Автоимунен тиреоидит на Хашимото (13)

  • 94 694
  • 764
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 365
Хайде и аз тук:)
Радвам се за бременните, то остава и аз отново скоро пак да бременея, за да съм в час с темата:)))

Поздрави и слънчево настроение:)

# 31
  • Мнения: 3 050
Мечо Пуух, на мен миналото лято ми беше висок добрия холестерол и ми препоръча една позната (очна лекарка) да пия ябълков пектин. Аз си го бях взела на таблетки, че иначе се прави на каша (то така и се препоръчва), от която обаче ми се повдигаше. После не знам какво стана с холестерола ми... пусках си пълна кръвна картина, но го нямаше холестерола и не ми се ходеше пак да ме дупчат за кръв и така си остана. Иначе сега съм с високо кръвно, погледа ми се замъглява, тече ми кръв от носа преди 1-2 дена сутринта докато се събудя и снощи си взех мента, глог и валериана. Но не знам по колко пъти да го пия. И аз се чудя на какъв лекар да отида за това високо кръвно?! И тия противозачатъчни ли да взема да спра, не знам вече.... После как да реше да бременея с това кръвно? тука от 4 месеца само болести около мен Tired пфууууу

# 32
  • София
  • Мнения: 10 698
Излезна ми резултата,след 27 дни на лтироксин 50 с ТСХ 5.86 днес е 4.11..май добре се движи спада newsm78

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Здравейте и от мен   bouquet
Честито на бременните момичета , желая им лека бременност Hug

Аз съм поизтървала доста от предишната тема , но в това време сме повече навън и не остава време за четене, но ще се върна да я прочета .
Днес и аз пуснах изследвания  , два месеца след като спрях еутирокса .

ТСХ 2.64   при 0.34-5.5
ФТ4  8.4    при 7.85-14.4

Anti-Tg - 0          при 0-4
Anti-ТРО- 0.2     при 0-9

Тези дни ще посетя док .Но мога ли според Вас да сипродължавам без еутирокс при положение, че кърмя .(притесненията ми са за детето, не мен )

Хубав ден Ви желая Hug !

# 34
  • София
  • Мнения: 17 300
Въх, че съм заплес, изтървала съм новата тема.

Магнетче, тръгнал си е надолу бе, браво  Hug

Хайде, в тази тема много хубави ТСХ-та и много бебета  babydust7 babydust7 babydust7

# 35
  • Мнения: 534
Излезна ми резултата,след 27 дни на лтироксин 50 с ТСХ 5.86 днес е 4.11..май добре се движи спада newsm78
за мен изглежда добре щом спада постепенно  Peace


Здравейте и от мен   bouquet
Честито на бременните момичета , желая им лека бременност Hug

Аз съм поизтървала доста от предишната тема , но в това време сме повече навън и не остава време за четене, но ще се върна да я прочета .
Днес и аз пуснах изследвания  , два месеца след като спрях еутирокса .

ТСХ 2.64   при 0.34-5.5
ФТ4  8.4    при 7.85-14.4

Anti-Tg - 0          при 0-4
Anti-ТРО- 0.2     при 0-9

Тези дни ще посетя док .Но мога ли според Вас да сипродължавам без еутирокс при положение, че кърмя .(притесненията ми са за детето, не мен )

Хубав ден Ви желая Hug !

Резултати те са ти добре и мисля че нетрябва да пиеш нищо при такива стойности поне за момента де  Peace и особенно щом кърмиш

# 36
  • София
  • Мнения: 10 698
Благодаря момичета за мненията....не съм мислила никога че ще ми дойде това до главата...а този пуст хормон как бавно се оправя.... Confused дали да не си повдигна малко дозата..

# 37
  • Мнения: 534
Благодаря момичета за мненията....не съм мислила никога че ще ми дойде това до главата...а този пуст хормон как бавно се оправя.... Confused дали да не си повдигна малко дозата..
на своя глава нищо неправи ,по добре се обади на ендокринолога ти и се консултирай с него  Peace дали да ти увеличи дозата  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 10 698
Благодаря момичета за мненията....не съм мислила никога че ще ми дойде това до главата...а този пуст хормон как бавно се оправя.... Confused дали да не си повдигна малко дозата..
на своя глава нищо неправи ,по добре се обади на ендокринолога ти и се консултирай с него  Peace дали да ти увеличи дозата  Peace
той няма да  я увеличи,каза да изследвам тсх след 45 дни  а аз изследвах след 27...исках евентуално да хвана тази овулация,но не би

# 39
  • Мнения: 16
Честита темичка и от мен, много бебоци и усмивки  Hug благодарности на птица   bouquet
Да се отчета набързо аз бяхме на консултация и доки каза че мъничето от сега е с характер нещо не се разбраха кога какво да показва, но все пак всичко е наред засега слава Богу . Иначе ни правиха биохимичен скрийнинг ( нещо за Даун) ако някои знае повече за това , че аз пак не съм в час както винаги  Laughing

На 19 май сме в София за  иследване на ТСХ и FT4 след месец на Л-тироксин , и консултация с ендокринолога . Стискайте палци да сме го вкарали в граници ама както ме тресе нервата напоследак  Rolling Eyes
Светъл и усмихнат ден от мен  Hug  Heart Eyes

# 40
  • София
  • Мнения: 17 300
Мими, биохимичния скрининг се прави, за да се установи вероятността детето да е с генетични заболявания. Резултатите излизат във формата на статистика: "Синдром на Даун - 1: 9600" например е при мен. Това означава, че с моите показатели, вероятността бебето да има Даун е едно от 9600, което е ОК. За проблем се считат стойности под 1:100, тогава се препоръчва амниоцентеза, за да се установи точно.
Статистика общо взето, аз смятах да си го спестя, ама нали и таткото има думата - придума ме  Laughing

# 41
  • Мнения: 16
Мерси ти много миличка аз съм чувала от тук от там ама сега вече ми стана съвсем ясно  Hug
Иначе не се и замислих като каза лекаря това следва и аз нали съм послушна веднага казах ок . Истината е че съм много наплашена от преди и нямам намерение да си спестявам иследвания просто дето се вика ще слушам и изпълнявам а останалото Божа работа.
 мерси още веднъж и целувки от мен  Hug Heart Eyes

А Бърди какво стана с ендокринолога и захарта ти?

# 42
  • Мнения: 348
Прасунчо,защо розови? newsm78Стана ми интересно.

  :

Хубавите бебета са розовки - няма предвид момичета  Joy .

Аха,разбрах. PeaceАз понеже си мечтая за момиченце и то нали знаеш-кой за каквото си мисли Laughing.Явно затова не съм разбрала.

Мечо Пуух,колко ти е холестерола?Моят е леко към горна граница и намалих животинските продукти и мазнините.Ям и сусамов тахан и др. седмица ще го видя дали се е повлиял.

magnet
,браво! PeaceЩом върви надолу е добре!

# 43
  • Мнения: 74
 Hug
Мечо Пуух,колко ти е холестерола?Моят е леко към горна граница и намалих животинските продукти и мазнините.Ям и сусамов тахан и др. седмица ще го видя дали се е повлиял.


 Hugхолестерола е 6, но е на майка ми Wink и аз понеже идея си нямам от такива неща реших да питам тук Simple Smile, искам да я заведа на лекар, сега личния й е изписал някакви лекарства, но от беглата помощ на чичко Гугъл разбрах, че вредят на черния дроб.

ТСХ от днес ми е 4.61, граници 0.35-5.5 Confused, от декември не съм била на лекар и не ми е сменяна дозата-75/100, а февруари беше 2.19, що така расте, нали идва топлия сезон Crossing Arms

# 44
  • Мнения: 348
Мечо Пуух,моят е 5,8.Аз четох,че до 6,2 се приема за рисков,но не се пият лекарства.

Общи условия

Активация на акаунт