Вашите наблюдения за Панадол и Нурофен

  • 39 793
  • 176
  •   1
Отговори
  • Мнения: 543
Вчера водих болната си щерка при докторицата, говорехме си за противотемпературните лекарства, каза ми да давам Панадол или Нурофен по мой избор, и двете били "бавносвалящи" - нали не трябва рязко да се сваля температурата, а да се държи в разумни граници, защото помага на организма да се справи с вируса.

При моето дете обаче Панадолът действа само при умерена температура - до 38 и нещо. Два пъти е вдигала 40 градуса и забелязах, че като давам Панадол при такава екстремна температура, все едно че нищо не давам - ефект нула. А Нурофенът до 1 час я сваля до прилични нива, към 38 градуса.

Какви са вашите наблюдения, дали това е индивидуален ефект при моето дете или е общо правило?

# 1
  • Мнения: 1 796
Ами малката досега не е вдигала висока температура(максимум до 37,8),но от лекарката знам че Панадола е за температура в по-нормални граници(38-38,5)от там нагоре се давало Нурофен.

# 2
  • София
  • Мнения: 44 283
аз лично давам Калпол(парацетамол е). при високи Т като по-малък за по-бързо съм слагала свещичка ефералган  при над 38,5. при над 39,3 давам хексалгин.

Нурофен никога не съм давала и нямам намерение.
иначе да, над 39,3-4 от парацетамола не мърдат.  само хексалгина и хладка вана оправят нещата...като за час спада 1 градус и после още.

за нурофена знам няксолко случаи когато при мн висока Т, вместо да почне да сваля, се изстрелва бързо до още по-висока.
също и дава малко по-често алергични реакции...така че пердпочитам това, което знам, че понася добре и няма реакции към него.

# 3
  • Мнения: 28
И аз забелязах че нурофена сваля по-бързо.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 476
Нурофен никога не съм давала.
Няколко пъти е вдигал доста висока температура / около 39.5/ и Панадола винаги е действал, до 1/2 час спада значително.

# 5
  • Мнения: 1 045
При температура 38 става и Нурофен и Ефералган и Панадол и т.н.
Обаче за повече само Хексалгин и свещички Ефералган ни върши работа.
А по принцип Нурофена сваля по-бързо от Панадола.
Другото което мога да кажа от опит при продължително задържане на температура сме редували нурофен и панадол,с цел различни по състав, а се приемат на не по-малко от 4 часа интервал. Peace

# 6
  • Мнения: 5 393
При моето дете Нурофен-а действа много по-ефикасно от Панадол-а.

# 7
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
На моето дете Панадола изобщо не му действа. Никога не е действал. При висока температура 38-40 градуса редувам Нурофен и Ефералган през 4 часа. Ако е буден му слагам свещички. Много по бързо действат. Ако спи давам през устата със спринцовката на Нурофена.
В аптеката ми препоръчаха 15 мин. след даване на Панадол или Ефералган, ако е много висока температурата и не я сваля, да дам Хексалгин. Наложи ми се и имаше ефект.
Въпреки, че Нурофена е противопоказен за него, защото е с астма, съм забелязала, че действа много по-бързо и ефикасно от лекарствата с Парацетамол.

# 8
  • Мнения: 498
Ще степенувам по ефикастност при моето дете:
Хексалгин капки
Нурофен
Панадол
Нурофен го предпочитам, ползвам го при високи Т или редувам с Хексалгин. Но при три дневен прием мойта мома се изрина, ама мина.

# 9
  • Мнения: 336
И при моя синковец Панадолът не помага за сваляне на температурата, докато Нурофена определено сваля.

# 10
  • Мнения: 4 335
И синьт ми  по-му действа Нурофен,пред Панадола.

# 11
  • Мнения: 378
Ние пък сме алергични от Нурофена той съдържа ибупрофен и от него се обрива става на червени петна и давам Панадол и Ефералган.Панадола по бавно и действа.

# 12
  • Мнения: 914
При продължителни температури редувам панадол и нурофен при нужда през  четири часа и имам и хексалгин,но не съм давала до сега.

# 13
  • Мнения: 6 713
Нурофен действа бързо, обикновено това давам. Панадол действа по-бавно и не го давам много-много - всъщност което ползвам са свещички панадол. Иначе давам течен Нурофен при 38.5 и нагоре.

# 14
  • Мнения: 610
Давала съм и 2те,но моята дъщеря не харесва Нурофен от бебе го плюе и то само него.Пием само Панадол,а за температура над 39.3 съм давала Хексалгин има чудесен ефект.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт