Как се справяте с косопада в следствие на кърменето?

  • 2 101
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Здравейте в последният месец забелязвам че косата ми започва да капе все повечко и съм убедена че е в следствие на кърменето.Знам че като отбия малката един ден косата пак започва да се възтановява но ме плаши да не достигна степента както при първата ми дъщеря тогава загубих почти 50% от косата си Sad.Възтанови ми се но в период на 2 години.Сега ми се ще да предприема по-ранни мерки напр маски и тн.Вие как се справяте с този проблем ако го имате разбира се?

# 1
  • Мнения: 266
Косопада няма връзка с кърменето. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 618
Косопада няма връзка с кърменето. Peace
подкрепям  Peace
"13 -та седмица от началото на последния ви мензис
-Сигурно вече сте забелязала: косата ви се е изменила, откакто забременяхте. Омазнява се по-малко, станала е по-обемна. Това се дължи на факта, че насищащите ви хормони на бременността, от една страна, спират нормалното и падане, а от друга, секретирането на мастните жлези. Косата ви отново ще започне нормално да пада след два месеца, до половин година след раждането. Освен това ще паднат и космите, които не са опадали през 9-те месеца на бременността. Вече сте предупредена и няма смисъл да драматизирате косопада, сполетял ви след раждането на бебето. Това е съвършено нормално явление и след няколко месеца всичко ще се оправи."

извадката е от тук
Косата ми пада, постоянно чистя топки косми - от възглавниците, дрехите, бебето  Blush не съм предприела мерки, чакам да мине .....

# 3
  • Мнения: 170
Тъкмо щях да питам а моята коса защо оредя.И вече година и половина не се е възстановила......................

# 4
  • Мнения: 9 776
Кърмих доста време за моите представи, но косата ми не окапа Thinking. Започна лек косопад, когато бебето беше на 3 месеца, но скоро след това спря. При някои е по-засилен процеса. Според мен се дължи на бременността. Прави маски, използвай щадящи шампоани, подстрижи я късо.

# 5
  • Мнения: 403
Косопада не е в следствие на кърменето, а е следствие от срива на хормоните след раждането Simple Smile Ами моя приключи преди около месец... резултата е около 20-30 % по-малко коса... добре, че преди това имаше в изобилие Joy Но сега забелязвам поникнала вече новата коса  Hug А иначе нищо пО особенно не правих - обичайните грижи... просто го оставих да отмине Simple Smile

# 6
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 879
Нищо не съм правила. А няма и какво да помогне. Това е естествен процес, трябва да се случи.
Виж и тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=247983

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Никога не съм свързвала косопада с кърменето. Той е последица от хормоналните промени след раждането. Докато бях бременна, се радвах на блестяща и супер здрава коса. Сега е някакъв ужас- омазнява се за два дни, пада направо на кичури  Tired Ама нищо не правя в тази насока, надявам се да отмине по- бързо този период и това е.

# 8
  • Мнения: 426
. няма и какво да помогне. Това е естествен процес, трябва да се случи.

Може би не винаги  Wink. Никакъв косопад не съм имала- нито по време на бремеността, нито след раждането и кърменето. При мен коса -дал Господ, така си ми и остана  Grinning

# 9
  • Мнения: 84
При мен косопадът се появи когато бебето беше на 3-4 месеца. Постригах се по-късо, купих си шампоан за заздравяване на косата, маски, и... изчаках хормоните да се "успокоят"  Simple Smile това е напълно нормално!

# 10
  • Мнения: 11 018
Това е следродилен косопад и няма нищо общо с кърменето. Докато не отмине от само себе си, с нищо не можеш да го спреш. Не съм се справяла с него никак, просто изчаках да отмине. А последното нещо, което бих направила, е да се офъкам на къса пострижка.  Confused

# 11
  • Мнения: 11 154
Кърменето отлага с няколко месеца този естествен процес - косопада след раждане - и оттам идва заблудата, че то е причина за него.
При мен започна, когато дъщеря ми беше на 5-6 месеца, и на около 1 година косата ми беше възстановила вида си отпреди бременността.
П.П. Кърмя си още, както предполагам и повечето отговорили в темата

# 12
  • Мнения: 14 654
Да се присъединя към споделящите тезата, че косопадът не зависи от кърменето. Може и да е досадно на някои да го прочетат, но е въпрос на организъм как ще се понесат промените от раждането. Имах косопад 2 месеца - от третия до петия някъде. Сега ми е набола нова коса - личи си като се нареша нагоре. Още си кърмя бебето. Нищо не правих, но сестра ми примерно ползваше шампоан против косопад на Фито и някакви ампули на Виши, твърди, че с тях си е оправила косата. Сега отново си има много хубава коса, въпреки че й беше доста оредяла. Тя кърми малката година и нещо даже.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 3 953
И аз не мисля, че е от кърменето, както Параход написа,
естествен процес след бременност и раждане. За себе си мога
да кажа, че най-интензивното окапване беше около 3-4 месец.
Пия Калмацинк  Peace

# 14
  • Мнения: 543
Как се справяте с косопада в следствие на кърменето? -
1. Както и други майчета са писали - косата НЕ пада в следствие на кърменето. Всичко е въпрос на хормони.
2. Изчаквате търпеливо да отмине периода, а той наистина отминава - при едни за месец - два, при други за по- дълъг период. Аз лично не съм срещала родила жена, останала без коса, вследстивие на раждането или кърменето.

Общи условия

Активация на акаунт