Житен режим на Учителя Петър Дънов - 4 тема

  • 102 814
  • 717
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 883
И аз утре ще хапвам елда.Само да попитам в студена вода се накисваше, нали?
SILVA_M -Аз се чувствах страхотно през целия режим нямах никакви оплаквания.Обмислям вариант да го повторя  през юни.

 Hug

# 166
  • Мнения: 206
    Реакциите на кожата са различни.Понякога изсъхва и може да се маже с ''по-естествени'' масла.
    Понякога,при изчистването,може да има и малки пъпки/без да ви плаша/.
    Всеки трябва да следи състоянието си и да реши как да реагира.
    Понякога режимът може да има и много благоприятен ефект.
    Всичко е много индивидуално.

# 167
  • Мнения: 206
  Понякога ниското кръвно може да стане малко по-ниско.И леко да ви се вие свят.Но това е нормално за такъв вид режим.

# 168
  • Мнения: 1 883
solej - а колко пъти в годината може да се прави житния режим?

# 169
  • София
  • Мнения: 807
И аз утре ще хапвам елда.Само да попитам в студена вода се накисваше, нали?
Аз я накисвам с гореща, за 12 часа. Тя се разпуква, но трябва да е от кафявата елда. С другата пробвах и не се получава.
Тя, аз го направих 4 пъти до момента и мисля през юни да го спазвам само 5 дни.

# 170
  • Мнения: 157
Момичета, мисля че темата ви е чудесна, а и много здравословна Simple Smile Поздравления за авторката   Snow4eva bouquet Надявам се, че ще ме приемете да изкарам с вас юни месец режима. Мисля от 24 май да мина малко за плодове и после с вас житния. Иначе се храня здравословно и разделно, но не свалям килограми...Успех на всички, стартирам с вас на 02.06  Hug

# 171
  • Мнения: 206
Житният режим основно се прави през февруари ,но може и през останалите месеци от годината.През май и юни може да се съчетае и с хапване на повече червени плодове/ преди режима и по време на захранването/.

# 172
  • Мнения: 1 883
solej, Snow4eva  - мерси!
Ами ,че аз само кафява съм виждала.Преди ,когато децата бяха малки им слагах в супите.Много гадно ми миришеше на мен.Ще видя сега дали ще мога да я ям.

# 173
  • Мнения: 10
много ми харесва, че пак се заформя група.надявам се всички да си помагаме и подкрепяме. Grinning

# 174
  • София
  • Мнения: 807
Здравейте  Hug
И аз се радвам, че се заформя групичка за началото на юни!   bouquet
Тя  Hug аз купувам само от тази елда и тя става с горещата вода: http://biozona.eu/images/sierra/Grechka.jpg
имаше една друга, по-светла, която не се получи, а като я сварих стана на безумна каша.
ewa-wiwa  Hug Добре дошла! Идеята ти е чудесна за подготовка на режима!
Solej е прав, че всичко е индивидуално. На мен пъпки не са ми се получавали, например, нито съм имала главоболие. Въобще - режимът съм го карала винаги леко!
Вчера вечерята ми беше зелена салата, пресен лук и няколко рулца от раци.
Днес ми е 10-ти ден от захранването и вече, може да се каже, че съм включила всички храни. Довечера съм приготвила пилешки филенца, обърнати в тефлонов тиган, без нищо + салата.
С 1.5 кг съм нагоре, но си мисля, че не е болка за умиране и е в границите на нормалното.
Хубав и успешен ден на всички!  Hug

# 175
  • Мнения: 1 883
И мойта елда е същата.Довечера ще си я хапна.

 Hug Купих си една кутия, половинката ще трябва да ми я надупчи и ще се пробвам да си направя кълнове.

# 176
  • Мнения: 306
МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА. ДРУГОТО, КОЕТО МЕ ИНТЕРЕСУВА Е ДАЛИ ИМА СПАД В ИМУННАТА СИСТЕМА, ПОНЕЖЕ Е ПРОЛЕТ И ОРГАНИЗМА Е ДОСТА ЗАТОРМОЗЕН . newsm78.МНОГО ВЪПРОСИ, НО ИСКАМ ДА ЗНАМ ДРУГИТЕ МОМИЧЕТА КАК СЕ ЧУВСТВАТ.

Аз бях почнала леко да се разболявам преди да започна режима - червено гърло, хрема и пр. Но толкова се бях навила, че реших да не спирам заради това. Днес ми е трети ден на режима и без да съм вземала никакви лекарства вече се оправям. Даже хремата ми помогна за първите два дни, защото толкова ми беше запушен носа, че нищо не ми се ядеше Wink

# 177
  • Мнения: 206
  Житото и фазата му на започване на покълването,ябълките/една от най-добрите храни за сърцето/ и орехите /една от най-добрите храни за мозъка/ не са подбрани случайно.
 Ако вземем да изчислявате витамини и калории ,може малко да се стреснете.Те не са много.И може да ви се стори ,че ще ви е много трудно да издържите цели десет дни.Но в целия режим има една ''скрита сила''.Тя е заложена най-вече в енергиите на житото.Допълнително, на психологическо ниво,ако във вас е заложена мисълта ,че ще успеете,не залитате по ''прегрешения'',то и имунната ви система може да заработи с по-голямо КПД.Затова някои по-леки здравословни проблеми по време на режима отминават.
  Естествено ,той не е универсално лекарство и при по-тежки заболявания трябва да бъдете  много внимателни.Ако забележите някаква негативна промяна,трябва да спрете без срам,че сте се провалили.Житен режим може да направите всеки месец.Но понякога можете да увредите организма си сериозно.
  Помнете ,че този режим не е само физически ,но и духовен ,и психически.
  Успех на всички!В приятна компания и с подкрепа по-лесно се издържа!Много важно е да си повярвате ,че сте уникални и че режимът е много малка ''хапка'' за волята ви!
Не допускайте компромиси за ваша сметка! Нека и другите малко се съобразят с вас.Нали няма да ги оставите гладни и без внимание?
  Приятни празници!
  Ако имате някакви въпроси,можете да ми пишете!

# 178
  • Мнения: 2 708
Аз да се отчета - за 10 дни 3,5 кг Simple Smile
С ниско кръвно съм, даже много ниско и изобщо не почувствах проблем. През целия режим се чувствах превъзходно. Не броя главата, която ме сцепи първите 2 дни, но пък мина после. Усмихната, тонизирана, вярваща, одухотворена, спряла цигарите, не гладна Simple Smile само отегчена, от еднообразието. Не съм се почувствала и за миг гладна. Утре ще засадя събраните семчици от ябълките в Еленския Балкан Simple Smile
Днес ядох каша от елда - доста ми е не вкусничка,  Simple SmileSimple SmileSimple Smile, да не кажа гадничка. Със сирене си я направих Simple Smile
За вечеря дори сготвих на домочадието елда запеканка Simple Smile - слой елда, слой задушени гъби с кайма и подправки, резени домати и кисело мляко с кашкавал отгоре - стана доста по-вкусна от моята каша, но това ще да е от каймата и гъбит и подправките Simple SmileЗапеканка с Елда

За замезване сега си хапвам Пуканки от Амарант
Преди това си направих салата от 3 вида кълнове - соеви, броколи, люцерна, магданоз, няколко парченца домат, половин стрък ситно нарязан пресен чесън, няколко слънчогледови семки, настърган 1 морков с малко зехтин, щипка сол и лимон. Не знам колко е правилно всичко това, но беше невероятно вкусно Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Все още се чувствам чудесно и изпълнена с много енергия.

За протокола - жито за покълнване намерих в РУМ-а на бул Черни връх - това е между спирките Кемпински и Кошарите. Няма нито във Фантастико, нито Билла, нито Елемаг, нито Ена в районите Лозенец и Х.Димитър. Няма и в БИО магазина на площад Журналист.

# 179
  • София
  • Мнения: 6 010
Krische, това в РУМ-а беше Европа, нали? Аз явно обикалям същите райони като теб и се бях видяла в чудо откъде ще намеря такова жито. Благодаря!
А някой може ли да ме светне какво значи "грухано" жито?

Общи условия

Активация на акаунт