Болница Токуда - тема 5

  • 104 214
  • 889
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 650
misleto, аз също си мисля като теб, че веднага ще реагирам, ако някой се държи гадно с мен, но реално, нито аз, нито ти сме били в ситуацията на тонкабонка или Поли. Така че не е много правилно да сме остри и толкова силно крайни в изказванията си, все пак не сме го преживяли и не сме реагирали на подобна ситуация. Докато си в болницата едва ли ще се оплачеш, защото го има и страхът дали няма да ти разкажат играта през оставащите няколко дни. А и най-ценното ти също е там. Оплаквания се парвят или на изписването (когато документите всъщност се оправят от близките, а родилката събира багаж, взима си там някакви документи от неонатолозите, получава последни напътствия от тях при прреобличането и т.н.). Не знам как по-точно ще оставиш снимките с бебето си и ще хукнеш по етажите да се оплакваш, наистина не си го представям, честно казано. А после, когато вече си вкъщи и си се отдала на отглеждането и свикването с бебчо, едав ли ще хукнеш до токуда д апишеш жалби, просто вече не си така силно афектирана, а и имаш много по-приятни емоции. Затова се получава така.
Е, вариант е при постъпване да си искате форма за атестация, ако има такова нещо и въобще, ако се сетите, поне да стои в стаята и после при плащането таткото да я даде  Wink
nani-banani, това с четенето на форума от ръководството на болницата ми звучи по детски наивно. Нима ще повярваш на нещо, написано от анонимен човек във форум?! Не, има си начини за оплаквания, но народилките в тези моменти не им е до това и точно от тук именно идва проблемът. Мълчим си, такива сме си ние, като нация сме си такива. Но то си е за нас, като не си търсим правата, после кой ни е виновен, че пак така се отнасят с нас!!!!

# 211
  • София
  • Мнения: 5 743
tonkabonka- не ме е срам.Това е моето мнение,на база на прочетените постове.
За мен на теб не ти прави чест да казваш, какво може да ме стигне,при условие,че не познаваш мен и моите премеждия с доктори.

# 212
  • Мнения: 96
tonkabonbonka, напълна те подкрепям за мнението ти към misleto!
По въпроса за жалбите и оплакванията:
1. Мъжа ми беше при мен и не му беше в този момент да пише жалби, предпочете да е до мен и да ми помага.
2.Впоследствие жалба беше подадена, 1 г. по-късно отговор няма, ако получа такъв, ще ви пиша.
3.Избор на Екип- означава избор на АГ /обикновено този, който те следи/- 1500 лв и избор на анестезиолог заплаща се допълнително към основната цена. НЕ избираш неонатолог, акушерка, нито пък дежурни лекари по време на престоя.....ако смените им са на 12 часа сметнете вие на колко "екипа" попадате!
4.Поради липса на по-добра болница, Токуда остава най-добрата за момента, но е далеч от нивото на ЧАСТНА Европейска болница.
5. При следващо раждане бих отишла със записващо устройство, но силно се надявам дотогава употребата му да е ненужна. Но такова не може да бъде оставено при бебето и единственото, кото бих записала са глупостите, които ще ми дрънкат на мен, а след като веднъж съм ги слушала, едва ли ще са ми толкова интересни....Остава да се молим на Бог всичко да бъде наред!
6.От време на време попадам на изрази чути от лекари в Токуда, докато съм била в Токуда, а след време написани и във форума...
"Нещо гнило има в Дания"......

Последна редакция: пн, 21 юни 2010, 22:09 от PoLy_PoLy

# 213
  • Мнения: 650
misleto, недей така крайно, ако не си чела разказът на Тонкабонка за преживяното от нея (вече няма да имаш този шанс, защото е изтрит  Wink ).
Във всяка болница има доктори и доктори, хора и хора!!! Моли се, никога да не ти се налага да разбереш как би реагирала и дали би се оплакала в ситуация, като на Тонкабонка!!!
Поли, не се ядосвай така, всеки си има мнение, всеки ще реагира по различен начин. Реално няма как да докажеш, каквото и да било, така че....няма какво да спорим по форумите коя от нас - крива, коя - права!!! Трябва да се търсят начини докторите по болниците да не се чувстват като Господ!!!!

# 214
  • Мнения: 1 572
.....Не знам как по-точно ще оставиш снимките с бебето си и ще хукнеш по етажите да се оплакваш, наистина не си го представям, честно казано. ...
По принцип си права. Наистина в момента, в който се срещаш с бебчето си е трудно да мислиш за каквито и да било други каузи.
Но при моето изписване след раждането ми връчиха книга за впечатления. Там си пишеш какво мислиш  непосредствено преди тръгване. Аз бях очарована от лекарката си д-р Лазарова, но доста ядосана на една неонатологична сестра, която се пробва да ми прави номера. Дълга история. Но написах каквото мисля и вярвам, че е прочетено от ръководството. Да не говорим, че по това време Лазарова беше временно началник на отделението и реагира още в болницата като и казах, за проблема. Сестричката не повтори волностите си.
В стаята всички момичета бяхме при различни лекари и имах преки впечатления. Наистина се държаха перфектно, просто невероятен малшанс за Тонкабонка да избере точно тази Кръстанова.Едното майче имаше тежка кашлица, от което я боляха шевовете. Вместо да я разкарват по отделенията, д-р Герганова и докара специалист да я консултира в стаята на крака. Човекът после идва още 2 пъти да се увери, че всичко е наред.  Има хора и хора.

# 215
  • Мнения: 1 572
tonkabonbonka, напълна те подкрепям за мнението ти към misleto!
...2.Впоследствие жалба беше подадена, 1 г. по-късно отговор няма, ако получа такъв, ще ви пиша.
 
Щом си писала съм сигурна, че е взето под внимание  Peace  Но явно трябва да има повече такива сигнали, за да реагират.
Когато една жена ражда е много уязвима психически. Просто няма как да го разберат тези, за които не е дошъл момента. Аз преди да зарбеменея бях шеф на отдел,  много серт:blush: Но като отидох в болницата бях по-ниска от тревата. Мъжът ми каза, че не можел да ме познае. Това не съм била аз. И сама не можех да се позная, но наистина да раждаш не е като друга позната житейска ситуация, в която си уравновесен и знаеш как да реагираш  Confused После ти идва на ум какво и на кого е трябвало да кажеш... но късно. Аз затова агитирам за подаване на сигнали, защото давност няма - когато ти узрее, тогава.

# 216
  • Бургас
  • Мнения: 181
nani-banani, това с четенето на форума от ръководството на болницата ми звучи по детски наивно. Нима ще повярваш на нещо, написано от анонимен човек във форум?! Не, има си начини за оплаквания, но народилките в тези моменти не им е до това и точно от тук именно идва проблемът. Мълчим си, такива сме си ние, като нация сме си такива. Но то си е за нас, като не си търсим правата, после кой ни е виновен, че пак така се отнасят с нас!!!!

Не знам до колко е по детски наивно според теб, но се прилага в случая с новата болница в Бургас "Дева Мария", в темата за болницата участват и психолог и служител от болницата, които са в постоянен контакт с бъдещите и вече родили майки, т.е. контакта между пациента и представителя на болничното заведение е много тесен. Обсъждат се всякакви препоръки към болницата, просто има един проводник на идеи / вслучая е психолога на болницата / от пациентите към менаджера на болницата. По принцип т.к. раждането там също се заявява предварително , родилките и съответния персонал на болницата са в постоянен диалог и ситуация, в която недоволна жена да остане в анонимност е невъзможна. Така , че brumbarche  за това ми беше странно , как може в частна болница , първо на регистратурата някаква девойка да си придава важност, а после и доктор да си позволява такива изказвания и отношение. Според мен това е недопустимо за частно здравеопазване  и рано или късно ще доведе до отлив на пациенти. Лично аз за себе си както нееднократно съм писала, единственото , с което ме печели Токуда са неонатолозите.

Последна редакция: вт, 22 юни 2010, 01:47 от nani-banani

# 217
  • Мнения: 650
Ами не бих приела за меродавно оплакване на жена, под някакъв ник във форум. Щом е имала нещо да каже, от което не е доволна, правилното място е в писмена форма, където се описват доста подробности. Такива хвърчащи по форума мнения не се приемат серозно от ръководството, на която и да си избереш разработена болница. Даваш пример за нова болница, аз не я знам и не мога да взимам отношение по въпроса. Но дали ще е така след 5 или 10 години, когато вече ще се е утвърдила като водеща частна болница? Едва ли!!!!! Но се надявам да  етака, а дано!
По детински наивно ми се вижда мисълта, че даден мениджър на болница ще седне да следи редовно теми по форуми, за да си вади изводи дали дадено отделение (в Токуда има още мнооого отделения, освен родилното) се справя добре, а в случая - за отделен служител, за дадена единица. Те се ръководят от броя жени, раждащи там и това е говорящо за тях. Расте ли този брой, значи цялото отделение работи добре и това е.
Добри, не знам до кого точно стига тази книга с мнения, виждала съм я, т.к. и сестра ми писи в нея при изписването. Но ми се струва, че стига най-много до лекарите. Смятам, че за да се вземе на сериозно едно оплакване, трябав да се пише жалба, както е във всички институции, не само в болничните. Друг е въпросът дали системата с жалбите работи. В банките, напр., ако не е регулатора да натиска за това, никой нямаше да им обръща внимание. И пак не им обръщат внимание, аз съм се жалвала в 1 банка, ама нищо. Навсякъде е така, защото и ние не  питаме какво става с нашите жалби и не се интересуваме. Ама кой има време с това да се занимава? Нито има работещи регулатори, а където ги има, са само на документи.

# 218
  • Мнения: 96
dobra, покрай моята професия  винаги мотивирам приятели да си търсят правата. Така, че и за мен подаването на жалба по официален ред е единствения начин. Лошото е, че явно в България не се приемат на сериозно, но поне остава морална удовлетвореност за потърсени права. Права си, че при раждането жената попада в съвсем различна ситуация, дори и при едно "обикновено" постъпване в болница без да е свързано с раждане човек е уязвим и зависим, когато става въпрос за неговия живот и най-вече за живота и здравето на детето му ситуацията е различна. Трудно е да си търсиш правата, когато в същата болница е и бебето ти и напълно те разбирам, че си била по-ниска от тревата. за себе си мога да кажа същото. Peace

В крайна сметка целта на форума е да се информира и предпазваме, а информацията във формите колкото пъти да съдържа и неистини, често съдържа и доста истини.

# 219
  • Бургас
  • Мнения: 181
Трудно е да си търсиш правата, когато в същата болница е и бебето ти и напълно те разбирам, че си била по-ниска от тревата. за себе си мога да кажа същото. Peace

В крайна сметка целта на форума е да се информира и предпазваме, а информацията във формите колкото пъти да съдържа и неистини, често съдържа и доста истини.

Тук си много права...


По детински наивно ми се вижда мисълта, че даден мениджър на болница ще седне да следи редовно теми по форуми, за да си вади изводи дали дадено отделение (в Токуда има още мнооого отделения, освен родилното) се справя добре, а в случая - за отделен служител, за дадена единица. Те се ръководят от броя жени, раждащи там и това е говорящо за тях. Расте ли този брой, значи цялото отделение работи добре и това е.

п.п. Не става въпрос за мениджър, който да следи по форумите, това е повече от абсурдно твърдение brumbarche, това никъде не съм го написала.
А с жалби ОК, но да ти кажа , когато човек претърпи загуба или има последствия от лекарска некомпетентност много рядко има сили да се занимава с жалби, особено когато лекарските грешки в БГ са безнаказани, защото никой колега няма да се подпише на медицинска експертиза , уличаваща друг доктор. Казвам го отличен опит , имам починало дете на 2 месеца....

Последна редакция: вт, 22 юни 2010, 01:46 от nani-banani

# 220
  • София
  • Мнения: 23 098
Аз много пъти съм писала защо не подадох жалба и че страшно много съжалявам за което  Peace
Тогава, когато ни изписаха, бях в ужасно физическо и психическо състояние. Не можех да стоя права, защото веднага ми ставаше лошо и припадах. От друга страна получих някаква страхова невроза или нещо подобно и започнах да пия успокоителни. Това продължи близо 3 месеца. Ако поне малко се чувствах що-годе добре, нямаше да оставя нещата без последвствие. Но ето че така се случи тогава и много съжалявам, че Кръстанова и екипът й излязоха чисти от ситуацията.
Единствено свекърва ми имаше доста дълъг разговор с Кръстанова (това още когато бяхме в болницата). Свекърва ми я заплашила, че ще я подведем под съдебна отговорност и онази започнала да реве. После Кръстанова дойде при мен да ми иска обяснение откъде накъде ще й говорят по този начин и отново се държа по нейния естествен начин - грубо. След което вечерта получих нервна криза и се наложи да ми поставят инжекция с успокоително... А свекърва ми наистина се консултира с адвокат, който отсякъл, че да осъдиш лекар е предварително изгубена кауза.
Но да не излиза, че се оправдавам. Станалото - станало. И не мрънкам, нито преувеличавам фактите, както може би изглежда в очите на някои. Просто бъдещи майки, имайте едно наум, когато поверявате своя живот и този на детето си на даден лекар - не си мълчете, отстоявайте си правата, не позволявайте да се гаврят с вас и да ви обиждат!
Леко и безпроблемно раждане на всички, на които най-хубавото им предстои  Hug

# 221
  • Мнения: 650
nani-banani, когато става въпрос за причинена от лекар смърт, жалбата изобщо не вършие работа. Извинявай, но аз лично говоря за случаите на грубо отношение към родилката. При смърт смятам, че жалбата изобщо не играе, там нещата са доста по-сложони. За другото си права, лекарите се поддържат и пазят един друг, уви!!!!

# 222
  • Мнения: 76
Здравейте момичета  Simple Smile. Бременна съм в 4-ти месец и до момента ходя на ЖК на две различни места, защото още се чудя при кой да остана за постоянно - ще ми се това да е лекаря, при който ще раждам. Но нещо не мога да реша  Cry.  В тази връзка ви моля, ако имате някакви  впечатления от д-р Колева от Токуда да ги споделите. Ходих при нея 2 пъти, защото ми я препоръча моя позната, но аз лично до моменат не съм успяла да си изградя впечатление за нея. Моля ви дайте ми съвет да остана ли при нея и съответно да родя при нея? Това, което не ми хареса е дългото чакане, но ако е толкова добър специалист да кажем ще го преглътна  Thinking.

Благодаря ви   bouquet

# 223
  • Мнения: 1 404
Здравейте момичета  Simple Smile. Бременна съм в 4-ти месец и до момента ходя на ЖК на две различни места, защото още се чудя при кой да остана за постоянно - ще ми се това да е лекаря, при който ще раждам. Но нещо не мога да реша  Cry.  В тази връзка ви моля, ако имате някакви  впечатления от д-р Колева от Токуда да ги споделите. Ходих при нея 2 пъти, защото ми я препоръча моя позната, но аз лично до моменат не съм успяла да си изградя впечатление за нея. Моля ви дайте ми съвет да остана ли при нея и съответно да родя при нея? Това, което не ми хареса е дългото чакане, но ако е толкова добър специалист да кажем ще го преглътна  Thinking.

Благодаря ви   bouquet

Ами, аз много пъти съм го казвала в темата. Родих при Колева и 100 пъти да раждам, при нея ще бъде. Да чака се за нея, защото е много добър специалист и съответно има наплив.
Раждането ми при нея мина като на филм.

# 224
  • София
  • Мнения: 271
Интересно ми е има ли някой родил нормално след секцио при някой от лекарите в Токуда. Другата седмица имам час при Лазарова (при нея родих секцио след опит за нормално раждане първия път) и ще видим какво ще каже... Но ми се иска да имам някаква по-предварителна информация

Общи условия

Активация на акаунт