Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! – 7

  • 208 185
  • 730
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 958
Да споделя с вас, че след чакане около месец получих желаното направление и днес бях на скенер...... Simple Smile

Отказах се да ходя до София с вярата, че и тук ще се види достатъчно добре. Ще трябва да почакам обаче за разчитането, че лекарят е в отпуска. Евентуално в понеделник.

Да попитам за плуването - има ли забранен стил или не и някакви препоръки, които трябва да знам.....


vesheff - наистина не е добре това, което споделяш....но от тук нататък ще знаеш и ще се пазиш.

Аз съм 2 часа добре, после ме наболява и лягам, после пак добре и така.....Но съм благодарна, че се движа.......сковаването беше кошмарно.

# 256
  • Мнения: 4
Абе случилото се е налице, но не трябва да се ядосваме излишно. Ще се оправим някак си. Дано е по по-лесен начин. Днес бях пак в болницата, но скенерът ми е назначен за петък. Минах на физиотерапия с някакъв ток и възглавнички. Преди ми втриваха Репарил гел с ултразвук, това сега е нещо ново за мен.
За йогата и аз съм против, но плуване задължително. И аз трябва да ходя, ама пуст мързел.
aha, ти как си след операцията. Надявам се нямаш никакви проблеми. Как се реши или нямаше избор? При теб само изрязаха увредения участък или нещо друго.
На мен едната докторка ми обяснява. "Като махнеш този диск натоварването се разпредлея на n-1. Не става и не е хубаво да си правиш."
Аз се питам, как така ще ми махнат диска. Знам, че има изкуствени дискове, ама само да го махнат?  newsm78
Видях в чужди сайтове, че има няколко вида операции. Микродисектомия, ламинектомия, които се водят decompression и дефакто казват, че премахват болката в краката веднага след операцията. Пише, че са 90-95% успешни. Другите пациенти щяли да развият рецидиви някъде в бъдещето. Звучи направо окуражаващо Simple Smile Четох и, че когато тези рецидиви се появят и след 2-3 операции се прави Spinal fusion. Там се стабилизират прешлените с костни имланти.  Четвъртата операция е Lumbar Radiofrequency Neurotomy, при която се вкарва ток на нерва и така се спират сигналите за болка, които той подава към мозъка.  Знам, че има и лазерна операция, за която съм чувал добри неща, но не намерих какво представлява.
Някой да знае как стоят нещата при тези изкуствени дискове?
Предполагам, че в БГ се правят само първите две. Защо обаче тук има толкова хора, които са недоволни не мога да си обясня. Тоест мога, ама айде.
Сайта, от който си набавих най-много инфо е www.spine-health.com. Предполагам го знаете. Ако знаете други сайтове ще съм благодарен Simple Smile

# 257
  • Мнения: 669
vesheff пълно щастие няма-за съжаление.Ами смела съм реших,че операцията е варианта да се чувствам добре.Не ми отиваше новата стойка и провлачването на крака.
След ден- два чакаме включване от Ели с прясно инфо за операцията.
Щеш не щеш диска се вади целия.В случаи на тежко увреждане на външната му обвивка или незнам какво си,сменят диск и в лумбалната област.Тогава операцията е през корема.Слагат се инпланти на шията и там операцията е отпред,заради подмяната на диска и многото нерви излизащи отзад.
Не е задължително след операцията да ти се появи друга дх отгоре.За това са и упр за укрепване на мускулатурата.

# 258
  • Мнения: 4
Значи при теб е ваден целия диск и е подменен с изкуствен, така ли? Как иначе ще те оставят без диск. Това е невъзможно според мен.
А и да попитам към кой хирург да се насоча, просто за консултация. Препоръки  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 14 юли 2010, 20:51 от vesheff

# 259
  • Мнения: 669
Диска е съснавен  от твърда обвивка и пихтиесто вещество,при операцията изчистват вътрешноста и дх.|дх е излязлото на вън|.Остава външната капсула,вътре се изгражда съединителна тъкан която изпълва кухината.
На мен са ми оперирани две нива и съответно два диска са изчистени.Нямам инпланти.
Аз съм се оперирала в Ив.Рилски.Не съм от София.Там ми препоръчаха и там се оперирах.

# 260
  • Мнения: 4
Странно...  не знаех, че така ги правят.  Rolling Eyes
Как се чувстваш след операцията. Можеш ли да водиш активен начин на живот или трябва да се внимава?

# 261
  • Мнения: 669
Какво по-точно те интересува.Правя всичко,освен да нося чували на гръб Laughing.Навеждам се рядко,в повечето случай клякам|щот това ми е навик|.Гледам да не се извивам ряздо.Иначе правя с.....,коремни преси,кючек мога да играя и хорце ,позволявам си да тичам.Качвам стълбите по 2стъпала на веднъж....това е голям кеф....Случва се да имам и болка в крака|за украска на розовото положение|

# 262
  • Мнения: 223
Иначе правя с.....,коремни преси,кючек мога да играя и хорце ,позволявам си да тичам.Качвам стълбите по 2стъпала на веднъж....това е голям кеф....Случва се да имам и болка в крака|за украска на розовото положение|

Първото упражнение не го разбрах. Какво е това правя с.....    newsm78

# 263
  • Мнения: 4
Еми да де, с... е важно упражнение. Еми под активен имам предвид тези неща. Да не се страхуваш да направиш нещо, за да не те заболи. Все пак и психическата травма е трудна за преодоляване. Е тази болка в крака не би ли трябвало да я няма  Rolling Eyes

# 264
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Ееее,вие пък сега,наистина ли сте толква недосетливи.Аха има предвид т.нар. "любовни упражнения",и докато другите понякога ги забравяме,то тези няма кой да ни остави да не изпълняваме,т.е. те са от задължителните!  Laughing

# 265
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Между другото,относно изчистването на хернията,се маха само излязлото вещество от диска,а не целия диск,което се прави само при шийните ДХ.Вече,ако целия диск е разкъсан се използват импланти.На мен поне така ми обясни преди неврохирург от Ст.Загора.Каза ми,че ако изчистят целия диск,двата прешлена между него ще се срастнат и там няма да има подвижност,освен товаще се търкат един в друг ,което пак ще донесе нови болки.

# 266
  • Мнения: 214
pump17 очаквам с нетърпение последната част Simple Smile

# 267
  • Мнения: 17 546
Rqzka i ujasno silna bolka me sabori predi malko bez nikakvi predupreditelni znaci. Dori do kompa ne smeq da otida. Vzeh Aulin i Diklak. Idei kakvo da pravq? Sled 5 dni zaminavame na more... Sad

# 268
  • Мнения: 615
Rqzka i ujasno silna bolka me sabori predi malko bez nikakvi predupreditelni znaci. Dori do kompa ne smeq da otida. Vzeh Aulin i Diklak. Idei kakvo da pravq? Sled 5 dni zaminavame na more... Sad

Какво правеше в тоя момент?
Това е достатачно, където си го взела, може да включиш и милгама Н.
Изчакай малко, почивай си сега на твърдо  Naughty
Дръж ни в течение!

# 269
  • Мнения: 17 546
Какво правеше в тоя момент?
Това е достатачно, където си го взела, може да включиш и милгама Н.
Изчакай малко, почивай си сега на твърдо  Naughty
Дръж ни в течение!
Станах от фотьойла, за да седна на стола пред компютъра. При ставането нямаше никакъв проблем, но при сядането на стола толкова силна и рязка болка, че припаднах Cry Изби ми студена пот и известно време не чувах и не виждах нищо. Това е шок от силната болка. Току що се връщам от поликлиниката. Сложиха ми две ампули Дексаметазон, една Профенид и една Аналгин. Утре - още веднъж същия коктейл. Не мога да чакам да стане по-зле, защото в сряда пътуваме за морето...
Защо стана така!? В сряда бях на плуване и след него малко се почувствах напрегната и уморена в кръста. Но до вечерта премина.
Тише, ред е за втората десятка Discus. Да я слагам, а? Няма какво да я спестявам. На пролет ще му мисля от къде да се сдобия с още 20 ампули.

Общи условия

Активация на акаунт