ПЛЕТКИ игриви, на няколко бири

  • 100 994
  • 727
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 59
Амели, не не са на едро. Някъде около 1 кг. поръчах. Предложението за цени на едро е от тях, не е моя прищявка. Куриерът беше от Спиди и каза, че няма доставка, защото пише "по договор".

И аз поръчвах около 1 кг. прежди, но не ми е провървяло като на теб  Joy Явно има значение коя прежда поръчваш  Simple Smile

# 676
  • Варна
  • Мнения: 3
Сиси, Hug Hug Hug



марчелитка-показвай още красоти Hug



Готово..........ама повечето пак са болера.........

1 , 2 , 3 , 4 , 5 (това ми хареса на мен), 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 10 , 11 , 11 , 12 , 12

# 677
  • Мнения: 1 072
Винаги, като реша да плета нещо многоцветно си скъсвам нервите. Докато намериш точните цветове, докато ги напаснеш като дебелина и структура........ ходене по мъките. Магазините създават впечатление за изобилие, докато не решиш да търсиш нещо конкретно.
Вече на преждата трябва да търсиш модел, не на модела - прежда.
Има една блуза, която трябва да предам след 3 дни, а само като погледна колко несъвместими са преждите, които успях да намеря, ми призлява.
Споделих, олекна ми.
Да, знам, не съм права.

# 678
  • София
  • Мнения: 1 078
При мен винаги идеите идват при наличие на конкретна прежда. Като тръгна да търся нещо конкретно и ми секва ентусиазма.

# 679
  • Мнения: 114
Магазините създават впечатление за изобилие, докато не решиш да търсиш нещо конкретно.
Вече на преждата трябва да търсиш модел, не на модела - прежда.
Споделих, олекна ми.
Да, знам, не съм права.

Кравичке, права си. Затова се ориентирах към онлайн пазаруването изцяло. Понякога поръчвам 1, 2 кълбенца, само за да реша какво ще плета от тях.
Магазините наистина създават илюзии, че имат всички цветове и състави, уви ... не е така. И лелките вътре са с конкурс ...

# 680
  • Мнения: 1 111
И лелките вътре са с конкурс ...

по тъпота

# 681
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
Винаги, като реша да плета нещо многоцветно си скъсвам нервите. Докато намериш точните цветове, докато ги напаснеш като дебелина и структура........ ходене по мъките. Магазините създават впечатление за изобилие, докато не решиш да търсиш нещо конкретно.
Вече на преждата трябва да търсиш модел, не на модела - прежда.
Има една блуза, която трябва да предам след 3 дни, а само като погледна колко несъвместими са преждите, които успях да намеря, ми призлява.
Споделих, олекна ми.
Да, знам, не съм права.

Почти съм готова с одеяло за подарък и като поръчвах преждата Джинс искаха да ми заменят единия цвят с друга марка прежда, но не се съгласих.  Точно заради съвместимостта, се наложи да поръчвам и от друга фирма, която имаше моя цвят. Надявам се скоро да покажа снимка на одеялото, сега го обикалям , последни редове са , но са много дълги!

# 682
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Хора аз пък все не измислям нищо от наличните ми прежди и тъй си и стоят. Все измислям неща за които има по-подходяща прежда.
Иначе и аз тъй като вас бях, поръчвах само он-лайн, че тука беше ужас с преждите. Сега имам клиентки за които знам че плетат за да продават и те по принцип поръчват определени прежди. В повечето случаи успявам да им поръчам необходимата прежда, но... понякога и по складовете няма.
Аз днес започнах за трети път да плета мрежестата блуза, но този път е за мен и ще я правя дълга като за плажна туника. Обаче няма да е от Комфорт-а, а имам някаква ленено памучна прежда, която купих от една мацка - даже марка незнам. Тъмно-сива ще е, ще ходи на всякакъв цвят бански.

# 683
  • Мнения: 1 172
Не помня кой искаше кройка/схема на модела на синия ми потник- ето сега случайно намерих това http://picasaweb.google.com/virshovana/TejerLaModaN16#5076665545612552290, а описанието му е първата снимка отсъщия албум.

Летяща, добре че се разхождаш из парковете на родината, та да попаднеш в обектива на някоя камера, та да видим как се развиваш! Не плетеш ли по пейките? Нещо напоследък нямам спомен да си презентирала нови творби.

# 684
  • София
  • Мнения: 59
Летяща, добре че се разхождаш из парковете на родината, та да попаднеш в обектива на някоя камера, та да видим как се развиваш! Не плетеш ли по пейките? Нещо напоследък нямам спомен да си презентирала нови творби.

 Joy и аз исках да попитам Летяща, да не би тя е попаднала в обектива заедно с паметник на Левски

# 685
  • Мнения: 1 172
Баш тя! И щерка й! Grinning

# 686
  • Мнения: 37
Amelly ,
аз съм  питащата. Благодаря много. остава прежда да си намеря. че и без това ми се плете но нямам ни една лятна прежда. може би това ще е първата ми лятна одежда.

  bouquet  bouquet  bouquet smile3525 smile3525 smile3525

# 687
  • Мнения: 1 072
Зрелището беше 30 минути преди интервюто.
Дебела сянка, под нея одеало. На одеалото натюрмортно подредени храни и напитки / Кати проявява неистов афинитет към естетиката/, две млади девойки, пльоснати по корем, гледат филмче, една възрастна девойка да тях си плете и подслушва. Идилия.

Амели, плета постоянно. Не каквото искам, обаче, а каквото ми поръчат. Все пак скоро ще покажа няколко неща.

# 688
  • Мнения: X
Изрових 3 кила !!! истинска естествена коприна в екрю за плетене на една кука, останала от баба ми. Разкошна на допир, плете се меко и приятно, пада тежко и плетивото е с мекота и фин блясък. Цвета не е точно моя, но съм се зарекла да я изплета тая коприна. Идеи?

# 689
  • Мнения: 1 172

Още не. Но находката е страхотна, трябва да помислиш добре как да я усвоиш.

аз току-що попаднах на това http://picasaweb.google.com/virshovana/Knit1_Summer_2006#5080744502477623058
черно-белите възглавници, модел 17.
виждам ги на предница на блуза, обаче описанието нищо не ми говори. Хелпппппппп!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт