Интересни факти за евреите

  • 43 018
  • 77
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 178
Не знам много за живота на евреите и тяхната религия, разбира се 4е мога да намеря статии в интернет и да про4ета, но живия преразказ е много по-интересен, о6те пове4е 4е преразказани с тънкия хумор на maikata разказите за живота на евреите са много увлекателни.
Maikata сигурна съм, 4е освен добра еврейка си и страхотна майка - разказва4   bouquet.

Аз се засрамвам и отивам да 4ета за християнството  bishop за6тото освен за Коледа(л/бимият ми празник) и за Великден немога друга да разкажа, а тук 6те 4ета интересни факти за евреите.

# 76
..... на които армията е в разрез със светогледа има общетвенополезен труд.....
В какво се изразява този труд и има ли много, които да речем предпочитат да "кръшнат" от Армията и да работят този труд. А армията платена ли е там, защото тук е платена

# 77
  • Мнения: 1 366
..... на които армията е в разрез със светогледа има общетвенополезен труд.....
В какво се изразява този труд и има ли много, които да речем предпочитат да "кръшнат" от Армията и да работят този труд. А армията платена ли е там, защото тук е платена

Хондич, тези дето "кръшкат" го правят по други параграфи - луд или хомо  Wink
Общественополезния труд е именно за онези, които искат да служат, но не с оръжие - в повечето случаи става дума за религиозни момичета.
Тъй като има различни "нива" на религиозни има и различия в службата. Онези момчета, които са ортодоксални - не служат изобщо - едно че трябва цял живот да учат тора и кабала, друго, че на армията не й е на сметка да ги държи. Има обаче  ниво, което е по-малко фанатично - пазещите траницията - те ходят с везани кипи, а не черни, обличат се по-светски и в повечето случаи са много свестни хора, умерени в религията и в светската светлина на живота си. Тези момчета смятат за чест да са в армията. Религиозните момичета, които не са омъжени на 16  Rolling Eyes се отдават на работа с болни, социално слаби, деца и т.н. Това е също форма на служба, но не е в армията.

Благодаря за комплиментите на всички   bouquet За мен е чест...  Hug

Общи условия

Активация на акаунт