Вкусни милинки

  • 5 726
  • 14
  •   1
Отговори
  • Габрово
  • Мнения: 403
Миналата вечер спретнах едни милинки, които се оказаха много сполучливи, така че споделям рецептата с всички любители на тестените изделия.
За тестото:
100 мл. прясно мляко
50 мл. вода
25 гр. разтопено краве масло  (може и св. мас, за който използва)
250 гр. брашно
2 с.л. захар
1 ч.л. сол
1/2 пакетче суха мая или 1/4 кубче прясна.
Замесва се тестото и се оставя да встаса (за тази цел използвам хлебопекарната)

За плънката:
1 яйце + 1 белтък (жълтъка отделяме за намазване), малко натрошено сирене (не мога да кажа грамаж, но например бучка, колкото цигарена кутия) и настърган кашкавал.

След като тестото втаса, късам от него топче (по-голямо от пинг-понг, но по-малко от тенис топче Simple Smile), разтеглям го на ръка, колкото да мога да сложа една ч.л. от плънката в центъра и загъвам отнова във формата на топче. Слагам в тава или във форма за мъфини, със загънатото надолу. Така процедирам, докато тестото свърши (излизат около 10-12 топчета). Отново оставям да втаса, намазвам с жълтък, поръсвам с малко настърган кашкавал и слагам в загрята на 180 градуса фурна. Да ви е сладко!

Ето как изглеждат:

# 1
  • Под звездите
  • Мнения: 1 309
Леле колко апетитно изглеждат,при всички положения ще се пробват.

# 2
  • Мнения: 125
Ох ако ги бях видяла по рано щях да ги спретна за вечеря.Остават утре за закуска.

# 3
  • Мнения: 2 126
На сиренки ми приличат на мен,милинка е друго нещо.Но каквото и да е предложението е страхотно и ще получи доста последователи Grinning

# 4
  • Костандово
  • Мнения: 116
Браво и на мен много ми харесаха и аз ще ги изпробвам. Laughing

# 5
  • гр.София
  • Мнения: 184
Прекрасни са - ще се правят задължително Laughing
 

# 6
  • Мнения: 4
На сиренки ми приличат на мен,милинка е друго нещо.Но каквото и да е предложението е страхотно и ще получи доста последователи Grinning

И аз така мисля, че са сиренки, но са страхотни, благодаря за рецептата и снимката! Ще се прави закуска за утре Simple Smile

# 7
  • гр.София
  • Мнения: 184
А в тестото няма ли яйца newsm78

# 8
  • Габрово
  • Мнения: 403
Не претендирам за точно название   Rolling Eyes, но аз така си ги кръстих. И ДА няма яйце в тестото  Wink

А какво точно е милинка, че ме зачопли любопитството?

# 9
  • Мнения: 210
Благодаря за рецептата на както и да се казва това  Mr. Green
Днес имах гости и ги направих. Прекрасни станаха, но сложих 50-70 гр. масло и само сирене за плънка, вече ще си ги правя редовно.
  bouquet

# 10
  • Мнения: 3
Не претендирам за точно название   Rolling Eyes, но аз така си ги кръстих. И ДА няма яйце в тестото  Wink

А какво точно е милинка, че ме зачопли любопитството?



# 11
  • Мнения: 1 092
леле това ще го крадна..

# 12
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Женя 83, ай да си го делнем... много апетитно изглежда... #Crazy

# 13
  • Мнения: 1 092
В неделя ще се развихря в кухнята с крадена рецепта, ако се получи така красиво обещавам да снимам

# 14

Общи условия

Активация на акаунт