Какво с пресечено мляко?

  • 19 745
  • 35
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 101
Здравейте, мацки!
Понеже съм се убедили, че сте невероятни кулинарни вълшебници и търсачката не успя да ми помогне, да ви питам следното нещо.Вчера ми донесоха пр.мляко (домашно), пък аз чак тази сутрин го сварих, то все, че се пресече Sad И сега се чудя дали мога да направя нещо с него или да го изхвърлям (а пък е 2л.!Срамота в тая криза!!)?Чувала съм, че може да се използва за баница.Какво мислите вие?Ако някой нещо е правил с пресечено мляко, ще съм му благодарна, ако сподели  Peace

# 1
  • Мнения: 22 867
Чарлийз, спокойно можеш да месиш с него, да си отцедиш прясна извара, а, ако искаш, да експериментираш като мен - правих си домашна сметанка, но го държах два дена така, за да започне леко да киселее.

Ето тук съм написала как

А ТУК хлебчето и мекиците са от тесто, замесено със суроватката, това, което отцедих, като правих сметанка.  bouquet

# 2
  • Варна
  • Мнения: 101
labrex, това за сметаната е много идейно и понеже аз обожавам сметана, ще използвам млякото точно за това.Обещавам да кача снимки.Благодаря ти  bouquet

# 3
  • Мнения: 335
Чарлийз,аз всеки път като ми отвари млякото  го използвам за баница(и на мен  ми се свиди да го изхвърля  Confused ).Смесвам го с една кофичка кисело мляко и яйца и така заливам корите  Peace

Последна редакция: вт, 01 юни 2010, 17:42 от galaxy

# 4
  • Мнения: 5 001
За баница,палачинки,за замесване на тесто с мая.....Идеално си става.... Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 101
А прецеждате ли го от водата?Или директно заливате?

# 6
  • Мнения: 655
аз го използвам да меся козунак или кифлички-стават страхотни Peace

# 7
  • Мнения: 5 001
А прецеждате ли го от водата?Или директно заливате?
Нищо не прецеждаш.... Hug

# 8
  • Мнения: 13
става и за за толумбички

# 9
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Използвам за мусака, става супер вкусна. Но става и за всичко тестяно.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
А аз винаги съм го изхвърляла. ooooh!Мислех,че не става за нищо.

# 11
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Никога не изхвърлям пресечено мляко. С него стават прекрасни, вкусни питки, теста, мекеци, палачинки. От мама и баба го зная и като се развали млякото не го хвърлям, ами винаги си го оползотворявам. Особено като си правя домашен хляб с него става перфектен.

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Дотолкова ме заинтригувахте, 4е ще взема да пресека зорлем едно мляко, да видя какво пък толкова по-вкусно придава на тестото Simple Smile

# 13
  • Варна
  • Мнения: 101
Направих го на сметана Peace.
По-вкусна не съм яла Crazy Crazy Crazy
......особено с ягоди

# 14
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Направих го на сметана Peace.
По-вкусна не съм яла Crazy Crazy Crazy
......особено с ягоди

 А как го правиш на сметана?
Аз съм го правила на извара, сега се сетих!

Общи условия

Активация на акаунт