Бебешко легло -въпрос за безопасност

  • 1 404
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 137
Здравейте, детето ни спи в легло тип кошара от тези дървените с решетка отпред. Проблемът е,че от скоро тя се изправя сама и ни е страх да не се преметне през преградата отпред. В момента и стига до към гърдичките, ама след месец два ще е вече доста по-надолу. Моля, дайте съвет как сте се справили с това. Нещо допълнително ли се слага? Как да е в безопасност детето в леглото си, когато я оставям да си играе.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 079
Допълнително не знам да се слага нещо. Предполагам, че има възможност да се махат 2-3 пръчки от решетката и да отпадне идеята за прескачането и. Като се замисля тази кошара трябва да е доста плитка, за да стига до сега до гърдите на детто  newsm78.

# 2
  • Мнения: 18
Ние повдигнахме решетката с около 15 см (на нашата кошара решетката се захваща с болтове от страни)а дупката кято се получи отдолу между матрака и решетката запълнихме с допълнителна дъска

# 3
  • Мнения: 800
И двата пъти свалих решетката, когато вече имаше възможност да се прескочи. В началото слагах одеало до креватчето на земята, за да омекотява евентуално падане, но бързо се научиха да си стоят в кревата, а не да се търкалят.

# 4
  • Мнения: 397
И аз свалих решетката, когато стана опасно за прескачане, тъй като нямаше друга алтернатива за преместване.
И понеже малката вече ходи навсякъде, сама си слиза от легла и дивани /а и като се събуди абсурд е да си седи кротко в леглото/,
преди месец поръчах тази предпазна бариера за кошарата:
http://www.kasidabg.com/safety-products_id-11159.html

За мен е решение, тъй като дъщеря ми много се върти докато спи и по този начин няма опасност от падане!

# 5
  • Мнения: 2 149
И аз съм свалила решетката надолу,няма никакъв проблем,не е падала Peace

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Всичко е индивидуално и зависи много от детето. Малкият ми син прескачаше кошарата без проблеми, като се има на предвид че решетката му стигаше до рамената. Баткото прескачаше дървената кошара от много по-малка възраст. Решението беше че приближих по-близо до нашето легло кошарата и да наблюдавах и настоявах ако се прехвърля то да е от страната на леглото. Не съм имала проблеми с падания.

# 7
  • Мнения: 989
Ние махнахме шкафчето на кошарата и я поставихме направо на земята.

# 8
  • София
  • Мнения: 462
Малкия ми е много палав и на тази възраст вече прескачаше кошарата,
която си е висока. След като едва не се преби , махнахме едната решетка.
По-голямото ми дете нямаше такива настроения, като прескачане и т.н., въпреки че можеше.
Ако се вадят пречки от решетката е най-добре.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 221
Ако малката е много висока и има опасност да се прехвърли няма друг вариант освен решетката да се махне и да се замени с това, което вече са ти предложили. http://www.kasidabg.com/safety-products_id-11159.html
На 10 месеца няма безопасни игри в дървена кошара  без надзор. За тази въраст е най- подходящо нещо такова за игра http://www.mothercare.com/Mothercare-divider-white-metal-finish/ … 9041&mcb=core
Когато детето порасне се добавя и една платнена част и се превръща в къща за игра.

# 10
  • Мнения: 7 821
В момента и стига до към гърдичките, ама след месец два ще е вече доста по-надолу.
Всъщност няма да е много по-надолу, защото децата започват да растат много по-бавно след годината.
А иначе ние просто махнахме решетката, така или иначе те се научиха да излизат въпреки нея.
За съжаление с порастването на детето все по-малко стават местата където можеш да го затвориш  Wink.


ПП Местя темата.

# 11
  • Мнения: 6 025
всичко си зависи от детето,на моя син в началото повдигнахме решетката с 10-на см,но след като скочи два пъти я махнахме като от момента в който започна да се изправя отдолу бях постлала дебело одеяло през деня играеше на него а когато беше в кошарата и омекотяваше падането защото е имало и такива моменти

# 12
  • София
  • Мнения: 1 535
Леглото на сина ми е доста ниска решетка (вече му е до кръстчето), не могат да се махат пръчки от нея... За игра в леглото изобщо и дума не е ставало от към 10-ия месец. Докато беше в леглото все бях на тръни да не стане беля. Преди 1-2 месеца окончателно махнахме решетката - не ми се иска да падне, докато се опитва да я прескочи или се навежда през коремче. Сега е с измпровизирана преграда, за да не пада докато спи. Тази, която сте показали не върши работа за негото легълце.

# 13
  • София
  • Мнения: 44 180
ами първо...детето само спеше в кошарата...и то..не винаги.... т.е. не е седял вътре, че да прескача...второ избирахме я максимално дълбоко леглото...все пак, прескочи оградата на  година и десет месеца, от вън , влезе вътре, махнахме 3 пръчки.... за да си влиза и излиза когато иска...резултатът - отказа повече изобщо да спи вътре Simple Smile))
от краят на лятото, леглото му вече е голямо и си спи сам, без решетки..
има едни допълнителни, които могат да се слагат, колкото бебето да не пада като спи от леглото...

# 14
  • София
  • Мнения: 5 079
Леглото на баткото ни беше метално с мрежи от двете страни и поставихме допълнителна "тръба" над таблата с мрежата.
Дървена кошара не знам как може да се пригоди, най - много да махнете решетката... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт