Парти за 16+ къде и как?

  • 14 439
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 222
Здравейте майки на тийнейджъри в късния пубертет!

Живи ли сме още? Как върви битката?

Как празнувате от 16 нагоре?

Ето дилемата:


-Да има танци - поне място (но да не е обща дискотека или ресторант).
-Да има контролирано количество алкохол (май без него няма как да минем вече, но да не се освинят)
-Да има кароке, или нещо друго, което да внесе някакъв свеж момент.
-Има ли места с нещо друго нестандартно?
-Имате ли интересни идеи за хуните?
-Цената да не е 450 лв.,  колкото ми предложиха в един парти клуб (включва само наема на залата за 3 часа, е  наистина изглежда страхотно, ноо Confused  и DJ)

Моля ви дайте идеи, а ако имате и конкретни места в София  Hug

На мен  въпросът ми е спешен, но може и на други майки да е от помощ по-нататък да си споделим опита си в такива партита дали е рожден ден или друг хубав повод?



Прерових форума и не намерих темата за Тийнейджърите. Няма ли я вече или аз не я намирам? Но както и да е тук пък може по-конкретно да си помогнем.

# 1
  • Мнения: 116
Записвам се да следя темата! Hug
Да ти е живо и здраво детенцето и само радост да ти носи!  bouquet
И на нас ни предстои след няколко месеца /живот и здраве/ .На миналия РД/16 год./ беше голямо чудене. ooooh!
Накрая отидоха с приятелчета в едно клубче ...и това беше.
Сега може да изникнат тук интересни идеи...

# 2
  • Мнения: 222
Благодаря ти ин-на! И твоите да са живи и здрави и всички дечица малки и големи!

 Цял ден чета в нета и нищо не намирам което да се връзва с идеята за частна дискотека. Само посредници които искат да ти направят организацията. Има страшно много за малки деца, но за нашата  възраст аз поне не намерих нещо разумно  до сега.

Вие къде го затворихте това клубче. Какво да пусна на търсачка се чудя като ключова дума белким излезе нещо?

# 3
  • София
  • Мнения: 16 061
Компанията на дъщерята си ходят на заведение. Скоро бяха на ретро клуб - на площад Гарибалди, преди това  нещо подобно по посока на БНР  на бул. Драган Цанков.
Друг нейн познат беше резервирал ресторант на бул. Шипченски проход.
Просто влизаш сама в заведение и водиш преговори какво искаш и как го искаш. Може да се договорите, ако не - има и друго.
То заведението си работи, резервитат си маса и се веселят. Какъв е смисъла да контролираш алкохола, те в у-ще са го опитали от 7 клас. Вече е време да научиш детето си да пие без да има поражения и да не се насвинва яко.
Може да ти звуча грубо, но на 16 + децата ни вече се големи. Минали са през повечето неща от живота, нищо, че не са ни споделили.

# 4
  • Мнения: 222
Aisha, здравей. Помня те от предишни тийн раговори.

Много уместна забележка - хич даже не ми звучи грубо.
Това една приятелка с връстник на моя рожденник ми го сподели че по заведенията искали да има даже родител?! Намирали че е рисково а и вече имало някакво ограничение от няколко седмици.  Но може при тях само да е било така не знам?

Там по Шипченски проход и аз знам две  заведения и май се сещам за какво говориш - те по-скоро са нещо тип ресторант.
А Това на Гарибалди къде точно е?  И пак като ресторант ли е или по-скоро като клуб? Би ли споделила как звучи това празненство в пари приблизително на човек?

Аз да да кажа че ние днес открихме два клуба.  По препоръка уж на хора но през трети човек. Едното е клуб Иглу на ул. Гургулят,  а другото е Спаго - The rooms. пак около НДК. Някой да има добри или лоши впечатления?

Там могат да си направят това което искаха - парти дискотека но без външен DJ. Говорихме за цени,  предложението е относително разумно.  Казаха че ожем и да го коментираме. Ще ги видим и на място и ще пиша за който се интересува.

Последна редакция: чт, 27 май 2010, 00:53 от s+chris

# 5
  • Мнения: 4
Защо не пробваш в боулинг зала? На тази възраст обичат да играят боулинг. Доколкото знам, във всяка зала организират рожденни дни.

# 6
  • Мнения: 3 268
На 16 са малки за питейни заведения след 10 часа.Ако направят проверка,направо ще ги засключат всички,едва ли искаш това.Трябва да е нещо до 10-11 часа,после тръгват полицаите и наистина може да стане играчка-плачка.Няма ли в квартала ви някое подходящо заведение,като се замисля,у дома ще е най-подходящо за тази възраст.Купуваш алкохол,колкото прецениш,да няма пияни,музиката е по избор,няма опасност от проверки на полицаи.

# 7
  • Мнения: 61
Записвам се да следя,че и ние сме горе-долу на тази възраст. Grinning

# 8
  • Мнения: 222
Carmen69, отхвърли се идеята за болунг залата.  И на мен ми хрумна това в началото. Явно им е дошло времето за дикотеки. Той може да изглежда бовноразвива се но десега като изключим разни училищни сбирки не е ходил на дискотека. Просто друг тип му е средата. Това много ме радва като знам какви страхотии ставата по софийските дискотеки.

stefani6 , точно така е . Даже днес разбрах и  нещо друго че вече има забрана да ходят в заведения в които се пуше, което си е много добре ако не е ден до пладне.  Но този път ще са доста хора и в нашия неголям апартамент спроде мен ще стане мазало . На моя приятелка сина е с няколко  дни разлика и по едно  време си мислехме да ги съберем заедно че да минем с един масраф, ама те не пожелаха. Тя ме и нави за заведение и то не точно кръчма а клуб и с ясна уговорка до къде стига алкохола и тавана на разходите.

Утре или в други ден ще ходим на оглед на две три места и ще  се догворим за цената и ще пиша за обставвоката и изобщо.

# 9
  • Мнения: 212
Аз пак ще отговоря от страната на бивш тийн  Party
Когато съм празнувала рожденни дни след 16,обикновенно майка ми ме оставяше да избера заведение Simple Smile
До училището ми имаше едно...да кажем един клуб,в който винаги се събирахме след часове и винаги близки хора.
Та,в общи линии съм избирала сама мястото,където да празнувам,никога не съм занимавала майка ми с това,не за друго,ами няма нужда за всичко да я товаря,а и това ми е показвало,че ми има доверие и ми дава свобода сама да избирам местата Simple Smile
Мисля,че това е голямо изхвърляни-ди джеи,дансинги,глупости.
Ако детето ти иска да танцува и да се забавлява с приятелите си,ако си от София-детските дискотеки предлагат принципно добри оферти.Не ти се налага да наемаш цялото заведение,само да се съобразиш с бройката деца.За алкохола-дават им,само под контрол на родителите.Има доста силен контрол върху децата и от персонала Wink
Освен това музиката е съобразена според желанията им,както и могат да се запознават с други хора,на тяхната възраст.
Само това ми идва на ум Simple Smile
Другия вариант е вкъщи. Децата,добре де-тийновете на тази възраст предпочитат да си пускат сами музиката, да си купят сами алкохола,който ще пият (излиза и много по-евтино разбира се),мезетата,а и винаги има достатъчно място за танци-манци Laughing
Освен това,ако има начин да научиш детето си на отговорност-то това е да му дадеш карт бланш за купон вкъщи.
Винаги ми е правило впечатление,че домакина обикаля постоянно,следи да няма проблеми и след това си изчиства безпорядъка Simple Smile
Успех Simple Smile  bouquet

# 10
  • Мнения: 61
Не е май раничко за дискотеки? newsm78

# 11
  • Мнения: 222
Аз пак ще отговоря от страната на бивш тийн  Party
Когато съм празнувала рожденни дни след 16,обикновенно майка ми ме оставяше да избера заведение Simple Smile
До училището ми имаше едно...да кажем един клуб,в който винаги се събирахме след часове и винаги близки хора.
Та,в общи линии съм избирала сама мястото,където да празнувам,никога не съм занимавала майка ми с това,не за друго,ами няма нужда за всичко да я товаря,а и това ми е показвало,че ми има доверие и ми дава свобода сама да избирам местата Simple Smile
Мисля,че това е голямо изхвърляни-ди джеи,дансинги,глупости.
Ако детето ти иска да танцува и да се забавлява с приятелите си,ако си от София-детските дискотеки предлагат принципно добри оферти.Не ти се налага да наемаш цялото заведение,само да се съобразиш с бройката деца.За алкохола-дават им,само под контрол на родителите.Има доста силен контрол върху децата и от персонала Wink
Освен това музиката е съобразена според желанията им,както и могат да се запознават с други хора,на тяхната възраст.
Само това ми идва на ум Simple Smile
Другия вариант е вкъщи. Децата,добре де-тийновете на тази възраст предпочитат да си пускат сами музиката, да си купят сами алкохола,който ще пият (излиза и много по-евтино разбира се),мезетата,а и винаги има достатъчно място за танци-манци Laughing
Освен това,ако има начин да научиш детето си на отговорност-то това е да му дадеш карт бланш за купон вкъщи.
Винаги ми е правило впечатление,че домакина обикаля постоянно,следи да няма проблеми и след това си изчиства безпорядъка Simple Smile
Успех Simple Smile  bouquet

Леле Hass, ти си това което иска всяка майка. Отговорна и самостоятелна.

Част от децата на 17 обаче са пълна противоположност  Laughing
Не че се оплаквам. Имаме си много хубави качества, но малко не ни стига времето за нищо, защото организация - никаква.
 А  пък и задълженията им са много да му се не види. Сутрин като излязат в 11.3-12.00  за училище и се върнат в 8  вечерта - кое по-напред?
И затова ние майките, които нямаме воля да ги оставиме за да ги поочука живота,  все се суетим и гледаме да им спестим някой час -два.  И така сигурно още повече ги осакатяваме, но  Sad

А по принцип избора естествено е на рожденника, даже далеч преди тази възраст.
 Това си е вашия ден и решението си е ваше.
Аз просто събирам оферти.

Не си ме разбрала не търся DJ , даже напротив -това казах че е безумие.

А за  т.нар. "детски дискотеки" Sick мога да направя списък на пребитите деца на приятелите ни. И то обикновенно на такива , които не са тръгнали от 8-9 годишни по дискотеките и не знаят каква е хавата.
Една  майка още я помня какъв ужас преживя бяха пребили сина й пред очите на охраната и бяха го ритали по главата докато успеят да се намесят. А беше по-малък и от сина ми . Беше на 13!
На колежка на моята  приятелка пък му счупиха челюстта и два месеца се е хранило със сламка детето.
Тук във форума имаше страшно много такива споделени истории.
На моя притятелка сина, който редовно и от малък ходи по такива дискотеки в прав текст ни казва, че там никога не знаеш кога ще ти излезе късмета.  Там си има едни контингент който отива за да стане бой и да си пробват различните бойни изкуства на които ходят. И по телевизията ги даваха надрусани и пияни как падаха по стълбите по дискотеката пред НДК. Егати детската дискотека !

Така че като чуя дискотека и ми се свива стомаха.
То рано или късно и това ще стане, но белким дотогава някой реши че стига толкова насилие по уж места за развлечение.

Затова  този вариант категорично сме го отписали.

Благодаря ти за съветите и мнението обаче! Сигурна съм че е с най-добри чувства!    bouquet

# 12
  • Мнения: 212
Разбира се,че беше с най-добри чувства.
Честно,признавам си сега не знам как е в детските дискотеки,но едно време ми се е случвало да ходя достатъчно често и никога не съм имала проблем,а и не съм виждала проблеми. Сега може и да има-не отричам Simple Smile
Но наистина не знам какво друго да предложа.
Всъщност се сещам,и принципно за това време е много удобно.
Имам един приятел,тяхната вила е в едно много забутано село.
Обаче двора им е перфектен за всякакви такива купони.
Та,ако имате вила,може да я отпуснете за един хубав купон-така няма да се притесняваш от счупени вази/столове/плочки и залят паркет.
Ако нямаш-прати ги на Витоша-достатъчно топло е,времето е идеално,сред природа са.
Има доста варанти....май Wink Whistling

# 13
  • Мнения: 140
Където и да е, да бъде под контрола на някой възрастен, пък било то и да не е родител.

# 14
  • Мнения: 2 161
Здравейте майки на тийнейджъри в късния пубертет!


-Да има контролирано количество алкохол (май без него няма как да минем вече, но да не се освинят)

Браво!Сега ако обясниш,какво означава контролиран алкохол...

Общи условия

Активация на акаунт