 яйце- 1 П
Добавят се още 3ВБ.

ИЗдълбаваме доматите и вътрешността нарязваме на ситно. Към нея добавяме изварата, яйцето, лук, сол, пипер и хубаво се обърква. Със сместа пълним доматите, излишното го изсипах между тях. Изпекох в йена с капак. Аз сложих 4 домата, за да направя салатка или пък да се добави хляб или винце за любителите 
Simple Smile

Последна редакция: чт, 22 юли 2010, 23:20 от sacura

# 32
  • Universe
  • Мнения: 1 556
petial, за лятното зоново хранене виж - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=499323.msg15440488#msg15440488

С тези продукти става  и гювече, и миш-маш от 2 блока Peace
240гр. домати + 160гр. чушки  - 2 ВБ
1 яйце + 40 гр. сирене/или 50 гр. извара - 2 ПБ
1 непълна чаена лъжичка зехтин/или 6 бр. маслини средни - 2 МБ

Последна редакция: пт, 23 юли 2010, 00:49 от lenny_pld

# 33
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Питайки Ади, си направих чудесен брейнсторминг и сега Ви давам идея.
Така или иначе ми се налага да готвя за домочадието, което, естествено, не се интересува много от моите здравословно-диетични напъни и си иска своите вредно пържени тиквички и патладжани  ooooh!
Така или иначе, ги приготвям на тефлонов тиган и сега, за себе си, направих следното  chef /в оригинал е на скара, ама ме мързеше да я изваждам само за мен, става и на грил-тиган Laughing/

Печени зеленчуци на скара - 4 ВБ+4МБ  - http://gotvarstvo.georgievi.net/a/green_grill

 

225гр. тиквички - 1 ВБ
180гр. чушки - 1 ВБ
150гр. патладжан - 1 ВБ
113гр. стар лук - 1 ВБ

за маринатата:
2 -3 клонки мащерка /имах суха/
1 ч. л. сух риган
4 -5 скилидки чесън
сок от 1/2 лимон  /аз сложих  балсамов оцет за барбекю/
1 с.л. зехтин

Патладжаните и тиквичките се нарязват на филии от по 1 см, чушките – на половини. Продуктите за маринатата се смесват в купа и се разбъркват до получаване на еднородна смес.

Зеленчуците се слагат в тава, заливат се с маринатата и се оставят да отлежат 10-15 минути. След това се пекат на скара по 5-10 минути от всяка страна. По време на печенето се осоляват

Могат да се сервират с доматена салца - едро настъргани домати /без мазнина/, или салата от домати, обаче много ще се увеличат ВБ, за това предпочетох - с  1 кофичка 0,1% кисело мляко, копър и чесън и 56 гр. сирене - общо 4ПБ
Количеството е достататъчно за няколко хранения Peace

П.П. Докато търсех снимка, видях, че могат да се сложат и гъби- 300гр. - 1 ВБPeace


Познайте чие ядене беше по-вървежно, утре пак ще правя cook


Примерни комбинации от храни които се равняват на един блок  (съдържат:П,В,М) от "Ние и зоната"

- 1 средна ябълка, 56г извара и 6 фъстъка
- 56г извара, 5 средно големи маслини, 1 краставица (300г) и 1 филия Тонус /1/2 ф. черен хляб/
- 1 чаена чаша обезмаслено прясно мляко и 3 бадема
- 1 чаена чаша кисело мляко (2 %) и 6 фъстъка
- 110г кисело мляко, 1/2 препечена филия ,14г шунка и 1 чаена лъжичка майонеза.
- омлет от 1 белтък, 28г извара, 2/3 чаена лъжичка зехтин, сол и червен пипер и 1 филия Тонус /1/2 ф. черен хляб/
- омлет от 1 белтък, 14г шунка, 2/3 чаена лъжичка зехтин, сол червен пипер и 1 филия Тонус /1/2 ф. черен хляб/
- 28г шунка с малко горчица,1 чаена лъжичка лека майонеза и 1 филии Тонус
- 28г пилешки гърди, салата от 1 домат и 1 чушка, подправена с 1 чана лъжичка заливка (комбинация от зехтин и оцет в равни количества)
- 28г телешко месо, 1 чаена чаша задушен зелен боб, подправен с 1 чаена лъжичка заливка, копър и чесън
- 28г телешко месо, 1 чаена чаша нарязани домати и 1/3 ч.л. зехтин
- 28г пилешко месо, задушено с 1 чаена чаша лук и 1/3 ч.л. зехтин
- 42г печена скумрия, 1 краставица, 1/2 филия хляб, 5 средно големи маслини
- 42г печена скумрия, салата от 1 варен картоф и 1 ч.л. заливка
- 28г пилешка пържола, салата от 4 чаени чаши нарязано зеле и 1 чаена лъжичка заливка
- 42г риба,3 1/2 чаени чаши задушен спанак с 2/3 ч.л. зехтин и малко чесън
- 28г телешко, 1 чаена чаша консервирани гъби, 3/4 чаена чаша лук и 2/3 чаена лъжичка зехтин(задушени)

Последна редакция: чт, 22 юли 2010, 22:08 от lenny_pld

# 34
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Имам едно градивно предложение  Peace

 Praynig Моля, оцветявайте рецептите в зелено, така по-лесно ще ги намираме в темата  Peace

# 35
  • Мнения: 3 211
Много хубава темичка си имате тук, с много хубав подробен първи постинг. Поздравления.  bouquet
Аз 2-3 пъти вече съм започвала хранене в зоната. Преди няколко години един ендокринолог я препоръча на баща ми, който е диабетик.
Сега е време да спра да се лутам по всякакви диети, а да почна пак да се храня в зоната. Имам да свалям поне 5кг от раждането, но понеже малката въобще не спи по цяла нощ вече повече от година се чувствам ужасно изморена и безсилна за спазване на режими Tired
Ще се подготвя с блоковете, ще си водя записки и смятам да опитам поне за 1 седмица, дано да издържа.

# 36
  • Мнения: 94
lenny_pld чудесна идея за оцветяването на рецептите! Утре ще изпробвам твоята идея за зеленчуци на скара с марината. Звучи страхотно, докато четях започнах да преглъщам Wink

very nice желая ти успех в стартирането! Аз и приятеля ми сме около 10 дни в зоната, като определено не съм била 100% прецизна, но резултатите са налице- днес се премерих и съм свалила 2 кг!Много съм доволна и определено съм амбицирана да променя начина си на живот, вкл и на приятеля ми. В крайна сметка здравето е най-важното!!! И да ти кажа, в началото ми беше доста объркващо с цялата тази информация и май доста грешах при изчисляването, а сега вече със замах действам и хич не е толкова трудно. Може би се превръща в начин на мислене и го правиш чисто сетивно. За детенцето ти, направо ти съчувствам. Моят син вече е на 1г и 7м и още го кърмя- не ме оставя по цяла нощ. От скоро започнахме да спим по-добре. Но имаше периоди, в които направо се побърквах от липсата на сън, домакинство, грижа за дете и работа от вкъщи. Кошмар! Но нещата с времето се понормализираха и сега съм в Зоната!

# 37
  • Мнения: 94
Да споделя рецептата за миш-маш, която сготвих тази вечер / 2 порции х 4 блока/
3 домата - 1,5 В
3 чушки - 1,5 В
1 ч.ч. нарязан лук - 1 В
2 яйца - 2П
336 г извара - 6П
2 2/3 ч.л. зехтин - 8М
Допълнително 4ВБ - хляб, салата, бяло вино

Чушките и лукът, нарязани на ситно се задушават в мазнината. Като поомекнат добавяме нарязаните на ситно домати, малко по-късно изварата и накрая яйцата. Овкусяваме със сол, черен пипер, пресен магданоз.
Разбира се, количеството може да се редуцира според нуждите

# 38
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Долната супа е страхотно изкушение за небцето и, макар и зонова, все пак не е от "зелените" продукти, така че я използвайте по-рядко Peace

Крем супа с моркови, круши и сусам от Йоана - 5 ВБ, 5 МБ, 2 ПБ  /адаптирана за Зоната/ - http://www.kulinarno-joana.com/2009/09/carrot-pear-soup-with-sesame-seeds/



Продукти:
•   339 гр. моркови – 3 ВБ
•   180 гр. круши – 2 ВБ
•   стръкче прясна мащерка или щипка сушена
•   2 чаени лъжици зехтин – 2 МБ
•   9 гр. запечен сусам – 3 МБ
•   6оо мл. вода (В рецептата се добавя 800 мл. вода, но аз исках супата да е по-гъста и добавих по-малко.)
•   36 гр. прясно настърган пармезан  – 2 ПБ
•   сол на вкус

Морковите и крушите се нарязват на кубчета. В тенджерка се нагрява зехтина и в него се сотират морковите за 2-3 минути. Добавят се крушите, нарязаната мащерка и водата. Варят се 15 минути или докато морковите омекнат. Супата се пасира. Добавя се пармезана.

Сервира се със запечения сусам.Забележка: Сусама се запича в сух тиган за няколко минути, докато придобие златист цвят и пусне аромата си. Разбърква се често, за да не изгори.

Добавете още 3 ПБ  Peace


***************************************************

А тази е доста диетична, изцяло от продуктите в зелено, макар и червена    Laughing
Супа от червени чушки и лайм от Йоана - 4ВБ, 4МБ   /адаптирана за Зоната/ - http://www.kulinarno-joana.com/2009/11/red-pepper-soup-with-lime/



Продукти:
•   360 гр.  червени чушки – 2 ВБ
•   113 гр. стар лук – 1 ВБ
•   1 скилидка чесън
•   4 чаени лъжици зехтин – 4 МБ
•   1 малка люта чушка
•   44 гр.. доматено пюре – 1 ВБ /изчислих го по данните от един сайт Wink, ако имате у дома, изчислете сами колко е 1 блок/
•   800 мл. зеленчуков бульон или вода
•   кората и сокът от 1 лайм – 1 ВБ /приравних го на лимон  Peace/
•   сол и черен пипер
Лукът ,чесънът  и лютата чушка се нарязват на ситно. Чушките се почистват от семената и се нарязват на парчета.

Зехтина се загрява в тенджера. Добавят се лукът и чушките и се сотират за 5 минути като се разбъркват периодично.

Към тях се добавят чесънът, лютата чушка, доматеното пюре и половината от бульона. Тенджерата се покрива с капак. Зеленчуците се варят 10 минути. Охлаждат се леко и се пюрират в кухненски робот. Пюрето се връща в тенджерата, добавя се останалата половина бульон, сокът и кората от лайма. Супата се посолява със сол и черен пипер. Оставя се да заври отново.

Сервира се топла с настъргана кора от лайм

Добавете още 4ПБ
Peace

******************************************************


 welcome very nice, настанявай се спокойно в темата  Hug Само в началото е по-объркващо, заради многото информация. За по-лесно - започни да се водиш по 2-та листа на "доктора" DIETOLOG  и постепенно включвай и таблицата. Ако имаш книгата - тя пък е пълна с рецепти.Ендокринолозите са големи фенове на този режим Peace

sacura, много съобразително оцвети и предния си пост  smile3501, благодаря   bouquet Поздравления за свалените килограми  Heart Eyes

Ей, много ми липсва belladonna -все ми проверяваше точността на рецептите Wink /и не само за това   Simple Smile/
И Tigra1024 също ми липсва с нейните позитивни постове  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 23 юли 2010, 01:47 от lenny_pld

# 39
  • София
  • Мнения: 1 365
Добро утро момичета!
Доста идеи сте споделили. Мен ме мързи да готвя, но правя едни гювечета, които ми се струват доста зонови

-1 домат на колелца подреден на дъното на гювечето
-филийки сирене
-1 яйце
-зехтин
За баланс хляб илил салата


сутринта закусих пъпеш с извара - много свежо

Хубав ден на всички.

# 40
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Как сте момичета, надявам се в добро разположение на духа, защото е

Една идея от 1 блок, подходяща за десерт или междинна/вечерна закуска /почерпена от партито на Йоана Hug/



Продукти:
 * 2 фурми
 * 28 гр. синьо сирене /може и нашенско - краве или овче Joy/
 * 1 орех /разполовен на 2/

Махаме костилката на фурмите, на нейно място поставяме ореха и запълваме със синьо сирене
или
махаме костилката на фурмите, запълваме със синьо сирене и поръсваме със смлени орехи

Това, жълтото на снимката, е украса от портокалова коричка Laughing


Плодово смути - 1 блок  / Peace идеята пак е ог Йоана, но без мед с добавка орех Wink/



Продукти:
    * 113гр. праскова/или 82гр. киви; или 100гр. нектарина;или 150гр. пъпеш; или 180гр.малини/ - 1 ВБ
    * 100 мл. студено прясно мляко - 1/2 ПБ
    * 100 гр. студено кисело мляко - 1/2 ПБ
    * 1 орех - 1 МБ
Всичко поставяме в блендера и след 1 минута консумираме Laughing


Хубав ден Hug

Последна редакция: пт, 23 юли 2010, 11:59 от lenny_pld

# 41
  • Мнения: 493
pomagaite...kolko bloka trqbva da hapvam
han6 - 100sm
korem - 92sm
viso4ina - 1.72sm
67 kg
0.5 - zasednal na4in na jivot kato cqlo ...moje bi 0.6
syjalqvam za latonicata no sym na rabota I pi6a ot tela
az iz4islih 10 bloka .....no se symnqvam.....pomagaite
receptite sa strahotni

Последна редакция: пт, 23 юли 2010, 12:10 от Дандулина

# 42
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Дандулина Hug, в изчисленията на блоковете съм боса  Embarassed, на мен ми ги изчисли Tigra1024 и използвам възможността отново да й благодаря   bouquet

Надявам се някой да ти помогте Praynig

# 43
  • Мнения: 493
kolko gr sladoled e 1vb

# 44
  • Universe
  • Мнения: 1 556
СЛАДОЛЕД НА ФИРМА ЧИЧО ЧАРЛИ ЕООД ПЛОВДИВ С 0% МАСЛЕНОСТ
Съдържание:
Вода, малтитол, обезмаслено мляко на прах, малтодекстрин, глюкоза на прах, полидекстроза, сорбитол, емулгатор /Е471/, стабилизатори /Е407, Е410, Е412/, аромат – ванилия.
Енергийна стойност: 86,6 ккал./100 гр.
Въглехидрати: 24,9 гр./100 гр.
Мазнини: 0,6 гр./100 гр.
Белтъчини: 3,0 гр./100 гр.

Значи 38 гр. е 1 ВБ, обаче тия Е-та, сорбитоли  newsm78 - хич не съм им фенка Crossing Arms

Тоя пост върви с това
В днешната "Марица прочетох" Сладоледът - вреден гювеч от зеленчуци и Е-та

Аз правя този сладолед - много е сполучлив  Peace Дори и без смокините и кроканта си става страхотен frozen yogurt

Общи условия

Активация на акаунт