Въпрос за слънцезащитната козметика?

  • 3 417
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 733
 Здравейте. Вчера изхвърлих почти пълна опаковка от скъп детски слънцезащитен продукт от миналото лято, тъй като е стоял отворен и неизползван повече от 6 месеца. Въпросът ми е трябваше ли наистина да го хвърля, след като според опаковка все още е в срок на годност? Вие използвате ли за вашите деца 2 или повече години един и същ слънцезащитен продукт?

# 1
  • Мнения: 1 310
Освен срока за годност на продукта, гледам и срока на годност след отваряне на мазилото. Ако вторият е изтекъл - изхвърлям.  Peace

# 2
  • Мнения: 9 448
Много пъти съм се замисляла върху въпроса на авторката.На опаковката на даден продукт има срок на годност и още един с такъв след отварянето му да не се ползва повече от 12 месеца.Да,обаче по никакъв начин не мога да бъда сигурна,че сълънцезащитния крем на Нивеа,който купих миналата година всъщност не е отварян доста преди това в аптеката.Няма стикерче отгоре върху него,само капачката се отваря и направо се маже. Rolling Eyes
Ще следя темата,за да чуя мненията и на другите мами.

# 3
  • София
  • Мнения: 44 139
на опаковката трябва да пише, колко време е годен след отваряне, обикновенно са 6 до 12 месеца..май повечето са 6 месеца....
има едно като кутийка с отворено капаче и цифра вътре, там показва колко може да се ползва след отваряне...другият срок на годност е при положение, че продукта не е отворен.

# 4
  • Мнения: 7 161
Ползвам козметика на Eucerin.
Трайността му след отваряне е 12м.
Ние ходим на море два пъти в годината- септември и юни. Както и на планина с открити басейни.
Така, че слънцезащитен крем, отворен септември тази година, спокойно мога да ползвам за децата юни догодина.
Но те/децата/ като бройка са три и за следващ път остава много малко количество.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз бих изхвърлила и изхвърлих такова кремче на Себамед.За себе си може и да рискувам, но за детето -не Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 39 783
За себе си и съпруга ми правя компромиси. Гледам какъв е срока на годност след отваряне на опаковката.
За децата се купуват нови кремове.

# 7
  • Мнения: 15 379
Купувам слънцезащитни кремове всяка година.
Не ми пречи с нищо.

# 8
  • Мнения: 193
Всяка година купувам нови.

# 9
  • Мнения: 2 587
Купувам детски слънцезащитни кремове всяка година. Ако се е случило да е останало повече количество от предната го използва мъжа ми.  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 677
на опаковката трябва да пише, колко време е годен след отваряне, обикновенно са 6 до 12 месеца..май повечето са 6 месеца....
има едно като кутийка с отворено капаче и цифра вътре, там показва колко може да се ползва след отваряне...другият срок на годност е при положение, че продукта не е отворен.

Peace
Аз се старая да използвам всичко, ако случайно нещо е останало, го хвърлям, за да не се тормозя с въпроси следващия сезон.

# 11
  • Мнения: 4 292
Купувам слънцезащитни кремове всяка година.
Не ми пречи с нищо.
Похвално!
На мен пък ми става много неприятно, че се налага да хвърлям крем, за който съм дала една доста сериозна сума и не е оползотворен. Всъщност, днес изхвърлих тъкмо два, не един. И със себе си не правя компромис, имам лунички, искам адекватна защита от слънчевите лъчи и не мога да си позволя рискове.
Но ми е неприятно и не знам доколко е оправдано това, което пише на опаковките.

# 12
  • Мнения: 157
Използвам отворените кремове и през следващото лято, ако количеството си заслужава. Досега никой от семейството не е имал проблем. За бебето, обаче, няма да е така.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз хвърлям, но точно преди два дни се чудих слънцезащитното олио и то ли е с годност 1г. Имам едно, което е доста скъпо  и ми се свиди да изхвърля.  newsm78

За децата не правете компромиси.

# 14
  • Мнения: 4 187
Каквото остане го изхвърлям ! За следващият сезон купувам нови продукти  Peace!

Общи условия

Активация на акаунт