Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! – 7

  • 208 210
  • 730
  •   2
Отговори
# 540
  • Казанлък
  • Мнения: 903


[/quote]

Discus Compositum съдържат повече стставки, респективно са по хубави, НО цената им е двойна и на мен ми изписаха Н за това ги препоръчвам тях, защото ми помогнаха Peace

[/quote]

Мерси,сега ми стана ясно.В Русия също го има в аптеките,но цената излиза около 20 евро за опаковка със 5 ампули.  newsm78

# 541
  • София
  • Мнения: 2 020
Благодаря ви за препоръките. Трудно ще отсъствам от работа чак  две седмици  Sad Но мнапролет със сигурност ще отида.

Няма нужда да отсъстваш 2 седмици.
Отиваш за 10 последователни дни,
процедури се правят всеки ден.

Затова съм се замислила да тръгна на Пилатес. Понеже темите са много и не ми е възможно да ги изчета, много моля да ме упътите ако в някоя от тях вече сте коментирали как се отразява тази гимнастика на болните ни кръстове.

Никой от списващите тук не е
ходил на Пилатес, доколкото аз
знам. Консултирай се с рехабилитатор
или с инструктора дали е подходящо за теб.

# 542
  • София
  • Мнения: 770
Аз ходих веднъж на пилатес и прецених, че не е подходящо за мен. Има упражнения с много усукване, които не мисля, че са подходящи за ДХ.

# 543
  • Мнения: 669
След операцията си бях изтеглила едни клипчета с упражнения на Пилатес.Сториха ми се безобидни и си навързах комплекс от няколко,които сметнах за подходящи.

# 544
  • Мнения: 615
Здравейте!
И аз съм с дискова херния. Тази година вече на 2 пъти нещо се приклещвам и се налага да прекарам по седмица в леглото.Затова съм се замислила да тръгна на Пилатес. Понеже темите са много и не ми е възможно да ги изчета, много моля да ме упътите ако в някоя от тях вече сте коментирали как се отразява тази гимнастика на болните ни кръстове.

До колкото аз съм разговаряла с жени имащи болки в гърба или врата, всички те казват, че след около година ходене нямат вече оплаквания.Особено добре се отразява на такива, които работят по цял ден на стол. Но при дискова херния дали не е рисковано?
Аз мисля тези дни да отида и да видя как протича една тренировка.И си мисля, че като горе долу съм наясно кои движения за мен са рискови просто да ги пропускам.

Благодаря предварително!!


 Добре дошла  Hug
На първата страница има чудесни упражнения за ДХ. Внимавай с разни странични за да не си докараш още някоя и ли да отидеш директно на операция, има ли болка спираш!!!

# 545
  • Мнения: 54
1)Но в момента проблемите с крака се отразяват на качеството ми на живот - нищо не ми се прави, на работа (работя в офис седнал) ми е неприятно кат ставам от бюрото - кракът ме придърпва и се стяга, неспокоен съм, не мога да се концентрирам върху задачите си. Минават ми всякакви мисли през галвата - дали ще се наложи да загубя работата си, как ще се издържам и други простотии. Ох като бабичка взех да се оплаквам.
Дам...защо ли ми е толкова познато това...нищо не ми се прави, кракът ме стяга и ми пари, неспокоен съм, не мога да се концентриарам върху задачите си...При мен това доведе до загуба на работата ми, дано при теб не е така.

2) Лекарката предположи, че ще са необходими около 8 седмици, за да се уталожат симптомите ми, т.е. тя е умерен оптимист, че към края на септември ще съм по-добре. Но аз се мъча вече от началото на юли, миналият ми живот (доста активен, много пътуване по света, в страната, срещи сприятели) е като отрязан с нож. Все едно не е бил. Че няма да бъде същото е ясно, но поне малко да ме отпусне тоя шибан крак!
Човече, аз се мъча от април миналата година. И всеки ден се моля поне малко да ме отпусне тоя шибан крак! (а ако ти кажа че не беше и само той до скоро...)

3) сега ще извърша медикаментозното лечение (едва ли ще го продължим повече от 20 дни, с оглед страничните ефекти на медикаментите, пък и то ще се види дали ще има ефект). ДХ обаче са си там, аз никога нямаа да забравя това, но едва ли ще моа да издържа повече с тези гадни усещания и умора прии ходене. Имаразлика от човек до човек, някой търпи друг не - аз мног страдам.
Както сам си установил, лекарствата са за остри състояния, за облекчаване на нетърпими болки. На някой дори не им действат и за това. Те няма да върнат изместеният диск на мястото му. Така че правилно си решил да не ги ползваш, щом болката ти не е непоносима.

4) По принцип западните сайтове съветват да се обмисли възможност за оперативно лечение при неповлияване на симпттомите в течение на 12 седмици. Аз в момента съм в такова паднало състояние на духа, че ще се мобилизирам и ше стисна зъби още месец-дваа, но ако нещата не се оправят, не изключвам възможност да легна на масата. Четох в темите преживяванията на оперираните - ОК, aha, benedenia, mitak10 и другите. Не сте легнали от добро на масата! Това, което би ме подтикнало към операция е ползите от нея да надвишават вредите -- ако получа облекчение на болката си и шанс да водя що годе нормален живот. Все пак съм на 29 години. Четох ви преживяванията, но, кажете ми, след операцията като цяло по добре ли се чувствате, водите ли нормален начин на живот? От друга страна и GP-to ми и невроложката казват че операция засега не е необходима. Но аз няма да живея много с такива мъки!
Аз съм на 27, на мен също ми каза неврохирурга че не съм за операция или поне не и преди да пробвам всичко друго преди това. Физиотерапия, балнеолечение и ако не помогне...играе ножа. Макар че аз ще опитам и мануална терапия сега след физиотерапията, ако последната не даде ефект, преди да пробвам евентуално балнеолечението, а до операция дано не се стига.  Praynig


# 546
  • Мнения: 669
diplodonчо,оставам в печатление,че си решил ,че нищо няма да ти помогне.Не отхвърляй с лека ръка лекарствата,особено тези които ще помогнат на нерва да се възтанови.

# 547
  • Мнения: 98
Аз няма да си давам мнението по отношение "ЗА" или "ПРОТИВ" операцията. Ще кажа само, че всеки сам решава за себе си smile3515. Лично при мен лекарите казват, че съм се мъчила излишно толкова години и навременната операция би ми спестила много болка и се чудят как съм търпяла и съм работила /за депресивните състояния и лошите мисли да не остана инвалид - няма да говоря/ и може би ако навреме се бях оперирала, сега нямаше да се налага втора интервенция на другата херния, защото много е трудно човек /особено млад/ да се пази и да си намери такава работа дето хем да не вдига тежко, хем да не е прав или седнал през цялото време, Rolling Eyes а и да си позволи два пъти годишно да ходи на санаториум или СПА ...

# 548
  • Мнения: 54
diplodonчо,оставам в печатление,че си решил ,че нищо няма да ти помогне.Не отхвърляй с лека ръка лекарствата,особено тези които ще помогнат на нерва да се възтанови.
Ами да кажем че нещо или някой ми подсказва че ще се стигне до операция. Относно лекарствата, кои имаш предвид!? Щото аз сега не пия нищо, от всичко дето ми е изписвал невролога преди това съм вземал само Афламила. После докато правех физиотерапията ми изписа Габагама и Бевит (предполагам витамини от гр.Б), но така и не ги пих. Сега започнах от днес нова физиотерапия, но за лекарства не е ставало дума...

# 549
  • Мнения: 0
Ами да кажем че нещо или някой ми подсказва че ще се стигне до операция. Относно лекарствата, кои имаш предвид!? Щото аз сега не пия нищо, от всичко дето ми е изписвал невролога преди това съм вземал само Афламила. После докато правех физиотерапията ми изписа Габагама и Бевит (предполагам витамини от гр.Б), но така и не ги пих. Сега започнах от днес нова физиотерапия, но за лекарства не е ставало дума...

Тоест откакто са започнали оплакванията ти си приемал само афламил, така ли? Не е ли провеждана терапия със стероидни инжекции - от рода на Дипрофос или друг препарат?

# 550
  • Мнения: 54
Ми аз съм писал малко по-напред в темата, че 1 година ме мотаха с диагнозата "на психическа основа ти е", невролога ме препрати на психиатър без да ми направи изследвания, само стандартните почуквания с чукчето. Оттам се завъртях в един омагьосан кръг, за мъките през тази година не искам да си спомням, макар че то няма забравяне, паренето не беше само в бедрото, а и беше много по-силно отколкото е сега, положението до към края на април тази година беше трагично. След 1 година мъка реших да отида пак на невролог и той пак на психиатър ме праща пак без никви прегледи и изследвания. Писна ми и на следващия ден отидох на гледачка, тя ми каза да търся добър невролог, щото никва психика не е това, а имам проблем с нерв. Оттам при уж най-добрия невролог във Варна и директно с влизането му заявих че ако ще ме праща на психиатър и той без да ми пусне някви изследвания направо си тръгвам. Оттам ЕМГ, което не показа проблем с проводимостта на нервите, Афламил 20 дена без грам облекчение и оттам физиотерапия и скенер, след който най-накрая установиха къде се крие ключа към палатката. След като и физиотерапията не помогна ме изпратиха с думите "дано се оправиш, трябва да пробваш всичко, отиди на Павел Баня". Реших да отида при неврохирург и той да погледне снимката и да си каже мнението, а то беше че не съм за операция, да направя пак физиотерапия, но на друго място, като ме насочи къде. И така, от днес почнах, след 2 седмици ще му мисля пак ако няма никаква промяна. За инжекции никой не ми е говорил, може би защото нямам нужда от такива.

# 551
  • Мнения: 669

diplodon,ако продължаваш така,като нищо да те резнат някъде|без причина|.Като начало си проведи лечение  с подходящи лекарства.Когато проблемът се уталожи се прави физ.терапия ,а след това санаториум.Като те гледам "хабиш"цените талони за физ терапия LaughingОставам с впечатление,че се надяваш на чудеса,които в действителност рядко се случват.Как искаш резултат,като не се лекуваш? ooooh!Ами поне съчетай физ. терапията с витамини от Б група и нещо противовъзпалително!

# 552
  • Мнения: 17 546
Да спомена само, та да ми дадете някакво обяснение, ако има...
Сутрин като ставам, имам доста остри "бодливи" болки в петите. След 10 минути ходене ми минават. От какво ще да са? Продължават да се увреждат нервите ли, що ли? Thinking

# 553
  • Мнения: 54

diplodon,ако продължаваш така,като нищо да те резнат някъде|без причина|.Като начало си проведи лечение  с подходящи лекарства.Когато проблемът се уталожи се прави физ.терапия ,а след това санаториум.Като те гледам "хабиш"цените талони за физ терапия LaughingОставам с впечатление,че се надяваш на чудеса,които в действителност рядко се случват.Как искаш резултат,като не се лекуваш? ooooh!Ами поне съчетай физ. терапията с витамини от Б група и нещо противовъзпалително!

Е какво значи че не се лекувам!? Как според теб ще излекувам дискова херния с лекарства!? Ако има притиснат нерв от диска, лекарствата да не ще да го приберат този диск!? Съгласен съм иначе че следва физиотерапията да я съчетая с нещо, ама сега не споменаха за никакви лекарства...Освен да си купя сега Бевит-а и Габагама-та и да ги пия... newsm78

# 554
  • Мнения: 669
Ами ,ще я лекуваш като всички останали болни от дх.На ясно си колко са оперираните,останалите са на лекарства.По пътя на твоята логика всички трябва да са минали под ножа.При теб едва ли има притиснат нерв,и преди ти казах по-скоро е само възпаление и дразнене.А с мануалната терапия|това е мое мнение|по скоро ще си навреш колче....
С течение на времето дх калцира и рядко дава проблеми.Изкарала съм половината си живот с дх и съм още жива и дори не съм инвалид|и съм на 30и няколко|.И аз съм ходила по доктори и то много,изпила съм кофи лекарсва.С месеци съм пила милгама.

Общи условия

Активация на акаунт