защо не иска да се храни по време на колики?

  • 7 786
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
на 15 юли правим 2 месеца,храним се с адаптирано мляко(милумил1) и тези дни коликите са ни доста силни.някои имал ли е проблем с храненето по време на коликите?малката започва да яде и на 2,3 дарпания започва да плаче и отказва останалото мляко.следобедите се храни доста по малко и се притеснявам.давахме наи различни капки за коликите но уви нищо не помага.сега даваме инфакол но и тои не помага.храненето следобед е кошмар не знам как да се справя с това.

# 1
  • Мнения: 171
Ами според мен отказва храната, защото коликите се появяват още по време на хранене. За съжаление не мога да ти дам съвет какво да направиш. Обърни се към педиатъра си.

# 2
  • Мнения: 7
педиатъра ми ми каза да сменя млякото.сменях го няколко пъти.от нан1,хип,аптамил и сега милумил и не искам да го сменям вече.малката е мн капризна и за сега мисля че това по го яде от другите млека.и аз вече не знам какво да правя.

# 3
  • Мнения: 5 393
Коликите са период, който ще отмине. Вместо да сменяш млеката( това няма да промени нещата така или иначе), просто имай повече търпение. Храни я на части, колкото иска- толкова.  Две-три дръпвнания- почивка. После пак и така.....

# 4
  • Мнения: 1 677
Трудно се храни, защото я боли. Храни я по малко и на порции, мяколко дръпвания, почивка.
А и жегата също си казва думата.

# 5
  • пак там
  • Мнения: 2 885
А пробвала ли си преди хранене да даваш някакви противоколикови? Саб-симплекс, инфакол, еспумизан или био гайа? Нашият беше с много тежки колики и те почти не помагаха, но познавам доста майки, които са доволни от тези лекарства?

# 6
  • Мнения: 7
пробвали сме биогая,еспумизан,колиф сега сме на инфакол и нисхто не помага.днес и дадох хомеопатично лекарство колоцинтис и ще видим.но от гореспоменатите нищо не ни помага

# 7
  • Мнения: 718
И на дъщеря ми коликите започваха още с храненето, много неприятно  Sad  Хранех я, докато спи и действаше  Peace
Капки за колики давах по-скоро за свое успокоение, не че имаше ефект от тях.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 508
Навремето слагах саб-симплекс направо в шишето с млякото, това убиваше пяната, която се образува при смесването, съответно премахваше основната причина за колики.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Мисля си ,че освен с различните капки п/в колики,може да пробваш и да даваш шише с тръбичка вътре( пак е с-ма против колики), като това ТУК . При моя бебок имаше ефект.  Peace

# 10
  • Мнения: 1 424
Коликите са период, който ще отмине. Вместо да сменяш млеката( това няма да промени нещата така или иначе), просто имай повече търпение. Храни я на части, колкото иска- толкова.  Две-три дръпвнания- почивка. После пак и така.....
На същото мнение съм Peace Може да пробваш и с антиколиково шише Wink

# 11
  • Мнения: 9 814
За мен пък прави нещо присъщо за бебе на тази възраст- отказва да се храни. Защо не мога да кажа.
Убеждавам се, че го има и при кърмените и при хранените с АМ бебета.
А иначе бебето спокойно ли е? Проявява ли симптоми на колики?

# 12
  • Мнения: 7
не се храня ,но питам защото моя приятелка на която бебето е с 2 дена по голямо от моето и са с 2пъти по силни колики(няма ден няма нощ)се храни въпреки коликите.

ами до обед е спокоина,следобедите са по сложни,тогава са коликите и не иска да яде,понякога се оригва страшно силно не мога да го опиша не е като нормалното оригване.ходихме до бърза помощ при първия по сериозен рев защтото много се уплашихме,беше събота и педиатърката ни не пожела да ни прегледа.и в болницата след прегледа ни казаха 4е това са много силни колики.

Последна редакция: пн, 12 юли 2010, 21:13 от AnMary

# 13
  • Мнения: 914
Честата смяна на АМ също увеличава коликите.Защо не комбинираш няколко неща едновременно?Аз давам на всяко хранене Колииф,Инфакол-при нужда като я боли коремчето и още две хомеопатични по три пъти на ден-Гастрокинд и Ентерокинд.Всичко това в комбинация и прави коликите много по-леки,иначе и тя е имала такива случаи да спре да пие мляко още в началото.

# 14
  • Мнения: 15
Пробвай сиропчето Нърс Харвис .На моята кукла само това й помага,а коликите й са страшно силни.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт