Пред първа СЕДМОкласна класация - в ступор и екзалтация

  • 38 352
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 59
Много сме доволни-3то желание 5та ЕГ-Варна с Англииски език,нооо щерката иска 2ро класиране.....поздравления на всички приети!!!!  newsm10

# 736
  • Стара Загора
  • Мнения: 58
nela62 ,децата ни ще учат заедно  Simple Smile
Много се радвам. Писах ти на лични. Или поне така мисля. Малко съм на вие с тези неща, но ще се науча.
Поне опитвам. newsm12

# 737
  • Мнения: 2 577
А, и за малко да забравя
Ще ходим ли някъде - общ събор на Седмо/Осмокласници
Да пусна една анкета?
аз бях предложила като дати 29-31.07 - тогава всичко ще е приключило
някой беше писал за 3-5.09, нали 6ти е почивен ден
За август не знам - тогава е повече за море  Hug
освен това и за място? в Наречен? някъде в средата на Бг, на море ?
 

# 738
  • Мнения: 15
мами, докато вие тук сте в екстас, в училището в което работя дойде ученик да си получи дипломата от 12 клас. Успех 4,33. Идва сега, а не преди ден, защото е бил на изпит Тойфел /може и да не го изписвам вярно/, изкарал е 95 точки и заминава за Финландия, където са родителите му.  И се питам дали всичкото това което правим си струва. Това момче е ходило на частни уроци таз година и е успяло.

# 739
  • София
  • Мнения: 802
Джиджибиджи, забраванка такава!  Joy Joy Joy Много ме кефи новия ти ник!

Не знам защо, но имам чувството,
че това с НГДЕК тази година е направено абсолютно целенасочено.
И целта е да се освободят места за нашите хора,
които са толкова тъпи, че не са приети.
Защо така мисля, НГДЕК обявява класиране на 14.07. Тогава вече е приключило и 3-то класиране.
Какво следва:
Децата се записват в НГДЕК и съответно се отписват от елитните гимназии, където са приети.
Освобождават се места, които се обявяват.
И тук следва най-интересното:
Желаещите да участват в класирането за тези места подават оригинали на документите си, определени за първи етап!
В което влиза и удостоверението, с което се е записал вече в училище. Какво значи това - той се отписва от старото училище, в което е приет в класиранията.
Е кой родител ще е толкова малоумен да отпише детето си без да е сигурен, че то ще се запише на новото място.
Така ще подадат документи само нашите деца, на които мястото им е гарантирано.

Чипоноске, не съм много съгласна.
Трето класиране си е отново 'прозрачно' - тоест, минава през софтуера и няма как да пропусне дете, което не отговаря на изисквания бал. Виж, 4-то - т. нар. "директорско" класиране - там да... и директорите наистина си позволяват разни неща.

А смисъл за 3-то класиране има за деца като на Джиджибиджи, например - приети в паралелка, която реално не е качествена + детето не желае по никакъв начин да остане да учи в нея. Тогава няма смисъл и да се записваш в нея, не става дума дори за изтегляне на документи. И точно НГДЕК тази година (за разлика от миналата, когато се освободиха съвсееем мъничко хубави места) дава шанс на повече деца да се придвижат по-нагоре в желанията си. Не само да мръднат леко нагоре, но и да скочат директно на 1 до 4 желание.
Аз лично намирам тазгодишното класиране на НГДЕК да целИ именно това. Защото, до 2-ро класиране ще са се записали всички деца, които не желаят да рискуват сигурното си място, дори и то да не им е от първите желания. И остават дечицата които реално "ще стрелят напосоки" - ако е гарга, да е рошава, ако ли не - връщане в кварталното школо.

# 740
  • Мнения: 24
Здравейте неуморни мами!Да ви се оплача ние в каква голяма дилема сме.Приети сме по второ желание НПМГ с биология,а първото ни е испанската с английски от което ни делят 0,32.Гимназиста е раздвоен,дали да участва на 2-ро класиране или да се записва в НПМГ.Мисли,мисли и нищо не може да реши.Ако на второ класиране го приемат в испанската ,няма връщане на зад.Ох,не знам какво да го посъветвам!

аз съм за езикова гимназия,защото смятам, че до 19 годишна възраст децата трябва да научат поне 2 езика../може и да съм пристрастна, защото съм завъшила немската гимназия в Ловеч/... но ако детето обича математиката и тя е неговата страст..тогава трябва да избере НПМГ..така мисля...успех Simple Smile))

# 741
  • Мнения: 55
    MariDi ми и аз откога пищя, че сме приети в ТУЕС и 9-та френска, ама никой не ще да помогне за избор. #Cussing out

# 742
  • Мнения: 23
Аз идвам с един въпрос една моя позната каза, че днес се е записала, а нали уж беше от 28?

# 743
  • Мнения: 5
ние понеже не сме от най-големите отличници сме приети в 33 езикова гимназия " Света София " с английски и немски език. Две хилядни ни делят от минималния бал в 157 -мо т.нар. Втора испанска . Дайте мнения за споменатите училища, дали да участваме на второ класиране или да се записваме направо в 33-то. Цяла единица е разликата за 133-то , едва ли ще се получи такава голама разлика , че да успеем там на второ класиране, става въпрос за момче. Иначе първото ни желание е за 35-то , следвано от 22-ро . ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА ВСИЧКИ АМБИЦИОЗНИ ДЕЦА , КОИТО СЕ ПРЕДСТАВИХА ОТЛИЧНО И СЕГА НЯМАТ ПРИТЕСНЕНИЯ И ГЛАВОБОЛИЯ! УСПЕХ И ЗАНАПРЕД!

Последна редакция: пт, 25 юни 2010, 14:36 от tanagoria

# 744

Общи условия

Активация на акаунт