Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Легендата малко ми напомня на Мулан ... децата обичат такива истории. Жалко само, че много непознати думи ще имат, човека си е бил фолклорист и явно това си му е нормалния начин да пише.
Но, каквото за един, това за всички (поне за повечето). Макар че сигурно пак има изключения, след като деца са правили даже контролно върху това... явно не за всички текста ще е непознат/

# 46
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Да, легендата звучи увлекателно.
Но едно е да я слушаш, друго е да я преразказваш и то изпълнена с диалекти.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
unadaptable ми не говорим ли с мама Джулка за едно и също нещо?

Аз съм ваш`та леля - не спирай да се надяваш още нищо не е ясно  Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 1 634
Моето дете, със сигурност не се справило.

Дано поне вашите напишат нещо Praynig

Защо така смяташ?
Защото е дислектик и с едно прочитане и на диалект ...
Дано , дано да греша Praynig
Надеждата умира последна
Грешиш!  Hug

# 49
  • Мнения: 1 731
Момичета,гледайте позитивно .Да пратим на децата си положителна енергия! Heart Eyes Ще се справят ,те са умнички.  Hands Clap Flowers Four Leaf Clover

# 50
  • Варна
  • Мнения: 2 328
Майка ми е квестор днес и преди малко каза, че са писали на дъската непознатите думи, каквото и да значи това! Дано това е от помощ за децата, че тия диалекти са много опасни!

# 51
  • Мнения: 2 577
Сигурно има повече от 200 човека в темата като гледам, а никой няма инфо за тази Вида

Няма я явно е нета, а и досега все някой можеше да я намери скенира или снима
Кой знае въобще кога и къде е публикувана, че и с какъв тираж
Нямаме ли библиотекарка в темата да чете  Laughing да ни поуспокои като постне текста

# 52
  • София
  • Мнения: 483
Децата не трябва ли вече да излизат? Може би още 10 минутки... и край!

# 53
  • Мнения: 256
 И моят е с дислексия.

# 54
  • Мнения: 521
Нарочно ли пуснаха текст,който е неоткриваем в интернет?
Или аз параноясвам...

# 55
  • София
  • Мнения: 483
Може и да ми се смеете, но преди малко се опитах да се концентрирам със затворени очи и му изпратих нещо което съзнанието ми възприе като бяла светлина, енергия или нещо такова. Правила съм го и друг път, получава се  Simple Smile

# 56
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
По график трябва да излизат около 12,10-12,20

# 57
  • Мнения: 188
Скоро ще ни разкажат дали е било лесно или не, по принцип и моят син обича легендите но диалетктните думи ще го затруднят  Confused

# 58
  • София
  • Мнения: 802

Момичета, извинете за въпроса, не искам никого да обидя (зная, какво е дислексия) - но не трябва ли на вашите деца да им дадат двойно повече време, както на децата със специални способности. Не искам да кажа, че дисклексията е толкова страшно нещо, но наистина, трябва им повечко време за четене на тези деца...

# 59
  • Мнения: 459
Аз искам вече всичко да приключва... Каквото станало, такова! Искаше ми се да го прочета този разказ, но не мога да го открия и товае. Явно е издаден само като част от сборник и не мога да го открия в нета... Жалко

Общи условия

Активация на акаунт