СЕДМОкласник за изпит се стяга, хайде време на остана - 6

  • 32 675
  • 758
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 411
Здравейте, включвам се към разплаканите майки от учителите по МАТ. Днес е било класното на мойта дъщеря. Според нея -Много гадно. Иначе мойта е много силна по мат- на пробните изкарва 5,75 - в училище според госпожата -решавала задачите, но не ги обосновавала пълно, А ТОВА ЕМНОГО ВАЖНО- както тя казва. Опитах всичко, ходих на родителската среща.. с наведена глава питах какво трябва още да наблегне, че да успее.. а тя ми отговори ..че и губя времето. Страшно е, когато си в ръцете на прост човек. Мисля, че вече трябва да се прощаваме с т.н. първи гимназии Sad

# 46
  • Мнения: 135
А на мен ми се е свило сърцето. Вчера мойта дъщеря ми каза, че с 5-тици в дипломата не е конкурентноспособна, така че писането по втори модул се обезмисля. Къде да кандидатства , като за АЕГ и НЕГ няма да и стигне бал Sad
И аз сега се притеснявам, да не реши да си излезе, като свърши първи модул и всичките ни усилия да отидат по дяволите.
Иде ми да избия половината даскаля #Cussing out #2gunfire
Защо подрязват крилата на децата ни и потъпкват амбициите им?

# 47
  • Мнения: 411
сигурно звучи смешно, но след като и на нас ни отрязват шансовете за 1 Англ. и 1 нем. поради 5 по мАТ- ще се насочим към математическата.

# 48
  • Мнения: 910
вижте ,не се знае дали тази година баловете ще са като миналогодишните,като гледам трудността на задачите и по мат и по бел ,си мисля ,че е твърде възможно много да паднат,като именно на втори модул ще се види кой става за т.наречените елитни училища-от там ще наваксат нужите им точки ,предварително отнети им от училищните даскалици -може да ви звучи налудничаво ,но такова ми е мнението .Леле,като гледам колко разочаровани деца ще пишат първо МГ ,вместо ЕГ ,поради катаклизъм в дипломата ,явно е повсеместно"порязването "на дечицата!!!

# 49
  • Варна
  • Мнения: 175
 Peace Peace  Laughing Точно така излиза на практика!!! И ние - ако не ни приемат в ЕГ снемски,ще пиша МГ - и без това там иска,ама заради езиците... newsm78

# 50
  • Мнения: 910
ние пък напълно сме изключили МГ-тата ,затова моля "микрофона е ваш",успех на всички !!

# 51
  • Мнения: 28
Момичета, как препускате само! Вчера не успях да се запиша с благодарности към всички, които споделят информация, тестове и т.н.

Already, специални адмирации за теб - за МОН и РИО, пък и за цялостното ти присъствие в този форум!!!!

Аз все повече се чувствам като пред първия си изпит в университета, а госпожицата не спира да ходи по разни концерти на разни гимназии - то не бяха репетиции, костюми - вече съм някак предистерично настроена.

На пробните изпити при нас в прованса (разбирайте Варна) картината ми се струва доста по-различна от тази в София - в смисъл, че оценките са доста по-ниски, едва ли е само от трудността на тестовете... Нашите резултати - 4.50 МАТ, 5.28 БЕЛ. Като класация не е лошо, но като оценки - далеч не ме успокоява. И тук имам въпрос - имаме едва 25 точки на преразказа - гледах работата й и ми се видя, че в оценяването има доста субективизъм - или най-малко много възможности за такъв. Какви са вашите впечатления и как се справят децата ви с преразказите? И още нещо - някои деца на пробните изпити са си водили бележки по преразказите (докато се чете текстът) - това практикува ли се, в смисъл разрешено ли е?

ЧРД на рождениците! Да са ви живи и здрави!

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Nespokoina - това с воденето на бележки е АБСОЛЮТНО забранено!!!
На изпита може да се анулира работа заради това - предупреди детето си!

# 53
  • Мнения: 75
Ками, благодаря от сърце за темата, тестовете, резултатите от пробния изпит и за всичко, което правиш за нас! Hug
Надя, честит  ти рожденник!  bouquet Пожелавам на детето късмет и много здраве и разбира се успех на изпитите.
Скъпи майки, нека се опитаме да не се тревожим за годишните оценки по бел и математика. Изглежда , че тази година орязването на оценките в училище е често срещано явление. И ние се пържим на същия огън. Без да навлизам в подробности ,  мога да сравня как бяха оценявани учениците миналата година и как се оценяват сега. Категорично съм на мнение , че учителите смъкват около единица от оценката на учениците тази година. Остава да се надяваме че явлението е масово във всички градове и училища / в което се съмнявам/ , в противен случай много деца ще бъдат ощетени. Cry

# 54
  • София
  • Мнения: 2 361
Честит рожден ден на децата на Nadya T  и heliana71 ! Първото да го приемат по първо желание! И най-вече да са живи и здрави!
Лейди, ниене те пускаме ад ни напуснеш Wink
Явно в София повсеместно ги урязват децете с оценки. ДжиджиБиджи, не се отчайвайте нека се яви. Ние с кейси сме на едно положение по математ. Стискайте ни палци за оценката по предмета.
Не могат да си водят никакви бележки за преразказа. нито докато м го четат, нито докато те сами си го четат.

# 55
  • Мнения: 411
много съм слаба по БЕЛ и само мога да споделя инструкциите. Текста се чете (пуска се на CD- художествено четене, че учителите можели да фъфлят или четат неразбрано и бързо), след което се дава на децата. Имат право да го четат 15 мин. -БЕЗ ДА СИ ВОДЯТ КАКВИТО И ДА БИЛОБЕЛЕЖКИ.

# 56
  • Мнения: 28
Благодаря за отговорите, това знам и аз, но от страна на квесторите не е имало никаква забележка - факт. Надявам се, че на действителните изпити всичко ще  е ясно на всички ooooh!

# 57
  • Варна / UK
  • Мнения: 375
Мили мами, благодаря много за пожеланията   bouquet, и аз ви пожелавам много радост на всички през месец юни  Kissing Heart
Heli, честит рожденник, да е жив и здрав   bouquet, сега се сетих, че може да им организираме бебешка среща с моята бебка - след 31.05, разбира се  Joy
Забравих да благодаря на Irim за разяснението за медицинското. Понеже се каним да пишем и търговската гимназия, няма да е лошо да  извадя медицинското този месец, защото Джи Пи-то излиза в пенсия през м. юни и ще се наложи да обикаляме кабинети в несвяст, баш когато трябва да редим желания  Mr. Green

# 58
  • София
  • Мнения: 802
Момичета, много благодаря за разясненията по snimka.bg   bouquet  Наистина, файловете са си вече наред, ама аз нещо не съм  #Cussing out

Ужасно ми е гадно за тези проблеми с оценките, които тревожат децата ви, а и вас... Направо ужас! При нас още в средата на годината на род. среща г-жите казаха,че ще натискат децата страшно и ще ги държат в неведение за оценките, няма да им вдигат 'излишно' самочувствието. Но от нас събраха списък, кой ще кандидатства и казаха да не се притесняваме, само да помагаме много и да не 'пускаме юздите'. Казаха: който е работил, няма да остане недоволен. Момичета, много се надявам и при вашите учители логиката да е същата, все пак нали за един учител няма по-голяма награда, ако вижда, че учениците работят и напредват.

Пу-пу! Пожелавам ви на вси-чки едни страхотни изненади в дипломата! Дано тези учителски фасони да са само трик! А децата ги успокойте, миличките - нека не се тревожат за дипломи. Нека си подредят желанията, както предпочитат и да не им пука ни бал, ни нищо! Аз писах на една-две майки едни работи, които са доста успокоителни, но сега ще ги изкопая и ще ги копирам и тук - за спокойствие на всички - и деца, и майки.

Ето, намерих ги. Този мой личен опит е свързан с две приятелчета на дъщеря ми,които миналата година изкараха доста нисък бал на приемните изпити и милите, реваха след всяко класиране. Но, реално, за тези, които наистина искат,  най-голям шанс се получава след края на цялата патаклама и началото на учебната година. В началото на учебната година при нас - 2АЕГ (след около 2-3 седмици обучение), от приетите ученици си тръгнаха 3ма. Така се освободиха места, аз звъннах на една мама и детето й влезе във 2АЕГ без никакви класирания, само по документи (имаше доста нисък бал, милото, а защото го познавам, зная, че беше наистина случайност, явно се е спекло яко на изпитите) Другото детенце издебна доста места и да ви кажа, направо си избираше   Joy  Накрая избра Търговко-Банковата гимназия. Сигурна съм, че във всяка гимназия има такива освободени места в началото на учебната година, но трябва да се следи. Хората се отказват по най-различни причини - на кой му се струва трудно, на кой - далече за пътуване. Аз се учудих много, защото дъщеря ми също става в 5.30, за да пропътува дългия път до гимназията, имат деца, които пътуват чак от Перник, а едно съучениче се отказа, защото ставало било в 6 ч. и се върна в кварталното си школо!!! Хора различни... Следете именно това раздвижване, ако случайно нещо сте разочаровани...пу-пу-не дай Боже! Но наистина това е една супер възможност, имайте я предвид и не се притеснявайте излишно!

Nadya T  и heliana71, ЧЕСТИТИ ви рожденници! Много да ви радват, много да слушкат, да са ви здравички и усмихнати!

Последна редакция: ср, 19 май 2010, 11:16 от Sandalka

# 59
  • Мнения: 910
момичета ,в самите стаи как ще са подредени децата -ще седнат кой където иска ли ?

Общи условия

Активация на акаунт