Любители на котки- тема 37

  • 37 636
  • 728
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 239
По-рано тази вечер писах на мой познат лекар с въпрос - Има ли връзка между скарлатината и котката?
Ето отговора му:
котката няма нищо общо със скарлатината: скарлатината е въздушно-капкова инфекция (като грипа и шарките), само че се причинява от един бактерий, който се нарича бетахемолитичен стрептокок.

Пиша това защото по-нагоре писах, че съм била свидетел на изгонване на коте заради скарлатина.

# 691
  • София
  • Мнения: 13 209
smile3518 Теди.....прегръщам те мила....  Weary

дали да не пуснем тема в клюкарника, че се търсят изгубени котета там доста народ ще види....  Thinking с линкове към феисбук

Пускай! И аз си мислех същото!

Теди, ако четеш имаме предположения за онази вила, на която от време на време ходите... Дали е възможно там да ги е пуснал?

# 692
  • Мнения: 1 909
Теди, това ще бъде най-тежката нощ, така го приеми! Утре момчетата ще се намерят, добре са, сигурна съм  Hug

# 693
  • София
  • Мнения: 1 634
Теди, ... ох,.. нямам думи! Всичко, което бих казала за твоя ........  вече са го казали момичетата!
Мога да те разбера, толкова котета изгубихме през последните 2 години,... Cry но не знам как бих могла да ти помогна ,.. разпространих съобщението на приятелите си, разбира се!

Но нека помислим всички заедно, момичета!
Трябва да има 'жокер',....


Теди, той прибра ли се? Нищо ли не каза? Може би трябва да му проговориш и .. ти знаеш как да го попиташ, или по-точно - да измъкнеш нещо...

катерушката голяма ли е? къде би могла да е? Не е до кофите за боклук,.. не е в мазето,.. значи може да е при котетата,..
Обаче: имате ли познати, където би могъл да ги остави?  Thinking
Помисли,.. освен с Филиповци, кое друго място е споменавал , когато се е заканвал друг път,..

а да не ги е оставил на работата си?

а около София - познати с къща? Вила? Негови роднини?..

Имам странното чувство, че не ги е оствил ей така - някъде,.. Освен, че е нечовешко, не би го направил заради децата - един нормален баща не би им причинил това,..

Теди, ти обади ли се на някои от вашите познати да ги попиташ..?

кой е най-добрият приятел на съпруга ти, който уважава и теб?  Обади му се, оплачи му се, те мъжете понякога точно 'като  мъже' се разбират помежду си ... та той може да изкопчи нещо ,..

Не, аз не мисля, че ги е изхвърлил!  Stop

имате ли клетка? У дома ли е клетката?

децата попитаха ли го?..  той - какво..? каза ли нещо?

Теди, а храната?  запасите от храна? у вас ли са?

охх... сори за всички въпроси, но се опитвам да ти дам насока на размисъл,.. защото знам, че в момента нищо не е останало в главата ти,.. Tired Confused Rolling Eyes  

момичета, какво друго? трябва да има някаква 'следа'.... newsm78

Как е детето?  Tired

# 694
  • София
  • Мнения: 940
И аз до колкото знам няма нищо общо тази болест с котетата. Аз като дете съм минала всички шарки, имам и наследствена бронхиална астма на алергична основа, алергии от прах и тем подобни и без проблем съм израстнала с животни. Боледувам по-често, но не котките са ми виновни за слабата имунна система  Naughty  Но хора които не са им любители ходи ги убеждавай в противното  Tired

Надявам се да се намерят малките час по скоро, както и детенцето да оздравее по-бързо. Ако има нещо да се помага пишете. Ако се направят такива обявки за разлепяване пратете ще налепя изквартала. Според мен са някъде на топло при някой колега или приятел... и като му мине на човека ще ги върне у дома.

# 695
  • София
  • Мнения: 13 209
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=501353.new#new

Пуснах тема и в Клюкарника

# 696
  • Den Haag
  • Мнения: 1 846
Теди сега видях във Фейсбук и неможах да повярвам  Shocked. Много мъчно ми стана Cry,бъди силна всичко ще се оправи  Hug
Ще се моля за тях скоро да ги гушнеш и да са си при теб, миличките   Praynig

# 697
  • Мнения: 219
Леле шок и ужас,и аз сега видях във фейса и оттам разбрах.Тук не бях влизала седмици. Shocked Shocked
Разплаках се,разтреперих се,Теди..просто не знам какво да ти кажа.....те момичетата всичко са казали каквото мисля и аз.
Майчице ужас....
Имам някква смутна надежда,че действително щом им няма нещата може да са някъде оставени за"наказание" един вид.Стил"Ето да видиш като много знаеш, какво мога аз да направя!"
Провери ли да не са им в кофата пред блока нещата?!?!
Знам,че така е лесно да се казва и съди но ако такова нещо направи мъжа ми,това със сигурност ще е последния му ден в нас.
Това и на майка и на баща,на никой няма да простя!! #2gunfire #Cussing out
Още ми е трудно да го проумея и повярвам...
Ако ги видя тях,някой от тях поне- секундално ще го прибера и ще пиша.Аз съм в Модерното,тук надали ги е докарал обаче,незнам...
А и котките не са като кучетата навън и се крият под коли,храсти итн...
Теди с всичко,всичко каквото мога бих помогнала.

Ако го е направил зарад това,че си плеснала детето ами в крайна сметка човек си изпуска нервите,това не го ли е чувал?!?!
Особено като му дойде в повече,децата си го имат това свойство да не чуват на моменти и да не  искат да разберат.
И ако ти си "прегрешила" според него с шамар,то какво да кажем неговата чудовищна постъпка?!?!
Той не мисли ли пък какви психически травми и болка им нанася?!?! ooooh! ooooh!
Шамара дет се вика детенце няма и да го помни след няколко дена/още повече според мен те добре знаят кога наистина са прекалили/,но това как ще забравят скоро?!?!?И как ще изглежда той в техните очи?!?!

Последна редакция: чт, 03 юни 2010, 01:33 от Moonlight

# 698
  • Мнения: 1 175
Ужас, чак сега виждам какво е станало... Теди, пращам ти голяма презокеанска прегръдка! Дано се намерят скоро момчетата! Но най-много ме възмущава отношението на тоя мъж... както към теб, така и към децата! Котките са котки, но към децата си така да се отнесе, особено след като едното е болно и иска да се обажда в полицията заради него, нямам думи просто  #Cussing out Този човек не ви заслужава  Cry Стискам палци за котетата, но най-вече за вас тримата, как живеете с такъв човек...

# 699
  • Мнения: 4 116
Добро утро, момичета!
Благодаря ви за подкрепата!
Лейди, няма им ги всички неща, катерушката е голяма, но не ми се вярва да си направи труда да я мъкне съм някой познат. Изхвърлил ги е сутринта, а аз се прибрах към 4 следобед. Катврушката сигурно я е оставил до кофите и някой я е прибрал.
Той приятели няма. Има няколко колеги, но никой няма да иска котките ми.
Няма да ги остави при познатите с вилите, защото са твърде далеч и не би издържал да му мяукат половин един час в колата.
Сигурна съм, че ги е оставил някъде далеч от Люлин, но не прекалено далеч.
За него, мога пиша много, но не искам да става всичко това публично достояние.
Малкия беше цяла вечер с висока температура. Гърлото изглежда ужасно. Но пък пъпки не са избили. МОже и да не е скарлатина или варицела, а някаква вирусна ангина... не знам и аз вече. Но ще чакаме до утре, за да излязат изследванията и да видим дали ще е необходим антибиотик.

# 700
  • Мнения: 6
Теди, ужасно е това, което ви се е случило  Cry Дано се открият сладурите  Peace Praynig

# 701
  • Мнения: 70
Теди ,съжалявам много чак сега разбрах.Как може да го направи това,като знае каква болка ще изпиташ.Не мога да го проумея.Дано се намерят котараците.Прегръщам те силно.

# 702
  • София
  • Мнения: 1 634
Добро утро!

Теди, представям си каква кошмарна нощ си изкарала,,..
Това, което описваш , не ми харесва,..
А какво отговори на плача и молбите на децата???
Той дава ли си сметка колко са стресирани децата??
И какви последици може да има това за детските им душички,... Cry
 ooooh! Tired
А някоя баба - съседка, която по цял ден е на прозореца..? Видяла ли е нещо? newsm78

# 703
  • София
  • Мнения: 1 634
Някой пусна ли обява в БЕЗ ДОМ?

А и там често има "Намерени.."

 Praynig Praynig Praynig

# 704
  • София
  • Мнения: 1 951
Няколко пъти проверявах през нощтта ,дали си писала.Остава в сила предложението ми!Само дай знак.Прегръщам те,мила!
Да се оправя малкия!

Последна редакция: чт, 03 юни 2010, 09:03 от seat-kata

Общи условия

Активация на акаунт