СЕПТЕМВРИ - тема 26

  • 18 110
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 493
Чакаме 19 че да излезем, голяма жега.
Мама ма  - взимам фини овесени ядки, накисвам ги в гореща вода около 10 мин, докато набъбнат, после ги пасирам в уреда за пюрета, докато станат на кашичка. И добавям плодово  пюре- най-често режа ябълка  Peace
Ще взема и аз да пробвам това за цитрусепта... млякото му и без това е много горчиво-хич няма да усети.

 

Последна редакция: сб, 12 юни 2010, 18:25 от BebEshOnDeL

# 46
  • София
  • Мнения: 1 504
BebEshOnDeL питай си педи..бебета се водят, деца след 1 годинка...незнам нашето педи, какво имаше предвид...но аз засега не бих дала на Ангел..

Последна редакция: сб, 12 юни 2010, 18:35 от EmiR

# 47
  • Мнения: 493
Знам аз, че трябваше на лични, айде трия да не стане нещо  Blush

Да питам тогава, нещо друго, което да го подсили имунно?

Последна редакция: сб, 12 юни 2010, 18:42 от BebEshOnDeL

# 48
  • Мнения: 71
Бравос за статията. Много свежарско.  Wink

И аз да се изфукам. Взех си държавния с 6!  Crossing Arms Останаха само още 2  Crazy

Не се живее в тия жеги. За разходка става само сутрин от 7 до 10. Даже може да пробвам от 5 сутринта - дребният в толкова стана да пее песни и да си играем. Все едно не знае, че майка му изпит има.... ooooh!

# 49
  • Мнения: 493
А ти обясни ли му?  Laughing
Защото когато миналата седмица имахме важно пътуване му обясних на малкия че трябва да спи цяла нощ, за да се наспят мама и тати, и той се събуди чак в 6, а инъче става в 2 да яде  Wink

# 50
  • Мнения: 71
Хехе, права си, не съм го предупредила. Как очаквам да знае, детето?  Wink

# 51
  • Мнения: 0
Чакаме 19 че да излезем, голяма жега.
Мама ма  - взимам фини овесени ядки, накисвам ги в гореща вода около 10 мин, докато набъбнат, после ги пасирам в уреда за пюрета, докато станат на кашичка. И добавям плодово  пюре- най-често режа ябълка  Peace
Ще взема и аз да пробвам това за цитрусепта... млякото му и без това е много горчиво-хич няма да усети.

 


Бебешондел и аз не бих дала цитрусепта, или ако се дава, мисля че е добре да е в рисковите сезони , когато има вируси или болни покрай детето. Има и други подсилващи имунитета на децата лекарсва и добавки. За това специално съм чела че от по -възрастни се взима. За децата съм чувала и чела, че само в рискови ситуации. Peace Но при всички положения според мен, каквото и да се дава трябва човек да се посъветва с педиатъра на детето си. Hug

# 52
  • Мнения: 277
Седа си аз на дивана и уж чета статията на Бу, а Еличка седи до мен и си играе с едни слушалки, една тетрадка по италиански на Ина, една кутия бонбони Тик-так с 3-4 бонбона в нея... И чета, чета, а Елица си  мълчи... Ми как не, те много сладки били тия тик-так  Crazy Е, захраних и с това детето  Laughing Те тва от мен... Уж нямаше да пиша, щото няма с какво да се похваля, но не ми се размина и тоя път Wink

# 53
  • Мнения: 493
Чакаме 19 че да излезем, голяма жега.
Мама ма  - взимам фини овесени ядки, накисвам ги в гореща вода около 10 мин, докато набъбнат, после ги пасирам в уреда за пюрета, докато станат на кашичка. И добавям плодово  пюре- най-често режа ябълка  Peace
Ще взема и аз да пробвам това за цитрусепта... млякото му и без това е много горчиво-хич няма да усети.

 


Бебешондел и аз не бих дала цитрусепта, или ако се дава, мисля че е добре да е в рисковите сезони , когато има вируси или болни покрай детето. Има и други подсилващи имунитета на децата лекарсва и добавки. За това специално съм чела че от по -възрастни се взима. За децата съм чувала и чела, че само в рискови ситуации. Peace Но при всички положения според мен, каквото и да се дава трябва човек да се посъветва с педиатъра на детето си. Hug

Благодаря ти,ако можеш даже и на лични да не спамим, пиши ми какви са вариантите, защото не искам пак да изпускаме ситуацията и да се стига до АБ, както стана сега. За съжаление вече не кърмя и имунитета ни определено спадна. А на педиатърката въобще не мога да разчитам, щом не видя червено гърло и ми изписа капки за 4 годишно дете, да не говорим за съветите и за захранване   Crazy

# 54
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Добра вечер! Бу, харесаха ми снимките, а и статията. Обичам Пловдив. Venilove , ти си наща гордост! И предупреди детето, преди следващите изпити!  Laughing EmiR , и Попо се изправя в коритото...Доста е опасно. gorbi , честита придобивка. Да разкажеш, забавлява ли се Ивата там. MammaT , лоша мама! Ма викаш и се усладиха. Ще пробвам в краен случай, когато е невъзможен, да дам.  Grinning Да похваля Петко, днес беше много послушен. Ма, как да не е, като все е на неговата. За сефте му намачках сурова круша. Много му хареса.  Дакела е добре. Благодаря за милите думи.  HugТой е просто едно куче, но за нас си е, като първото ни бебе. Лека-бека!

# 55
  • Мнения: 631
Ей аз сварих да се запиша.
В дълбоката провинция сме вече на село при баба и време не ми остава да включа компютъра. Сега, вече всичко живо спи та и аз да драсна някой ред нищо че е посред нощ  Hug
Абе тука адска, канска отвратителна жега. Къпя децата по 5 пъти на ден на вън със слънчева вода и им е голям кеф, но пак трудно се търпи жегата. Девойката е по цял ден без памперс, успях да я хвана 4-5 пъти и да вършим работата на гърне, но нямам особен успех. Зъби няма и нямам надежда да се появят в близките дни.
Айде много здраве от нас и като сколлллллласам ще кача снимки от РД на синчето.

# 56
  • Мнения: 5 026
Добро утро Simple Smile Емир, изпреварих те  Mr. Green
Детенце вече е във вихъра си, хвърлих го на баща му, но той продължава да си спи  Whistling Нечовешка жега, очаква се днес да е още по- от вчера. В Плевен е винаги красота от температурни аномалии Crazy

# 57
  • София
  • Мнения: 1 504
Добро утро мацки!

Вече две нощи пускам климатика и Ангел се буди само веднъж... Party да цока...предишните горещи дни беше будене през 3 часа...Това не означава,че съм наспана, защото скоква в 5,45 Rolling Eyes
kri6kami6ka хубаво, че Марто се е оправил...
shammi хубаво, че сте в дълбока провинция...и Кати я държах през жегите без памперс...ама Ангел много надалече стреля, като пишка Laughing и нещо не ми се оставя гол...е само на терасата в коритото/басейна...
Venilove браво на теб...
Нещо с това световно нищо друго вечер не гледаме освен футбол...мен ми харесва, ама не всеки ден, затова си лягам с децата  Winkрано-рано... Grinning
Atrakcia тц...не си...беше ми неудобно да пиша в 6,00 и реших да чакам някой да сервира кафето... Sunglasses, ама си висях сама и реших пък да попиша.... Grinning

# 58
  • Мнения: 5 026
Забравих преди малко - Venilove , поздравления  Peace

Споделете какво давате за закуска?

# 59
  • Мнения: 1 046
Спала съм до 7 съм, само с около 3-4 пъти будене.
Коко ни направи номер, беше превзет от баба си и дядо си за уикенда, но се разревал, че му домъчняло и ни го докараха - спешна доставка. Не ми е проблем, че се размислил, че има мама и татко, ама защо го превзе вируса не схванах само. Толкова неща съм строила на плота - все дрога....... Tired
Аз пък от снощи си имам нова пералня, без нужда се озовахме с нова - ама пусто като съм си свикнала със старата, сега тази я гледам като космически кораб. Пере милата, ама да видим дали ще устиска на напрежението.
Климатик още не съм пуснала - страх ме е да си призная честно. Боби спи по боди с къс ръкав и само с една тънка памучна пелена, не ми е направило впечатление да е по-неспокоен от предвиденото, но то и при нас слънцето е само до обяд, може би и това има значение.

Мъжо заминава на обяд за Сф. за концерта и чак се чудя какво да ги правя и двамата днес, дано майка да удари едно рамо  Praynig

Венилов   bouquet, ти си наш'та гордост. Party

Общи условия

Активация на акаунт