Препарат за колосване, има ли такова нещо?

  • 14 900
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, имам една много красива плетена(на една кука) шапка с периферия. С годините обаче взе да става по-мека и периферията увисна много. Знаете ли дали съществува някакъв препарат за колосване? Баба ми колосваше покривки със захар или с брашно, от брашното ставаха много бели, а захарта ги правеше по-тъмни, аз не искам да променям цвета на шапката

# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
С картофено нишесте, но и аз не знам как точно става.

# 2
  • Paris, France
  • Мнения: 14 028
Аз колосвам с оризово нишесте, защото е прозрачно и не променя цвета. Размиваш една-две супени лъжици в студена вода в зависимост от твърдостта, която искаш да постигнеш, до разтваряне и добавяш гореща вода с непрекъснато бъркане за да няма неразтворено нишесте. Като се поохлади течността, топиш шапката, вадиш и без да извиваш, поставяш на калъп за шапка за да запази формата. Успех!

# 3
  • Мнения: 12
eeeeeeeeee, Много сложно  бе  момичета. аз  като пишман  домакиня  използвам   2 спрея - за  лесно  гладене (  когато   са намачкани много) и спей  за колосване- Като дезедорант е.Много удобен - разклащаш , пръскаш  и  гладиш. Обикновенно  го има по специализираните  магазини  за перилни препарати. - като  голям  дезедорант  е

# 4
  • Paris, France
  • Мнения: 14 028
eeeeeeeeee, Много сложно  бе  момичета. аз  като пишман  домакиня  използвам   2 спрея - за  лесно  гладене (  когато   са намачкани много) и спей  за колосване- Като дезедорант е.Много удобен - разклащаш , пръскаш  и  гладиш. Обикновенно  го има по специализираните  магазини  за перилни препарати. - като  голям  дезедорант  е

Няма как да изглади шапката, обаче Laughing. Резултатът от спрея на мене не ми харесва. Удобен е за маншети и яки на ризи, но не и за чаршафи, покривки, шапки и подобни.

# 5
  • Мнения: 884
eeeeeeeeee, Много сложно  бе  момичета. аз  като пишман  домакиня  използвам   2 спрея - за  лесно  гладене (  когато   са намачкани много) и спей  за колосване- Като дезедорант е.Много удобен - разклащаш , пръскаш  и  гладиш. Обикновенно  го има по специализираните  магазини  за перилни препарати. - като  голям  дезедорант  е
Аз също използвам такъв спрей и мога да го похваля-ако колосаните неща стоят дълго без да се употребяват, не пожълтяват /за разлика от домашната кОла /. Освен това кОлата в спрей има прекрасен аромат.

# 6
  • Мнения: 12
аз основно   за ризите  на  мъжо  го ползвам  и съм адски  доволна.

# 7
  • Мнения: 2
eeeeeeeeee, Много сложно  бе  момичета. аз  като пишман  домакиня  използвам   2 спрея - за  лесно  гладене (  когато   са намачкани много) и спей  за колосване- Като дезедорант е.Много удобен - разклащаш , пръскаш  и  гладиш. Обикновенно  го има по специализираните  магазини  за перилни препарати. - като  голям  дезедорант  е

Благодаря много за отговорите, момичета! Много ми помагате:) А този спрей за колосване има ли си име или марка? Или няма голямо значение какъв ще взема?

# 8
# 9
  • Мнения: 2
Благодаря Ви:)

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 1
Абе момичета да питам и аз..... Имам бомбе и трябва го колосам, че много омекна от един проливен дъжд.... видях спрейчето дето сте предложили линк, но пише че е за ризи и други материи, докато материята на самото бомбе е дебела,  нещо подобно на вълна, даже май май си е вълна но не е изплетено. материята е същата като на балтоните и  ето пример - http://img28.prodavalnik.com/images_prodavalnikcom/39615501_1_585x461.jpg . беше твърдо но сега омекна.. моля пишете който знае как да го колосам....?????

Общи условия

Активация на акаунт